Ilıca Plajı | Özellikleri, Nerede, Nasıl Gidilir?, Giriş Ücreti

Ilıca Plajı - 01
Ilıca Plajı - İzmir

Türkiye’nin turistlik mekanları arasında yer alan İzmir Çeşme, Ilıca plajıyla ünlenmiştir. Bölgede birden fazla plaj olsa da, Ilıca plajı özelikleri itibariyle diğerlerinde ayrılır. Gold Beach gibi efsane plajların yanında Ilıca plajı, sadece yazın değil ilkbahar ve sonbahar da bile denize girilebilen bir yerdir. Bunun sebebi, plajın yeraltı kaynak sularına çok kısa mesafede olması ve yeraltı kaynak suları tarafından beslenmesidir. Yeraltından çıkan sıcak ve mineralli sular Ilıca plajını sıcak ve şifalı kılmaktadır.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Ilıca Plajı şimdi daha güzel!

Ilıca plajı, eskiye göre çok daha güzel bir mekan haline geldi. Daha öncesinde bölgede ne otel, ne de pansiyonlar bulunurdu. Şimdilerde lüks otel ve ekonomik pansiyonlar yer alıyor. Ayrıca gece hayatını sevenler için birçok alternatif söz konusu. Sheraton firması tarafından bölgeye kurulan lüks otelle beraber Ilıca plajı daha da hareketlenmeye başladı. Kaplıca suları tarafından beslenilen plaja Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden turistler gelmeye başladı.

3 km’lik Ilıca plajı

Türkiye’nin en güzel ve en büyük plajları arasında yer alan bu plaj, tane, tane altın kumlarıyla mükemmeli sunuyor. Baştan başa gezmeyi asla başaramayacağınız Ilıca plajı, 3 km’lik sahil şeridi ve geniş yüz ölçümüyle plaj ve deniz severlerin uğrak yeri. Plajın büyük olması herkesin birbiri içerisine girmesini de engelliyor. Yazın çok kalabalık olsa da, plajda tenha bir yer bulmak her zaman mümkündür.

Ilıca Plajı - 02 Plaja girişler ücretsizdir. Plaj boyunca şezlong veya şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfeler yer alıyor. Ayrıca plajda voleybol sahaları da yer alıyor. Bunun dışında su sporları yapmak isteyen kişiler Sheraton otel tarafından sunulan su sporları kulübüne kayıt olabilirler. Bu kulüpte dalış, jet ski, rüzgar sörfü gibi su sporları deneyimi yaşayabilirsiniz. Ilıca plajı dalgalı olduğu için sörfe elverişlidir. Yüzme hususunda çok iyi olmayanlar kaygılanmasın. Deniz derin değildir. Birden fazla can kurtaran da görev yapmaktadır.

Konaklama Alternatifleri

Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden Ilıcaya gelenler var. Buradaki konaklama alternatifleri oldukça fazladır. Lüks villa kiralayabileceğiniz gibi, daha uygun fiyatlarda evde kiralayabilirsiniz. Ayrıca da ekonomik pansiyonlar söz konusudur. Bunların dışında lüks ve beş yıldızlı tatil imkanları da var.

Ilıca Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Ilıca,35930 Çeşme/İzmir

Nasıl gidilir?: Plajı Çeşme’ye sadece 3 km uzaklıkta yer alıyor. Çeşmeye varıldığında Ilıca yoluna saparak yarım saatte ulaşmanız mümkündür. Ancak Çeşme’ye girmeden Çeşme çevreyolundan 7 km sürecek yolculukla da varmanız mümkündür. Tavsiyemiz Çeşme içerisinden gitmeniz. Böylece Çeşme merkezi de görmüş olacaksınız.

Adnan Menderes Havalimanından indiğinizde, kiraladığınız arabayla hemen çevreyolundan Çeşme’ye hareket edebilirsiniz. Ancak araba kiralamayanlar için minibüsler ve otobüsler alternatif olarak kullanılabilir. İzmir Otobüs terminalinden de Çeşme ve Ilıcaya giden minibüsler var. Bunları da otelinize veya konaklayacağınız pansiyona gitmek için kullanabilirsiniz.

Konum Bilgisi