Haliç Kongre Merkezi | Nerede, Nasıl Gidilir | İstanbul

Haliç Kongre Merkezi
Haliç Kongre Merkezi

İstanbul’un deniz kıyısındaki tek kongre merkezi olan Haliç Kongre Merkezi, özgün mimarisi, sahile açılan geniş galeri ve fuayeleri ile kongre, toplantı, konser, seremoni, film galası, sergi, kültür ve sanat etkinlikleri yanı sıra düğün organizasyonlarına da ev sahipliği yapmaktadır. 16.000 metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 102.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olup ortalama 3000 kişiyi aynı anda hizmet verebilmektedir.

Haliç Kongre Merkezi Özellikleri

Haliç Kongre Merkezi Özellikleri
Haliç Kongre Merkezi Özellikleri

İstanbul’un deniz kıyısındaki tek kongre merkezi olan Haliç Kongre Merkezi, 2009 yılında 5. Dünya Su Forumu ile ulusal ve uluslararası toplantı sektörüne kapılarını açmıştır. Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait özel bir işletmedir. Toplantı ve etkinlik sektörünün son yıllarda tercih edilen Haliç Kongre Merkezi İstanbul’un marka değerine yakışır organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Özgün mimarisi, sahile açılan geniş galeri ve fuayeleri ile organizasyonlara ayrı bir renk katmaktadır. 102.000 metrekarelik bir alana kurulu olup 16.000 metrekare açık alana sahiptir ve ortalama 3000 kişiyi aynı anda hizmet verebilmektedir.

Toplantı Salonları

Haliç Kongre Merkezi Toplantı Salonları
Haliç Kongre Merkezi Toplantı Salonları

Toplam 5 Ayrı blokta farklı kapasitede toplantı salonları bulunmaktadır. Şimdi bu bloklar ve salonlar hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız.

1- Haliç Blok

Kongre ve toplantılar, konserler, seremoniler, film galaları, sergiler ile kültür ve sanat etkinlikleri için dizayn edilmiş olan Haliç Blok, 3004 kişi oturma kapasiteli oditoryuma sahiptir. 2830 metrekarelik sahile açılan fuaye alanı, 477 metrekarelik sahnesi ve 12 adet konuşmacı odası ile hizmet vermektedir.

2- Sadabad Blok

Haliç Kongre Merkezi’nin ikinci büyük oditoryumudur. Sadabad Oditoryum içerisinde 1644 metrekarelik fuaye alanı, 1138 kişi oturma kapasitesi, 194 hareketli koltuk ve 3 adet konuşmacı odası ile 151 metrekarelik sahne ve 35 metrekarelik orkestra çukuru yer almaktadır.

3- Pera Blok

Eyüp, Tophane ve Fener oditoryumları, Lale Salonu ve geniş fuaye alanlarını kapsayan Pera Blok, 1200 katılımcıya ev sahipliği yapma kapasitesine sahiptir. 1.300 metrekarelik alana sahip olan Pera Blok fuayesi, Galeri 1 alanı ile birlikte kullanıldığında 2.436 metrekarelik alanı ile gala yemeklerine, fuarlara, düğün ve partilere hizmet verebilmektedir.

4- Kuleli Blok

Özgün tasarımı ile dikkat çeken iki katlı Kuleli Blok, 300 kişiye kadar farklı kapasitelerdeki toplantılara ev sahipliği yapmaktadır.  Kuleli Blok, kendine ait giriş alanı, deniz kenarına açılan 1.100 metrekarelik terası ve 1.500 metrekarelik sahil şeridi ile her tür etkinliğe cevap verebilecek konum ve kapasiteye sahiptir.

5- Galata Balo Salonu

Modern ve şık bir tasarıma sahip olan Galata Balo Salonu, 1160 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olup; düğün seremonilerinden şirket toplantılarına, yıl sonu etkinliklerinden sergi, gala ve ürün lansmanlarına kadar son derece geniş bir yelpazede birçok organizasyon için ideal konum ve altyapıya sahiptir.

Sergi ve Etkinlik Alanları

Haliç Kongre Merkezi Sergi ve Etkinlik Alanları
Haliç Kongre Merkezi Sergi ve Etkinlik Alanları

1- Haliç Sahil

6.239 metrekarelik büyüklüğünde ve 367 metre uzunluğundaki Haliç sahil şeridi 4.800 kişiye kadar ki kokteylleri ve 3.600 kişilik yemekli davetleri ağırlayabilme kapasitesine sahiptir.

2- Galeri 1-2

Kongre Merkezi’ndeki 4 ana blok, toplam 9172 metrekarelik geniş ve günışığı alan galeri ve fuayeler ile birbirine bağlanmaktadır.

Galeri1

1.066 metrekarelik büyüklükteki Galeri 1, Haliç Blok ile Pera Blok arasında bulunan geçiş fuayesi olup deniz manzaralıdır. Pera Blok fuaye ile birlikte kullanıldığında 1.500 kişiye kadar olan yemekli davetlere hizmet verilmektedir.

Galeri 2

1.052 m2 büyüklükteki Galeri 1, Haliç Blok ile Sadabad Blok arasında bulunan geçiş fuayesi olup deniz manzaralıdır.

3- Açıkhava Etkinlik Alanı

300 araca kadar otopark alanı olarak da kullanılabilen 11.548 metrekarelik açık hava etkinlik mekanında kokteyl düzende 6.400, banket düzende ise 4.800 misafir ağırlanabilmektedir. 8000 metrekareye kadar çadır kurulumu yapılmasına imkan veren İstanbul’un deniz kıyısındaki bu eşsiz açık hava mekanı fuarlar, konserler, festivaller, turnuvalar gibi özel organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.

Haliç Kongre Merkezi Resimleri

Haliç Kongre Merkezi Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Haliç Kongre Merkezi Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Haliç Kongre Merkezi Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Sütlüce Mah. Karaağaç. Cad. Haliç Kongre Merkezi İdari Bina No:19 Kat:2 – Beyoğlu / İSTANBUL

Ulaşım: Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler; 54HŞ – 36T – 38T – 47N – 47Ç -47 – 41ES hat numaralı otobüslerle direk ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Haliç Köprüsü’ne girmeden sağ tarafta bulunan Halıcıoğlu 5 durağından geçen ( 500 – 97M gibi ) otobüsleri kullanarak buraya geldikten sonra yaklaşık 15 dakikalık yürüyüş sonrasında ulaşabilirler.

Deniz ulaşımı ile gelmek isteyenler; Üsküdar-Eyüp hattında sefer yapan vapurları kullanarak Sütlüce İskelesinde inip buraya ulaşabilirler.

Metrobüs ile ulaşmak isteyenler; Halıcıoğlu durağında inip yaklaşık 15 dakikalık yürüyüş sonunda ulaşabilirler.

Araç ile gelmek isteyenler; Edirne yönünden gelecek olanlar Haliç Köprüsüne girmeden sağ taraftan çıkıp tabelaları takip ederek ulaşabilirler. Ankara istikameti yönünde gelecek olanlar Haliç Köprüsüne en sağ taraftan girip köprüyü geçtikten sonra sol taraftan çıkıp tabelaları takip ederek ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.