Prens Adaları içerisinde en büyük 2. ada olan Heybeliada birbirinden güzel plajları ile tatilin son demlerinin tadını çıkarmamız için bizleri bekliyor. Biz de bu plajlar hakkında merak edilenleri inceledik. Heybeliada Plajları, giriş ücretleri, ulaşım bilgileri ve daha pek çok merak edilen bilgileri ile birlikte bu yazımızda sizleri bekliyor.

1- Aqua Green Beach 

Birçok su sporu yapabileceğiniz mekâna ister tek başına ister ailenizle gidin. Kumlu ve sığ deniziyle çocuklar için de oldukça güvenli olan Green Beach Club’ın plajın da güneşlenmenin keyfini çıkarın.

Aqua Green Beach Giriş Ücreti – 2022

Aile olarak gelenler burada sıkıntı yaşamamak için küçük bir uyarı yapalım: Plaja giriş ücretleri kişibaşı olarak alınmaktadır.

Hafta İçi: Aile (bir kişi) 75 TL, Tek giriş: 55 TL

Hafta Sonu: Aile (bir kişi) 80 TL, Tek giriş: 60 TL

Aqua Green Beach’e Nasıl Gidilir?

Heybeliada İskelesi’nden ücretsiz motor servisi ile ulaşım kolaylığı sağlayan firma, her sene Haziran ayı itibari ile hizmete giriyor.

2- Akvaryum Plajı

Heybeliada’nın en lezzetli midyesini yemek istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Ancak midyeler gündüz taze toplanıp hazırlandığı için önceden arayıp sipariş vermeniz gerekmektedir. Plaja gelecek olursak tertemiz suyu sizleri karşılıyor. Kumsalı taşlık olmasından dolayı biraz sıkıntılı olsa da bir terlik ile bu sorunu atlatabilirsiniz.

Midye Sipariş İçin: 0216 351 17 70 numarayı arayabilirsiniz.

Akvaryum Plajı Giriş Ücreti – 2022

Hafta içi: 60 TL

Hafta sonu: 80 TL

Akvaryum Plajı’na Nasıl Gidilir?

Heybeliada’ ya vardığınızda Halk Palas yolunu tutup Kablo isimli inişi geçtikten sonra ki giriş sizi Akvaryum Plajına ulaştıracaktır. Plaja ulaşmak için dik bir patika inişi ve dik bir tahta merdiveni geçmeniz gerekecektir. Dilerseniz bu yolu bisiklet ya da faytonla da kat edebilirsiniz.

3- Alman Koyu Plajı

Heybeliada’nın denizinin en temiz olduğu koylardan bir tanesi ki bu yüzden pek çok tekne gün içinde bu koya gelir, demirler ve de gün boyu denizin keyfini çıkarırlar. Plaja ulaşım sıkıntılı, inişli ve çıkışlı patikadan sahile inip bu muazzam koya ulaşabiliyorsunuz. Plajın imkânları çok sınırlı, gelirken piknik sepetinizi beraberinizde getirmeniz gerekiyor, yoksa aç kalırsınız. Hafta sonu daha yoğun oluyor, hafta içini tercih ederseniz daha sakin bir ortam olur.

Alman Koyu Giriş Ücreti – 2022

Giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi.

Şezlong: 20 TL

Şemsiye: 15 TL

WC: 2 TL

Alman Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?

Ada’ya inince tabelaları takip ederek koya ulaşabilirsiniz. Plaja ulaşım ise biraz sıkıntılı. İnişli ve çıkışlı patikadan sahile inip bu muazzam plaja ulaşabiliyorsunuz.

4- Ada Beach Club

Heybeliada Çam Limanı Koyu’nda temiz havası ve muhteşem aurasıyla Ada Beach Club yaz aylarında ilk tercihleriniz arasına girmeye aday. Yemyeşil doğanın bitişinde başlayan masmavi deniz ve bu denize ait harika sahil biz tatilcileri karşılıyor.

Ada Beach Club Giriş Ücreti – 2022

Hafta İçi: 60 TL

Hafta Sonu: 80 TL

Ada Beach Club’a Nasıl Gidilir?

Ada Beach Club’ın bulunduğu Çam Limanı Koyu’na gitmek üzere, ücretsiz tekneler sizleri limanda bekliyor olacak.

5- Değirmenburnu Piknik Alanı

Deniz Kenarında harika manzarası ve temiz havasıyla Değirmenburnu piknik alanı Heybeliada’da hafta sonunuz ve boş günleriniz için iyi bir alternatif. Gün batımının romantik etkisiyle herkesi büyüleyen Değirmenburnu, İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden kaçıp huzur bulmak istiyorsanız tam da düşündüğünüz yer. Ayrıca burada plajı kullanarak denize girmeniz de mümkün. Ayrıca Bisiklet, semaver, mangal, hamak gibi piknik ve eğlence ihtiyaçlarınızı kiralayarak karşılayabilirsiniz.

Değirmenburnu Piknik Alanı Giriş Ücreti – 2022

Piknik alanına giriş ücreti kişi başı;

Hafta İçi: 20 TL

Hafta Sonu: 30 TL

Plaj alanına giriş sırasında ekstra ücret ödenmektedir;

Hafta İçi:20 TL

Hafta Sonu: 30 TL

Değirmenburnu Piknik Alanı’na Nasıl Gidilir?

Heybeliada iskelesine indikten sonra, sağ tarafa (400) dört yüz metre yürüyüş mesafesi ile değirmenburnu piknik alanına ulaşabilirsiniz.