İstanbul Avrupa Yakasında Gece Hayatı
İstanbul Avrupa Yakasında Gece Hayatı

Turistlerin seyahat noktası ve Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olduğu kabul gören İstanbul’da yaşıyorsanız, bu güzel şehrin nimetlerinden faydalanmak istiyor olmalısınız.

Yoğun iş hayatı, trafik ve beraberinde gelen tempolu bir yaşama sahipseniz, eğlenmek sizin de hakkınız. İstanbul’da akşamın ışıkları şehre inmesiyle gelen gece hayatı çağrılarına yanıt vermek için Avrupa yakasına özel önerilerimiz;

İstanbul Avrupa Yakasında Gece Hayatı

Barlar, meyhaneler, balıkçılar, cafe ve restoranlar, eğlence sokakları, gece kulüpleri ve İstanbul’da eğlence denilince akla gelen ne varsa Avrupa Yakasında gece hayatına dahil oluyor.

Konumu ve tarihi dokusuyla yılların vazgeçilmezlerinden olan Çiçek Pasajı, ilk akla gelen adresler arasında yer alıyor. Dostlarınızla keyifli bir gece geçirirken özlediğiniz o nostaljik dokuya hakim olabilir ve yabancı misafirlerinizi İstiklal’e açılan uzun sofraların birinde ağırlayabilirsiniz. Kim bilir, belki sevdiğiniz kadın ile dem vuracağınız en doğru adres burasıdır.

Daha salaş ve ‘gece uzun, bir kaç durağımız daha olacak’ algısında iseniz Nevizade ve Asmalı Mescit sizler için daha doğru bir adres olabilir.

Ayaküstü buluşmaların, butik bar ve shot istasyonlarının bulunduğu bu civarda bir şeyler içtikten sonra canlı müzik yapan farklı mekanlara geçebilir gecenizi hareket ederek devam ettirebilirsiniz. Ancak Beyoğlu’nda tercihiniz çok özel bir sevgiliyi ağırlamak ya da baş başa daha romantik bir akşam geçirmek olacaksa Fransız Sokağı tam size göre. Şiir tadında bir sokakta Cemal Süreya’yı anarak kırmızıya daha da bulanmak isteyebilirsiniz.

Tercihinizi daha şık ve pahalı bir gece hayatından yana kullanmak isteyen beyefendiler içinse adres şüphesiz Avrupa Yakası’nın vazgeçilmezlerinden biri olan Atiye Sokak.

Türk ve Dünya Mutfağı’ndan zengin seçenekler sunan restoranlarından sonra, eğlenceye gece kulübünde de devam edebilirsiniz. Yalnız gecenin sonunda etrafınızda patlayacak bir kaç flaşa hazırlıklı olmanızda fayda var. Tam bir balık severseniz ve erkek erkeğe bir gece geçirmek istiyorsanız Ortaköy Bebek hattında sahil boyu sıralanan balıkçılardan birini tercih edebilir, ardından yine şehrin en popüler gece kulüplerinden birine geçerek sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz.

Farklı tarzınıza ve yaptığınız işe uygun daha bohem bir gece geçirmek niyetinde olanlar içinse önerimiz kesinlikle Cihangir. Hem sohbet hem yeni bir çevre edinmek, ünlü kişileri görüp, yeni ilişkilere yelken açmak istiyorsanız Cihangir’de yer alan mekanlar sizi mutlu etmeye yetecek. Ancak gece hayatı deyip geçmeyin. Size önerimiz iyi planlanan bir geceye uygun olarak bölgenin tarzına göre giyinmeniz olacaktır.