Havalimanında Unutulan Eşyalar Nerede Satılıyor? - Türkiye
Havalimanında Unutulan Eşyalar Nerede Satılıyor? - Türkiye

Havalimanında unutulan eşyalar uzun süre bir depoda bekledikten sonra elden çıkartmak için hazırlanmaya başlıyor. Peki nerede satılıyor? Zira her unutulan eşyanın depolanması bir süre sonra ciddi bir alan ihtiyacı doğurur değil mi? Peki, havalimanında unutulan eşyalara ne oluyor? Bu konuda bütün detaylara ulaşabileceğiniz içeriğimizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Kısa bilgi: Bu gibi bir çok faydalı bilgiye Seyahat Bilgileri kategorilerimizden ulaşabilirsiniz.

Havalimanında Unutulan Eşyalar? Hakkında Tüm Bilgiler

Havaalanları, insan hareketliliğini çok fazla olduğu alanlar olarak kabul edildiğinden burada eşyaların unutulması, karışması ya da kaybolması çok büyük bir olasılıktır. Özellikle de değerli eşyaların kaybolmasının çok yaygın olduğu havalimanlarında eşyaların akıbeti pek çok insanın düşündüğünün aksine çöp olmuyor. Türkiye’deki havalimanlarında unutulan eşyalar Bagaj Hizmetleri Müdürlüğü tarafından depoda bekletiliyor.

Eşyaların kaybolduğunun anlaşılması sonrasında sahiplerince gelinip alınması halinde kayıp eşyaların ilgililere teslimi mümkün. Ancak çoğu zaman eşyasını kaybettiğini dahi fark etmeyen ya da nerede kaybettiğini bilmeyen yolcular oluyor. Bu durumda da kaybolan eşyaların Bagaj Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait depolarda 1 yıl bekletilmesi gerekiyor.

1 yıl tamamlandıktan sonra ise eşyaların ihale yöntemi ile satılıyor. İhalede amaç hem eşyaların değerlendirilmesi hem de depoda oluşan yoğunluğun ortadan kalkmasıdır. Satışın gerçekleştirilmesi ile eşyalar yeni sahiplerine ulaşırken depoda yeni kayıp eşyalar için yer açılmış oluyor.

Unutulan Eşyalar Nerede Satılıyor?

Unutulan eşyalar ihale yöntemi ile toplu olarak firmalara satılıyor. Bu firmalar da kendi dükkanlarında bunları uygun fiyata koyarak müşterilerine ulaştırıyor. Burada yapmanız gereken  ” google haritayı “ açıp  ” unutulan eşya “ diye aratmanız. Böylece bulunduğunuz bölgeye en yakın satış noktasına ulaşacaksınızdır.

Havalimanlarında En Çok Unutulan Eşyalar Neler?

Havalimanında uçağa ulaşmak için koşturmak hemen herkesin başına gelen olaylardan bir tanesi. Bu sırada da elinizden düşen ya da fark etmeden kaybolan eşyalar olmuyor değil.

Böylesi olumsuzluklar yıl boyunca o kadar çok sık oluyor ki bir elektronik mağazası ya da giyim mağazası açacak kadar çok eşya depolardaki yerini alıyor. Peki, havalimanlarında en çok unutulan eşyalar neler? Gelin daha yakından detaylara bir bakalım!

1. Çanta ve Bavullar

Çanta ve Bavullar
Çanta ve Bavullar

Uçuşlar öncesinde çantaları bagaja vermek gerekse de çoğu yolcu el valizi hakkını kullanmak ister. Ancak eşyası çok olan kimselerin el valizi nedeniyle kayıplar yaşadıkları da bilinmektedir. Bütün eşyaları bir araya toplarken çantayı ya da valizi bir yere bırakıp Havalimanında unutulan eşyalar içerisinde bavulunu bırakan pek çok insan oluyor. Bu nedenle de kayıp eşyalar arasında valiz ve çantalar genellikle ilk sırayı alıyor.

2. Bilgisayar

Bilgisayar - Havaalanında Unutulan Eşyalar
Bilgisayar – Havalimanında Unutulan Eşyalar

Bilgisayar da unutulur mu hiç dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak binlerce insan en değerli elektronik cihazlardan bir tanesi olan bilgisayarlarını havalimanlarında bırakıyor. Bu nedenle de kayıp eşyaları satın almak isteyenlerin dört gözle bekledikleri ihalelerde bilgisayar en çok dikkat çeken parçalar oluyor.

3. Gözlük

Toptan Gözlük
Havalimanında Unutulan Gözlükler

Gözlükler gerek boyutları gerekse de çabuk unutulabilecek bir eşya olmaları nedeniyle Havalimanında unutulan eşyalar içerisinde en çok kaybolanlar arasında yer alıyor. Düşme ya da unutmanın gözlük kayıplarında en büyük nedenler olduğu bilinmektedir. Her yıl binlerce güneş gözlüğü ve numaralı gözlük depolarda sahipleri tarafından bulunmayı bekliyor. Tabii bu gözlüklerin çok büyük bir kısmının da sonu yeni sahiplerinin eline geçmek oluyor.

4. Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf Makinesi
Fotoğraf Makinesi – Unutulan Eşyalar Nerede Satılıyor?

Seyahat boyunca unutulmaz anları ölümsüzleştirmek için kullanılan fotoğraf makineleri, Havalimanında unutulan eşyalar arasındadır. Özellikleri ve boyutları farklı farklı olan fotoğraf makinelerinin kaybedilmesi sahiplerini çok üzse de geri alınmadıkları takdirde yeni sahipleri için çok karlı bir duruma kapı aralıyor.

5. Oyuncaklar

Oyuncaklar
Oyuncaklar – Toptan Satış Havaalanı

Çocukların en büyük eğlencesi olan oyuncakların da çok büyük bir kısmının akıbeti havalimanında kaybolmakla sonuçlanıyor. Aceleyle toplanan eşyalar nedeniyle düşen ya da çocukların bir yere koyup geri almadıkları pek çok oyuncak havalimanlarındaki Bagaj Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki yerini alıyor.

Kaybolan ya da unutulan eşya sayısı her geçen gün artarken seyahate dair bu kötü anıdan kurtulmak mümkün. Eşyalarınızı havalimanında unuttuğunuzdan eminseniz bu konuda Bagaj Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurarak eşyalarınızı geri alabilirsiniz. Tabii üzerinden 1 yıl geçmemişse. Elimizden geldiğince Havalimanında unutulan eşyalar hakkındaki soru işaretlerine cevap olmaya çalıştık. Atladığımız bir konu varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz.