İstanbul’un En İyi Tatlıcıları | 7 Mekân Önerisi

İstanbul'un Tarihi Tatlıcıları
İstanbul'un En İyi Tatlıcıları | 7 Mekân Önerisi

İstanbul’da tatlı yemek için tercih edeceğiniz en iyi mekân hangisi? Bu sorunun cevabı işini iyi yapan tatlıcılara göre değişir. Şerbetli, çikolatalı ya da sütlü tatlılarla tatlı krizinizi gidermeniz mümkün ama bunu kaliteli yapan ustalar ile aldığınız haz çok daha farklı olacaktır.

Kısa bilgi: İstanbul‘daki bu güzel mekanları keşfederken; İstanbul Anadolu Yakası’nda gezilecek yerler listemize de bir göz atmak istemez misiniz?

İstanbul’un En İyi Tatlıcıları ve Mekân Önerileri

Sizin için hazırladığımız en iyi 7 mekân önerisi sayesinde sevdiğiniz tatlı seçeneği ne olursa olsun eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkabileceksiniz. Şimdi İstanbul’un en iyi 7 tatlıcısını keşfetmenin tam zamanı!

1. Moose Chocolatier

Moose Chocolatier
Moose Chocolatier

Akaretler’de bulunan Moose Chocolatier el yapımı çikolatalar konusunda kendini ispatlamış bir yer. Aniden bastıran tatlı krizinizi çeşit çeşit çikolatalar ile bastırmak istiyorsanız bu mekân tam size göre.

Lüks bir mekânda hizmet veren Moose Chocolatier daha önce hiç tatmadığınız tarzda bir çikolata lezzeti vadediyor. Size ağzınızda unutulmaz bir tat bırakan çikolatalarla bir daha buraya geleceğiniz zamanı iple çekmek kalıyor. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. No:43, Pk: 34357 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0850 346 66 73

Çalışma Saatleri: 13:00 – 01:00

2. Chocolate Sarayı

Chocolate Sarayı
Chocolate Sarayı – Beşiktaş

İstanbul’da 3 şubesi bulunan Chocolate Sarayı, saraylarda bulabileceğiniz çikolata lezzetini önünüze getiriyor. Çikolatanın yoğun kullanıldığı birbirinden lezzetli tatlıları servis eden mekân hem spesiyal hem de klasikleşmiş tatlılar sayesinde tatlı krizlerinizi bastırmanızı sağlıyor.

Ali Sahillioğlu öncülüğünde lezzeti bambaşka bir seviyeye taşımayı başaran Chocolate Sarayı gerçekten de İstanbul’un mutlaka tercih edilmesi gereken mekânlarından biri! – Konum bilgisi.

Açık Adres: Türkali, Ihlamurdere Cd. No:104, Pk: 34357  – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 10:00 – 01:00

Çalışma Saatleri: 0212 261 61 67

3. Asuman

Asuman - İstanbul'un Tarihi Tatlıcıları
Asuman – İstanbul’un En İyi Tatlıcıları Mekan Önerisi

İstanbul’da biri Moda biri de Üsküdar’da olmak üzere 2 dükkânı bulunan Asuman tatlı dendiğinde tercih edilmesi gereken mekânların başında geliyor. Neden mi? Çünkü burada hazırlanan çikolatalar, tatlılar ve bütün lezzetler geleneksel dokunuşları hissettiriyor.

Uzun yıllardır tatlı konusuna başta İstanbullular olmak üzere Asuman’a uğrayan herkes burada tattığı lezzetleri unutamıyor. Siz de harika bir lezzet deneyimi için Asuman’a uğramalısınız. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Caferağa Mah, Şair Nefi Sk. No:9/a, Pk: 34710 – Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0216 338 69 54

Çalışma Saatleri: 12:30 – 22:45

4. Viyana Kahvesi

Viyana Kahvesi - Kadıköy
Viyana Kahvesi – Kadıköy

Viyana Kahvesi adından da anlaşılacağı üzere Viyana Kahve kültürünün muhafazası konusunda hizmet veren eşsiz bir kahve dükkânı.

Ama kahveyle birlikte tüketilecek tatlılar da bu mekânı listemize almaya yetiyor da artıyor bile. Pastalar, kurabiyeler, çikolatalı tatlılar ve kruvasanlarla eşsiz bir tatlı deneyimi sizleri bekliyor. Tatlıyı seviyor kahveye de hayır diyemiyorsanız bu mekânda zaman geçirmeniz şart. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Caferağa mah. Neşet Ömer sok Kadıköy İş Merkezi No: 1/B307, Pk: 34710 – Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0534 648 20 04

Çalışma Saatleri: 07:00 – 00:00

5. Kukis Suadiye

Kukis Suadiye
Kukis Suadiye

İstanbul’da tatlı nerede yenir? diye araştırma yapıyorsanız ilk sıralara yazmanız gereken mekânlardan bir tanesi Kukis. Tatlı lezzetini yerinde üretim avantajlarıyla bambaşka bir seviyeye taşıyan Kukis, misafirlerine harika lezzetler sunmayı başarıyor.

Magnolyadan tiramisuya kadar pek çok lezzeti deneyimleyebileceğiniz Kukis çeşitliliği tazelikle bütünleştirince ortaya unutulmaz bir deneyim çıkıveriyor. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Suadiye, Bağdat Cd. No:461, Pk: 34740 – Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0216 339 13 13

Çalışma Saatleri: 07:00 – 00:00

6. Baylan Pastanesi

Baylan Pastanesi
Baylan – İstanbul’un En İyi Tatlıcıları Mekân Önerisi

İstanbul’un en eski tatlı mekânlarından biri olarak tatlı lezzetlerini öne çıkarmayı başarıyor. Lezzet tutkunları için birbirinden özel seçenekler sunan Baylan bir pastanede bulabileceğiniz hemen her tatlı çeşidini önünüze getiriyor. Üstelik bununla da sınırlı kalmıyor.

Spesiyal ürünlerden geleneksel tatlara kadar Baylan’da lezzeti yakalamak mümkün oluyor. Kadıköy’de harika bir lezzet yolculuğuna çıkmak adına siz de rotanızı Baylan’a çevirmek istemez misiniz? – Konum bilgisi.

Açık Adres: Caferağa, Muvakkıthane Cd. No: 9/A, Pk: 34710 – Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0216 346 63 50

Çalışma Saatleri: 07:00 – 22:00

7. Moda Çikolatacısı

Moda Çikolatacısı
Moda Çikolatacısı

Tatlı dendiğinde sizin için akla gelen ilk seçenek çikolata mı? O halde İstanbul’da tercih edeceğiniz en özel seçeneklerden bir tanesi Moda Çikolatacısı olmalı. Hem konumu hem de servis ettiği tatlı lezzetleri sayesinde bu mekânda olmak sizin için eşsiz bir deneyime dönüşüyor.

İştah kabartan lezzetleri gördüğünüzde acaba hangisini yesem diye dakikalarca düşünmek zorunda kalacaksınız. O halde bu harika deneyimi yaşamaya hemen başlamalısınız. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Caferağa, Şair Nefi Sk. No:24, Pk: 34710 – Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0533 815 66 32

Çalışma Saatleri: 09:00 – 23:30

Sizin de, ‘İstanbul’un En İyi Tatlıcıları Mekân Önerisi’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı yerler var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)