Adını daha öne burada yaşamış olan Hidayet adında bir adamdan alan Hidayetin Koyu 2015 yılında yapılan tesis ile Kaş’ta denize girilebilecek plajlardan biri konumuna gelmiştir. Daha önce de burada bulunan kayalardan denize girilebiliyordu ancak tesisten sonra hem bilinirliği arttı hem de ihtiyaçları karşılayan tesise kavuştu.

Hidayetin Koyu Blanca Beach genel bilgileri, özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? bilgilerine yazımızda ulaşabilirsiniz.

DipNot: Denizin keyfini sürerken ve buralara kadar gelmişken Antalya’da gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Hidayetin Koyu Blanca Beach Genel Bilgiler

Hidayetin Koyu Blanca Beach
Hidayetin Koyu Blanca Beach

Blanca Beach, Hidayet koyunda 2015 yılından beri Otel, restoran ve beach olmak üzere toplam 3 farklı konsepte hizmet vermektedir.

Koy, ismini daha önce burada yaşayan Hidayet adında bir adamdan almış. Hidayet öldükten sonra Hidayetin Koyu diyerek anılmaya başlanmış.

Tesis yapılmadan önce burada çiğ börek yapan bir teyze varmış ancak tesis yapıldıktan sonra artık bırakmış.

Hidayetin Koyu Blanca Beach Özellikleri

Hidayetin Koyu Blanca Beach
Hidayetin Koyu Blanca Beach

Koy aslında bir kumsala sahip değil. Genellikle kayalıklardan oluşmuş. Bu kayalıklardan denize girilebilmekte.

Blanca Beach yapıldıktan sonra ziyaretçilere daha iyi hizmet verilmeye başlanmış. Beach’te duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçları giderebilmek için alanlar bulunmakta. Bunlar haricinde ücrete tabi olmak şartı ile şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz. Fiyatları hakkında aşağıda bilgi vereceğiz.

Koyu tarif etmek için en uygun kelime “Akvaryum” olur sanırım. O derece temiz ve o derece berrak. Turkuaz rengi denizi ile Kaş’ın en güzel koylarından birisidir. İçerisinde Orfozların ve daha pek çok canlının bulunduğu koyda dalış yapmak oldukça keyifli.

Hidayetin Koyu Blanca Beach Giriş Ücreti
Hidayetin Koyu Blanca Beach Giriş Ücreti

Koyu güzel yapan etkenlerden birisi de yemyeşil doğa içerisinde adeta gizlenmiş olması. Zeytin ağaçlarının gölgesinde doğa ile iç içe hem yeşilin hem de mavinin en güzel tonlarını bir arada görebilirsiniz.

Kaş’ın pek çok plajında olduğu gibi burada da Caretta Carettaları görmeniz mümkündür.

Ziyaret ve Giriş Ücretleri: 2023

Koy içerisinde bulunan kayalıklardan giriş yapmak için bir giriş ücreti ödemenize gerek yoktur. Blanca Beach’i kullanıp şemsiye ve şezlong kiralamak isterseniz de;

Şemsiye: 80 TL

Şezlong: 120 TL

Kiralama ücreti ödemeniz gerekmektedir. Çoğu tesiste yiyecek – içecek alışverişi yaptıktan sonra bu ücreti iade alabilirsiniz ancak burada durum öyle değil. Verdiğiniz paranın iadesi yok.

Blanca Beach Otel’de konaklayanların şezlong ve şemsiye için ayrıca ücret ödenemediklerini de hemen hatırlatalım.

Hidayetin Koyu Blanca Beach Otel Konaklama

Tesisin bir diğer konsepti Blanca Beach Otel’i konaklama için tercih edebilirsiniz. Otel’de her biri farklı renkte 13 oda bulunmaktadır. Tüm odalar deniz manzaralı ve hepsi birbirinden bağımsız teraslara sahiptir.

İlgilenenler için otelin fiyatlarına kahvaltı dahildir.

Fiyatları ise sezona göre değişmekte olup internet sitelerinden ya da telefonla arayarak öğrenebilirsiniz.

Blanca Beach Otel Telefon Bilgileri: (0242) 836 16 25

Hidayetin Koyu Ulaşım Bilgileri

Hidayetin Koyu Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Hidayetin Koyu Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Andifli Mahallesi, Kaş/Antalya

Ulaşım: Koy Kaş Merkez’e 2,5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çukurbağ Yarımadası’nın ortasından geçen kavşağa gelmeden önce karşınıza çıkacak olan Hamarat Pansiyon’un hemen arasından sola doğru inildiğinde ulaşılmaktadır. Konum bilgisi için tıklayın.

Sadece burayla yetinmek istemeyenleri Kaş plajları listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazımızda. :)