İnceboğaz Plajı Özellikleri (Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Sizler için hazırladığım Kaş Plajları yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızın konusu İnceboğaz Plajı. Genel bilgileri, özellikleri, giriş ücreti, nerede? ve nasıl gidilir bilgilerini bu yazımızda kaleme aldık.

DipNot: Denizin keyfini sürerken ve buralara kadar gelmişken Antalya’da gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

İnceboğaz Plajı Genel Bilgiler

İnceboğaz Plajı Genel Bilgiler
İnceboğaz Plajının Genel Bilgiler

Plaj, Antalya, Çukubağ Yarımadası yolu üzerinde bulunur. Yarımadanın en ince noktasında bulunduğu için bu ismi almıştır. Bu incelik üzerinde iki farklı plaj bulunur. Bir tanesi bu yazımızda bahsedeceğimiz geniş plaj olan ve açık denize bakan İnceboğaz Plajı diğeri ise koy içerisinde bulunan, dar plaja sahip ve Bucak denizini gören plaj. Plajlar o kadar yakın ki aynı işletme her iki plajında işletmesini yapmaktadır.

İnceboğaz Plajı, çakıl bir kumsala sahip olması nedeniyle plaj ayakkabılarınız ile gelmeniz tavsiye edilir.

İnceboğaz Plajı Özellikleri

Açık denize bakan plajın suyu diğer plajlara göre daha sıcak olma özelliğini taşır. Bu özelliği ile diğer plajlardan ayrılır. Açık denize bakması dolayısıyla zaman zaman rüzgârlı ve dalgalı olabilmektedir. Ama bu dalga ve rüzgâr gözünüzü korkutmasın suyu oldukça sığdır. Sığ suyu ile özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bir plaj olma özelliğini taşır.

Adalar manzarasına sahip olması ile deniz keyfini yaşarken aynı zamanda manzara keyfini de yaşamanıza olanak sağlar.

Şehre olan yakınlığı ve sığ suya sahip olması nedeniyle çok fazla tercih edilen bir plajdır. Çocuklu aileler de sığ suya sahip olan bu plajı sıkça tercih etmektedirler.

Hangi sitede okuduğumu tam hatırlamamakla birlikte plajın yakın zamanda beton dökülerek doğal taş döşemeleri işlemi yapılıp soyunma kabini, büfe ve kır gazinosu yapılacağını üzülerek belirtmek isterim. Tüm bu işlemlerden sonra plaj, piknik ve mesire yeri olarak yeniden düzenlenmiş olacak. Umarım bu karardan vazgeçilmiş olunup doğal güzellik korunabilir.

İnceboğaz Plajı Giriş Ücreti 2023

İnceboğaz Plajı Giriş Ücreti
İnceboğaz Plajının Giriş Ücreti

Plaja giriş ücretsiz. Havlunuzu ve şemsiyenizi alıp rahatça denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca plaj içerisinde şemsiye ve şezlong kiralamanıza olanak sağlayan Çınar Beach adında özel bir beach bulunmakta. Buraya giriş de ücretsiz. Şemsiye

Şemsiye: 170 TL

Şezlong: 130 TL

Eğer Çınar Beach’den yiyecek veya içecek temin ederseniz şemsiye ve şezlong hizmetleri için ücret ödemenize gerek yoktur.

İnceboğaz Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

İnceboğaz Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
İnceboğaz Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Andifli Mahallesi, Beyhan Cenkçi Cd., Kaş/ANTALYA

Ulaşım: Şehir merkezine yakın konumda bulunmasından doalyı yürüyerek rahatça ulaşılabilecek bir konumdadır. Yol boyunca doğal güzellikler ve ada manzarası ile huzur dolu bir yürüyüş yapma olanağı sağlamaktadır. İsterseniz de merkezden kalkan minibüsleri kullanarak yaklaşık 8-10 dakikalık bir yolculuktan sonra plaja ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Sadece burayla yetinmek istemeyenleri Kaş plajları listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazımızda. :)