İstanbul Adalardaki Plajlar

İstanbul Adalardaki Plajlar
İstanbul Adalardaki Plajlar

Yazın gelmesi ile İstanbul’da yaşayanlar sahillere akın etmeye başladı. İstanbul’da denize girilebilecek yerler neler? diye sorulunca ilk akla gelen yer İstanbul’daki Adalar oluyor elbette. Sizler için İstanbul Adalardaki Plajlar ve bu plajlar hakkında genel bilgileri bu yazımızda kaleme aldık.

Kısa bilgi: Fiyatlar: 2023 Tarihinde güncellenmiştir. Tüm okurlarımıza duyurulur.

İstanbul Adalardaki Plajlar ve Denize Girilebilecek Yerler

DipNot: Adalarda Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atmak isterseniz bu yazımızı okuduktan sonra sizi bekliyor olacağız. :)

1- Naki Bey Plajı

Naki Bey Plajı
Naki Bey Plajı

Naki Bey Plajı, Büyükada’nın en çok tercih edilen plajı. Bunun en büyük nedeni “damsız girilmez” özelliği. Bundan dolayı aile ve çiftlerin tercih sebebi. Plaj aile plajı olma özelliği ile her geçen gün hizmet kalitesini ve ziyaretçi sayısını arttırmakta.

Giriş Ücreti (Kişi başı): Hafta İçi: 300 TL/ Hafta Sonu: 350 TL/ 7-12 yaş arası: 220 TL

Ücrete dâhil hizmetler: Şemsiye, şezlong, sehpa, duş, tuvalet, giyinme kabini

Cankurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 21:00

Ulaşım: Kabataş, Kadıköy, Maltepe, Kartal, Tuzla gibi iskelelerden vapurlar, Sirkeci ve Eminönü’nden deniz otobüsleri Büyükada’ya sefer düzenliyor. Büyükada’ya indikten sonra ise, yürüyerek ya da fayton ile Nakibey Plajı’na ulaşabilirsiniz. İndiğiniz iskelenin sağ tarafında bulunan ücretsiz servisler ile Nakibey Plajı’na kısa sürede gelebilirsiniz.

2-Aya Nikola Plajı

Aya Nikola Plajı
Aya Nikola Plajı

Adanın en sakin plajlarından biridir. Sığı suyu ve sakinliği ile yüzme bilmeyenler için ideal bir plajdır. Plaj berrak ve temiz suyu ile sizleri karşılayacaktır.

Giriş Ücreti (Kişi başı): Hafta İçi: 300 TL / Hafta Sonu: 350 TL

Şezlong ve şemsiye hizmetleri fiyata dahil değildir; Şezlong: 80 TL/ Şemsiye: 60 TL

Cankurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 19:00

Ulaşım: Plaja çarşıdaki iskeleden motor seferleri ile ulaşım mümkündür. Yürüyerek 1 saat, bisiklet ile 30 dakikada da ulaşabilirsiniz.

3-Prenses Koyu Plajı

Prenses Koyu Plajı
Prenses Koyu Plajı

Adı üzerinde koy plajı. Plajın en büyük özelliği sınırlı sayıda kapasitesi olduğu için randevu ile gitmeniz gerekmektedir. Toplam kapasitesi 350 kişidir. Ayrıca plajda yemek ve konaklama hizmetleri de verilmektedir.

Giriş Ücreti (Kişi başı): Hafta İçi: 300 TL/ Hafta Sonu: 350 TL

Ücrete dahil hizmetler: Duş ve tuvalet, emanet dolabı, şezlong, şemsiye

Can Kurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 19:00

Ulaşım: Plaja çarşıdaki iskeleden motor seferleri ile ulaşım mümkündür. Yürüyerek 45 dakika, bisiklet ile 20 dakikada da ulaşabilirsiniz.

4-Yörükali Plajı

Yörükali Plajı
Yörükali Plajı

Büyükada beach kültürünü yaşatan plaj hem konaklama hem de motel hizmeti veren Yörükali tesislerine aittir. Plajı farklı kılan yanı ise, çocuklar için oyun alanına sahip olmasıdır. Büyükada’da konaklama ve plaj keyfini yaşamak isteyenler için tercihlerden birisi.

Giriş Ücreti (Kişi başı): Hafta İçi ve Cumartesi: 300 TL / Pazar ve Bayram Günleri: 350 TL

Ücrete Dahil Hizmetler: Şezlong ve Şemsiye

Not: Motelde konaklayanlar için plaj ücretsizdir

Ulaşım: Plaja ulaşım çarşıdaki iskeleden ücretsiz olarak yapılmaktadır. Yürüyerek 40 dakika, bisiklet ile 20 dakikada ulaşım sağlanabilir.

5- Kumsal Aile Plajı

Kumsal Aile Plajı
Kumsal Aile Plajı

Adından da anlaşılacağı üzere aile plajı. Sakin ve huzurlu olması açısından ailecek gideceklere önerilen bir plajdır.

Giriş Ücreti (Kişi başı): Hafta içi: 300 / Hafta sonu: 350 TL

Şemsiye ve şezlong hizmetleri fiyata dahil değildir; Şemsiye: 60 TL  / Şezlong: 90 TL

Ulaşım: Plaja ulaşım çarşıdaki iskeleden ücretsiz olarak yapılmaktadır. Yürüyerek 1 saat, bisiklet ile 25 dakikada ulaşım sağlanabilir.

6-Eskibağ Plajı

Eskibağ Plajı
Eskibağ Plajı

Eskibağ Butik Otel’in işlettiği 150 kişilik özel plajdır. Restoranında düğün, parti gibi dilediğiniz organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Büyük tur yolu üzerinde yer aldığı için yürüyerek de gidilebilir.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta İçi: 300 TL  ve Hafta Sonu: 350 TL

Ulaşım: İskeleden kalkan motorlarla plaja ulaşabilirsiniz. Yürüyerek 50 dakika, bisiklet ile 20 dakikada ulaşım sağlanabilir.

7-Halik Koyu Plajı

Halik Koyu Plajı
Halik Koyu Plajı

800 metre sahil uzunluğu ve 450 kişilik kapasitesiyle Büyükada’nın en büyük plajı olma özelliğini taşır. Plajın etrafında kamp ve piknik alanı da mevcut. Büyükada plajı Halik Koyu tertemiz denizi ve sessiz ortamı ile özellikle sakinlik isteyenlere uygundur.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta İçi: 300 TL / Hafta Sonu: 350 TL

Ulaşım: İskeleden kalkan motorlarla plaja ulaşabilirsiniz. Yürüyerek 50 dakika, bisiklet ile 20 dakikada ulaşım sağlanabilir.

Heybeliada’da Denize Girilebilecek Plajlar

1- Aqua Green Beach

Aqua Green Beach
Aqua Green Beach

Birçok su sporu yapabileceğiniz mekâna ister tek başına ister ailenizle gidin. Kumlu ve sığ deniziyle çocuklar için de oldukça güvenli olan Green Beach Club’ın plajın da güneşlenmenin keyfini çıkarın

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta İçi: Aile (bir kişi) 345 Lira, Tek giriş: 390 Lira

Hafta Sonu: Aile (bir kişi) 400 TL, Tek giriş: 450 TL

Ulaşım: Heybeliada İskelesi’nden ücretsiz motor servisi ile ulaşım kolaylığı sağlayan firma, her sene Haziran ayı itibari ile hizmete giriyor.

2-Akvaryum Plajı

Akvaryum Plajı
Akvaryum Plajı

Plaj, tertemiz suyu ile sizleri karşılıyor. Kumsalı taşlık olmasından dolayı biraz sıkıntılı olsa da bir terlik ile bu sorunu atlatabilirsiniz.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta içi: 300 TL / Hafta sonu: 350 TL

Ulaşım: Heybeliada’ ya vardığınızda Halk Palas yolunu tutup Kablo isimli inişi geçtikten sonra ki giriş sizi Akvaryum Plajına ulaştıracaktır. Plaja ulaşmak için dik bir patika inişi ve dik bir tahta merdiveni geçmeniz gerekecektir. Dilerseniz bu yolu bisiklet ya da faytonla da kat edebilirsiniz.

3- Alman Koyu Plajı

Alman Koyu Plajı
Alman Koyu Plajı

Heybeliada’nın denizinin en temiz olduğu koylardan bir tanesi ki bu yüzden pek çok tekne gün içinde bu koya gelir, demirler ve de gün boyu denizin keyfini çıkarırlar.

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi.

Şezlong: 245 TL / Şemsiye: 60 TL / WC: 10 TL

Ulaşım: Ada’ya inince tabelaları takip ederek koya ulaşabilirsiniz. Plaja ulaşım ise biraz sıkıntılı. İnişli ve çıkışlı patikadan sahile inip bu muazzam plaja ulaşabiliyorsunuz.

4- Ada Beach Club

Ada Beach Club
Ada Beach Club

Heybeliada Çam Limanı Koyu’nda temiz havası ve muhteşem manzarasıyla Ada Beach Club yaz aylarında ilk tercihleriniz arasına girmeye aday. Yemyeşil doğanın bitişinde başlayan masmavi deniz ve bu denize ait harika sahil biz tatilcileri karşılıyor.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta İçi: 300 TL/ Hafta Sonu: 350 TL

Ulaşım: Ada Beach Club’ın bulunduğu Çam Limanı Koyu’na gitmek üzere, ücretsiz tekneler sizleri limanda bekliyor olacak.

Burgazada’da Denize Girilebilecek Plajlar

1- Kalpazankaya Plajı

Kalpazankaya Plajı
Kalpazankaya Plajı

Plaja giriş için bilet karşılığı 150 Lira ücret ödeniyor. Plajda şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor ve duş almak istiyorsanız 5 Lira ücret ödüyorsunuz. Açık denize bakan koy, bir kayanın himayesinde, nispeten dalga almıyor. Denizi taşlık ama temiz olması sizi kendine çekiyor.

Giriş Ücreti (Kişi Başı):  300 TL ( Duş için ayrıca 50 TL talep ediliyor)

Şezlong ve Şemsiye için ayrı ücret ödenmektedir; Şezlong: 90 TL ve Şemsiye: 60 TL

Ulaşım: İskeleden indikten sonra Kalpazankaya Mesire Alanı’na 30 dakikalık yürüyüş ile ulaşmak mümkün. Dilerseniz faytona binerek 8-10 dakikada da buraya varabilirsiniz.

2- Çamakya Aile Plajı

Çamakya Aile Plajı
Çamakya Aile Plajı

Adada en çok tercih edilen plaj diyebiliriz. Nedeni ise aile plajı olmasının yanı sıra, diğer plajlara göre (yosun ve çakıl bakımından) daha bakımlı olması.

Giriş Ücreti: Plaja Giriş Ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz ikisi için 260 TL ödemeniz gerekmektedir.

Ulaşım: Çamakya Plajı Adanın arka tarafında kalmaktadır. Ama endişenmenize gerek yok çünkü ada toplam 1.5 saatte turlanabilecek küçüklükte olduğu için yaklaşık 45 dakika yürüme ile ya da 10 dakikalık faydon yolculuğu ile buraya ulaşabilirsiniz.

3-Burgazada Halk Plaj ( 6 Numara Plajı )

Burgazada Halk Plaj ( 6 Numara Plajı )
Burgazada Halk Plaj ( 6 Numara Plajı )

Denizi biraz yosunlu ve kumsalı yok. Taşlık plajı olmasına rağmen ilk tercih edilen plajlardan biri. Bunun nedeni ise deniz suyunun temizliği ve denizin ortasında bulunan atlama rampası.

Giriş Ücreti: Plaja Giriş Ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz ikisi için 260 TL ödemeniz gerekmektedir

Ulaşım: İskeleden ister yürüyerek isterseniz fayton ile ya da bisiklet kiralayarak 1.5 kilometrelik sahil yolunu takip ederek plaja ulaşabilirsiniz.

Kınalıada’da Denize Girilebilecek Plajlar

1- Kumluk Plajı

Kumluk Plajı
Kumluk Plajı

Kumluk Plaj Tesisleri, Kınalıada’da 1993 yılından bu yana hizmet veriyor. Aile işletmesi olan tesis, müşterilerine daha kaliteli hizmet sunabilmek için sürekli kendini yeniliyor. Plaj girişinde “Damsız Girilmez” levhası ile aile işletmesi olduğunu vurgulayan tesis, çocuklu aileler için ekstra rahatlık sunuyor. Tesiste müşterilerin güvenliği açısından ise cankurtaran ve ilk yardım konusunda eğitimli doktor sürekli hazır bulunduruluyor.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta İçi: 300 TL / Hafta Sonu: 320 TL

Ulaşım: İskeleden kalkan ücretsiz teknelerle veya yürüyerek 15 dakikada gidebilirsiniz. Yürümek isterseniz indikten sonra tabelalerı takip etmeniz yeterli olacaktır.

2- Ayazma Kamo’s Beach Club

Ayazma Kamo’s Beach Club
Ayazma Kamo’s Beach Club

90 metrelik sahili var olan plajın ayrıca doğası da çok güzel. Diğer paralı plajlara göre daha sakin. Denize alternatif olarak yüzme havuzu da bulunuyor. Haftanın yedi günü açık olan tesiste zaman zaman konserlerin de düzenlendiği Kamos’ta bir restoran da bulunuyor.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta İçi: 300 TL / Hafta Sonu: 320 TL

Club’ın yanında ücretsiz plajlar da mevcut ama burada da şezlong ve şemsiye kiralama bedelleri plaj ücreti ile aynı.

Ulaşım: İskeleden kalkan ücretsiz teknelerle veya yürüyerek gidebilirsiniz. Yürümek isterseniz tabelaları takip edebilirsiniz.

3- Ülker Restaurant Plajı

Ülker Restaurant Plajı
Ülker Restaurant Plajı

Ülker Halk Plajı olarak da bilinen sahilde yemek ve içecek ihtiyaçlarınızı dışarıdan karşılayabileceğiniz gibi Ülker restauranttan da karşılayabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Halka açık plajın giriş ücreti bulunmamaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama bedelleri 200-250 TL arasında değişmektedir.

Ulaşım: İskeleden kalkan ücretsiz teknelerle veya yürüyerek gidebilirsiniz.

4 – İskele Plajı

İskele Plajı
İskele Plajı

Kınalıada ücretsiz halk plajları olarak Kınalıada İskelesi’nin sol ve sağ tarafı kullanılmaktadır. Ülker Halk Plajı olarak da bilinen sahilde yemek ve içecek ihtiyaçlarınızı dışarıdan karşılayabileceğiniz gibi buradaki restauranttan da karşılayabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Girişi ücretsiz olan plajlarda tuvalet, duş, şemsiye ve şezlong için belirli bir ücret ödenmektedir. 1 adet şezlong şemsiye 250 TL, 2 adet şezlong +1 adet şemsiye 370 TL olup, fiyatlar hafta içi ve hafta sonu değişkenlik göstermektedir.

Ulaşım: İskeleden iner inmez sağ veya sol taraftaki plajlardır.

Sedef Adası Denize Girilebilecek Plajlar

1-Sedef Adası Plajı

Sedef Adası Plajı
Sedef Adası Plajı

Sedef Adası plajı 3000 m2 kapalı olmak üzere toplam 5000 m2′lik alan üzerinde hizmet veriyor. Plaj zemini beton olan tesisin güneşlenme alanında toplam 800 adet şezlongu bulunuyor.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Sezona göre değişmekle birlikte kişi başı;

Hafta İçi: 300 TL / Hafta Sonu: 350 TL

Ücrete Dâhil Hizmetler: Duş – WC – Şemsiye – Tuvalet – Şezlong ve Su Kaydırağı.

Can Kurtaran Çalışma Saatleri: 08:00 – 20:00

Plajın Çalışma Saatleri: 08:00 – 20:30

Ulaşım: Bostancı veya Kartal’dan Vapur İle Büyükada’dan da motor ile Sedef adasına geldikten sonra iner inmez tabelaları takip ederek 10-15 dakikada buraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Büyükada’dan ücretsiz motor da kalkmaktadır.

2-Elio Sedef Beach

Elio Sedef Beach
Elio Sedef Beach

Gün boyunca özel kişilere hizmet verebilen tesisin iskelesinde denize girip güneşlenebir, bar bölümünde ise her türlü soğuk ve sıcak içecekleri bulabileceksiniz. Ayrıca Elio Sedef’te büyük bir restoran, lounge bölümleri ve ormanlık alan içinde yer alan localar bulunuyor.

Sezona göre fiyatlar değişmekle birlikte; Artık VİP Loca olarak hizmeti vermekteler.

Rezervasyon için;  0216 382 48 84 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sezona göre fiyatlar değişmekle birlikte; Artık VİP Loca olarak hizmeti vermekteler.

2 Kişi: 8.500 TL.

3-4 Arası ise: 16.000 TL.

Ücrete Dâhil Hizmetler: : Şampanya, meyve çerez, atıştırmalık Tabak ve ücretsiz olarak Büyükada, Dragons ve Kartal – alıp bırakıyor. Duş – WC – Şemsiye – Tuvalet – Şezlong – Soyunma Kabini de fiyata dahildir.

Plajın Çalışma Saatleri: 10:00 – 18:00

Ulaşım: Bostancı veya Kartal’dan Vapur İle Büyükada’dan da motor ile Sedef adasına geldikten sonra iner inmez tabelaları takip ederek 10-15 dakikada buraya ulaşabilirsiniz. Eğer gurup olarak gitmeyi düşünüyorsanız deniz taksiyi de tercih edebilirsiniz. Ayrıca Elio Sedef Beach, özel yat veya tekne ile gelen ziyaretçilerine demir atma olanağı da sağlamaktadır.

3-Club Ada Sedef

Club Ada Sedef
Club Ada Sedef

Prens Adaları’nın en nezih ve gözde adasında yer alan kulüp, size deniz, güneş, yeme-içme ve eğlence keyfini bir arada sunuyor. Günü birlik tatilin ve eğlencenin en kısa yollarından biri olan Club Ada Sedef plaj, restoran, bar ve kulüp bölümlerinden oluşuyor.

Giriş Ücreti (Kişi Başı): Hafta İçi: 300 TL / Hafta Sonu: 350 TL

Ücrete Dâhil Hizmetler: Duş – WC – Şemsiye – Tuvalet – Şezlong.

Plajın Çalışma Saatleri: 08:00 – 20:30

Ulaşım: Bostancı veya Kartal’dan Vapur İle Büyükada’dan da motor ile Sedef adasına geldikten sonra iner inmez tabelaları takip ederek 10-15 dakikada buraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Büyükada’dan ücretsiz motor da kalkmaktadır.