Göynük Kanyonu | Nerede, Giriş Ücreti ve Detaylar

Göynük Kanyonu - Antalya
Göynük Kanyonu - Antalya

Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Göynük Kanyonu oldukça popüler bir yerdir. Ziyaretçilerin en çok merak etti sorun başında nerede olduğu ve giriş ücreti gibi bilgiler yer alıyor. Biz de bu soru işaretlerine cevap olacağız. Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan kanyon, Kemer gezilecek yerler listesinin de başında yer alır.

Eşsiz doğası, birbirinden güzel şelaleleri ve havuzları ile adeta ziyaret edenleri kendine hayran bırakan kanyon, yıl içerisinde Antalya’ya gelen pek çok turistin de uğrak yerlerinden bir tanesi olmuştur.

Siz de Göynük Kanyonu’nu yakından görmek ve bu eşsiz kanyonun tadını çıkartmak istiyorsanız kanyonu ziyaret etmeden önce giriş ücretleri, nasıl gidilir gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız. Şimdi gelin bu eşsiz kanyon ile ilgili detayları hep birlikte inceleyelim.

Bilgi: Gezi planınızı genişletmek isterseniz Antalya’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka göz atmanızı öneririz.

Göynük Kanyonu Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Göynük Kanyonu Hakkında Detaylar 

Göynük Kanyonu, Antalya’nın en fazla ziyaret alan kanyonlarından bir tanesidir. eşsiz bir güzelliğe sahip olan kanyonu ziyaret ederek özellikle yaz aylarında serinleyebilir ve unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kanyon, doğa sporu sevenler içinde eşsiz bir yerdir.

Göynük Kanyonu Havadan
Havadan çekim

Çeşitli su sporlarını kanyondan gerçekleştirebilir ve eşsiz doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotasından biri olan Likya Yolu’nun üzerinde yer alması nedeni ile kanyondan yürüyüş yapmanın eşsiz olacağını ifade edebiliriz. Bölge aynı zaman Beydağları Sahili Milli Parkı’dır. Kısacası kanyonu ziyaret etmeniz durumunda pek çok aktiviteye katılabilir ve doğanın bize miras bıraktığı bu göz kamaştırıcı doğal güzellikleri yakından görme şansını elde edebilirsiniz.

Göynük Kanyonu Köprüsü
Köprü Yolu

Göynük Kayonu Tabiat Parkı statünde bir özel işletme tarafından işletilmektedir. Kanyonun girişinde bulunan gişelerden geçerek yapay gölete ulaşabilirsiniz. Göletin yemyeşil suyu eşsiz bir manzaranın oluşmasını sağlar. Gölet çevresinde ki macera parkı ve zipline hatlarında ise eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Zipline parkuru 40 metre yükseklikte 65 km hızla hizmete sunulmuştur.

Göletin yanından dümdüz yürüyerek kanyonda ki doğal havuza ulaşabilirsiniz. Bu havuzda ise çeşitli su sporları gerçekleştirilebilir. Ayrıca havuzda yüzebilirsiniz. Ancak bölgede mangal ve piknik yapmanın yasak olduğunu ifade etmek gerekir.

Yenmesi Gereken Yöresel Yemekler

Göynük Kanyonu çevresinde çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranlarda eşsiz bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz. Ayrıca balıkta bölgenin en meşhur yemeklerinden bir tanesidir. Kanyonun içerisinde yer alan yapay göletin etrafında da çeşitli yeme ve içme mekanları yer almaktadır. Bu mekanları da tercih ederek manzaranın tadını çıkararak bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Konaklama İmkanları

Kanyon civarında bir yerde konaklamak istiyorsanız bulabileceğiniz çeşitli oteller var. Söz konusu otellerin her birinin kendine özel fiyatlandırma sistemleri bulunur. Ancak her bütçeye ve ihtiyaca yönelik otelin yer aldığını ifade edebiliriz. Woordline Hotel, Monna Roz Beach Resort Hotel, Green Valley Butik Otel, Akdeniz 2 Pansiyon, Altıntaş Pansiyon Göynük, Güler Butik Hotel, Hotel Marin, Tal Beach Hotel, Han-de Homes Otel, Beldibi Otel, Aybel Inn Hotel gibi otelleri detaylı bir şekilde inceleyerek kendiniz için en uygun olan otelden rezervasyon yapabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmayı unutmayın.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2023

Giriş ücreti: Kanyona giriş için 26 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Kanyonda Rafting Yapmak İsterseniz: İşletme tarafından kask ve can yeleği kirası olarak kişi başı 260 TL isteniyor.

Ziyaret saatleri: Kanyon haftanın her günü saat: 09:00 – 18:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Kısa bilgi: Göynük Kanyonu, özel bir işletme tarafından işletilmektedir. Bunun yanı sıra kanyon içerisinde ki aktivitelerden faydalanmak için de ücret ödemeleri yapmalısınız. Ayrıca kanyon sabah 9’da açılır ve akşam 6’da kapanır. Bu saatler dışında kanyona giriş ve çıkış mümkün değildir. Rotanızı kanyonun açılış ve kapanış saatlerine göre planlamanız da fayda var.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Göynük Kanyonu Nerede ve Nasıl Gidilir?
Göynük Kanyonu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Beldibi Mahallesi, Çomaklar Mevkii, No:73 – Kemer / Antalya

Nasıl gidilir?: Kanyon, Antalya’nın Kemer ilçesinin Göynük köyünde yer almaktadır. kanyon, Göynük köyüne yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir.  Köyden 4×4 cip safari turları ve motosiklet gibi araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kemer Belediyesi’ne ait olan otobüsleri de kullanabilirsiniz. Otobüsler saat başı Göynük köyünden hareket eder. Dilerseniz kanyona kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak ulaşım yalnızca bölgede yer alan vadinin başına kadardır. Vadiden sonra 2-3 kilometrelik bir dağa yolunu yürümeniz gerekir. Bu sayede kanyona ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kanyona kendi aracınız ile ulaşacaksanız ve Antalya tarafından geliyorsanız Beldibi’ni geçtikten sonra sağa doğru girmeli ve Beydağları yönünde hareket etmelisiniz. Kemer tarafından ise Göynük deresi üzerinden geçerek kanyona ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi