Bayrampaşa’da gezilecek yerlerden birisi de İsmet Paşa Mahallesi sınırları içerisinde bulunan İsmet Paşa Parkı. Yeşillikler içinde vakit geçirmek isteyenler için gayet uygun olan park içerisinde oturup vakit geçirebileceğiniz kamelyalar ve banklar bulunuyor. Ayrıca, çay, kahve ya da aperitif atıştırmalık isteyenler için de İsmet Paşa Sosyal Tesisleri park içerisinde hizmet veriyor.

İsmet Paşa Parkı Özellikleri

İsmet Paşa Parkı Özellikleri

Çocuk Oyun Alanı: 2 adet salıncak, 2 adet tahterevalli, 3 adet kaydırak ve 1 adet oyun küresinden oluşan çocuk parkında minikler gönüllerince eğlenerek enerjilerini atıyorlar.

Süs Havuzu: Bu büyüklerdeki parklarda karşımıza çıkan süs havuzlarından bir tane de bu parkın girişinde yer alıyor.  Dinlenmek için oturduğunuzda hem sesiyle hem de görüntüsüyle rahatlatıcı bir görsel.

Kamelyalar: Dinlenmek ve güneşten korunmak için park içerisinde 8-10 tane kadar kamelya bulunuyor. Bu kamelyalar içerisinde oturup dinlenmek ve sıcak havalarda gölgenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Basketbol Sahası: Çocuklar için sokak ve caddelere göre nispeten daha güvenli olan spor alanlarından bir diğerine burada ulaşmak mümkün. Fazla büyük olmasa da çocuklar için oldukça kullanışlı.

İsmet Paşa Sosyal Tesisleri: Park içerisinde bulunan tesis hem kapalı hem de açık alan olarak hizmet veriyor. Her mevsimde ziyaretçilerin ilgi odağı olan tesis sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra aperatif atıştırmalıkları ile de hem dinlenme hem de atıştırma için uygun bir tesis. Fiyatları da diğer sosyal tesisler gibi uygun. Çalışama saatleri ise sabah 08:00 ile gece 24:00 arası.

İsmet Paşa Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

İsmet Paşa Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres:  İsmet Paşa, Uluhan Sok No:1 – Bayrampaşa / İstanbul

Ulaşım: Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler; 32, 32M ve 32 Hat Numaralı otobüsleri kullanarak Sağmalcılar durağında inerek ulaşım sağlayabilirler.

Metro ile ulaşmak isteyenler; M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı ve M1B Yenikapı – Kirazlı metro hatlarını kullanarak Sağmalcılar ve Bayrampaşa istasyonunda inerek ulaşım sağlayabilirler.

Metrobüs ile ulaşmak isteyenler; Metrobüs ile Merter durağında indikten sonra Yenikapı – Kirazlı metrosuna aktarma yapıp sonrasında Bayrampaşa durağına gelerek buraya ulaşım sağlayabilirler.

Özel araç ile ulaşmak isteyenler; Bayrampaşa’ya geldikten sonra İsmet Paşa Mahallesi istikametinde devam ederek ulaşım sağlayabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

İstanbul’da gezilecek daha çok park var. İstanbul’daki parklara bir liste halinde göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım. :)