Hobbit Evleri | Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı - Kocaeli
Hobbit Evleri - Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı

Darıca Millet Bahçesi Hobbit evleri, (Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu sahil Parkı) çocukların yeni gözdesi. Peki burası nerede ve giriş ücreti var mı? gibi sorulara Kocaeli gezimizde cevap bulacağız.

Kocaeli’nin Darıca ilçesine bağlı sahil kenarında vatandaşların kullanımına açılan Hobbit Evleri, Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı. Türkiye’nin en güzel park ve dinlenme alanlarından bir tanesidir. Burası Darıca Millet Bahçesi olarak da bilinmektedir.

Kocaeli Belediyesi’nin hummalı bir çalışma sonrasında Kocaelililere sunduğu bu enfes parkta sadece Kocaelililer değil çevre illerden gelen diğer vatandaşlarda keyifli dakikalara geçirme fırsatı yakalıyor.

Yapımı 2019 yılında tamamlanan park, Diyarbakır’da şehit düşen kahraman askerimiz Gökhan Hüseyinoğlu anısına yapılmıştır. Mavi ile yeşilin muhteşem ahengini yansıtan bu sahil parkında vatandaşlar yeşil doğanın tadını çıkarırken deniz manzarası karşısında güzel dakikalar geçirebilmektedir.

Hobbit Evleri Gezi Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Hobbit Evleri | Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, içerisinde dünyaca ünlü film serisi yüzüklerin efendisinden esinlenilerek inşa edilen hobbit evleri yerli ve yabancı bütün ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Doğal yapıya zarar vermeden inşa edilen hobbit evleri, taş renginin yanı sıra kapı ve pencerelerde kullanılan rengarenk detaylar ile görsel bir şölen sunmaktadır. Ziyaretçilerin gezerken büyük keyif aldığı park, aynı zamanda unutulmaz fotoğraflara da arka fon olmaktadır.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Kullanım Alanı ile Büyülüyor

100 dönüme yakın büyük bir arazi üzerine kurulan ve her noktası yapılan harika sulama sistemi ile sulanabilen park, sınırları içerisinde bulundurduğu 2000’i aşkın ağaç ve çalı türü ile bölgede doğal zenginliklere ciddi anlamda katkı sağlar.

Hobbit Evleri Darıca
Hobbit Evleri Darıca

Park sınırları içerisinde yer alan 700 metre uzunluğunda ve 3.5 metre yüksekliğinde ki taş duvar önemli yapılardan bir tanesidir. park içerisinde ziyaretçilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamaları adına WC ve mescit gibi sosyal yapılar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nda aşağıdaki sosyal alanlar da ziyaretçilerin kullanımına sunuluyor.

 • 1200 metre bisiklet yolu ve yürüyüş yolu
 • Bebek bakım odası
 • 1500 kişilik 5 basamaklı amfi oturma alanı
 • 900 metrekarelik meydan
 • Kamelya ve dinlenme alanları
 • Piknik ve mesire alanları
 • İskele
 • Otopark
 • Basketbol sahası
 • Tenis kortu
 • Mini futbol sahası
 • Restoran
 • 3 adet balık tutma iskelesi

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nda Yapılabilecek Aktiviteler

Görselliği ile insanları büyülemeyi başaran Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı bir diğer adıyla Darıca Millet Bahçesi fonksiyonel anlamda sundukları ile de bütün ziyaretçileri memnun edecek imkanlar sağlamayı başarıyor. Bu anlamda park içerisinde bulunan alanlarda aşağıdaki aktiviteleri keyifle gerçekleştirebilirsiniz.

Darıca Millet Bahçesi
Darıca Millet Bahçesi

Bisiklet Turu: Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nda bulunan 1200 metre uzunluğunda ki bisiklet yolunda sağlıklı yaşam sürmek ve bisiklet sürmenin keyfini çıkarabilmek için pedallarınızı çevirebilirsiniz. Üstelik sahilin hemen yanında uzanan 1200 metrelik bisiklet yolunda bisiklet sürmenin keyfini çıkarırken masmavi denizi de hemen yan tarafınızda hissedebilirsiniz.

Sağlıklı Yürüyüş: Park içerisinde vatandaşların kullanımına sunulan yürüyüş yolunda günün erken saatlerinde veya akşam üstü vakti denizden esen serin havanın eşliğinde sağlıklı bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Yürüyüş esnasında park içerisinde bulunan ağaçlar sayesinde kendinizi adeta doğal bir orman içerisinde hissedebilirsiniz.

Toplu Aktiviteler: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli kuruluşlar tarafından amfi oturma alanında gerçekleştirilen toplu etkinliklere katılabilir ve deniz esintisi eşliğinde sevdiklerinizle harika dakikalar yaşayabilirsiniz. Konser, tiyatro ve diğer bazı organizasyonların gerçekleştiği amfi oturma alanı özellikle yaz aylarında eşsiz bir mekan olmayı başarıyor.

Piknik: Kocaeli halkının özellikle hafta sonları kaçamak yapabilmek ve şehir karmaşasından uzaklaşabilmek için tercih ettiği Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, mesire alanları ve kamelyaları ile piknik severlerin en çok tercih ettiği mekan olmayı başarıyor. Park içerisinde piknik severlerin daha rahat mangal yakabilmelerine imkan tanıyan ve yangınlara da engel olan özel bölümler düşünülmüştür.

Balık Tutma: Boş zamanlarını balık tutarak değerlendirmek isteyen Kocaeli halkı için harika lokasyonlardan bir tanesi de Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’dır. Marmara Denizi’nde yetişen en özel balık türlerini yakalayabileceğiniz bu parkta masmavi sulardan çıkan balıkları aynı parkın içerisinde bulunan mesire alanlarında değerlendirebilirsiniz.

Spor Faaliyetleri: Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nın içinde bulunan tenis kortu, basketbol sahası ve mini futbol sahasında çekişmeli spor müsabakaları gerçekleştirebilir ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Tenis kortunun profesyonel ölçülerde olması tenis severlerin tenis oynama keyfini kat be kat arttırıyor. Siz de sevdikleriniz ile bu harika parkta çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı
Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı

Hobbit Evleri Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti – 2022

Giriş ücreti: Şuanda giriş ücreti alınmaktadır. hobbit evleri tamamen halka açık bir şekilde düzenlenmiştir.

Ziyaret saatleri: Park haftanın her günü saat: 05:00 – 22:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Hobbit Evleri Nerede ve Nasıl Gidilir? 

Adres: Yalı, Sahil Sk., Pk: 41700 – Darıca / Kocaeli

Nasıl gidilir?: İstanbul Marmaraydan Gebze durağında inerek otobüsle ulaşım mümkün. Araç ile gitmek isteyenler aşağıda paylaşacağımız konum bilgisini kullanabilir.

Konum Bilgisi