İstanbul'da Go Kart Yapabileceğiniz
İstanbul'da Go Kart Yapabileceğiniz

İstanbul’da hız yapabileceğiniz, adrenalin dolu en iyi go kart yerlerini ve karting pistlerini bu listede sizler için derledik. Kısa süreliğine de olsa kendinizi F1 yarış pilotu gibi hissetmenin en iyi yollarından biri go karttır.

Birbirinden farklı lokasyonlardaki işletmelerin ortak özelliği, bu işi gerçekten güvenlik prosedürlerine riayet ederek yapmaları ve pistlerinin gayet iyi olmasıdır.

Bir go kart aktivitesinden beklenen zevki yakalamak için pistin ne kadar önemli olduğunu daha önce go kart tecrübesi yaşayanlar bilir. Hem zorlu hem de çekişmeli bir go kart tecrübesine hazırlanın!

İstanbul’da Go Kart Yapabileceğiniz 14 Karting Pisti

Eğlenceli bir hafta sonu için go kart aktivitesi yapmak isteyenlere İstanbul’un en iyi go kart pistlerini derledik.

Kısa bilgi: Hazır bu yaz İstanbul‘un keyfini çıkarıyorken, kendinizi şımartacak yeni yerler arıyorsanız; İstanbul gezilecek yerler listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

İstanbul Avrupa Yakasındaki Go Kart Pistleri

Karışıklığa engel olmak için bulunduklarını konuma göre pistleri iki listeye böldük. Böylece bulunduğunuz yerlerdeki karting pistlerine daha hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

1. Olimpik Go Kart – Türkiye’nin En Büyük Go Kart Pisti

Olimpik Go Kart - Bağcılar
Olimpik Go Kart – Bağcılar

Olimpik Go Kart Türkiye’de ilk ve tek olarak 7/24 kesintisiz hizmet veren Olimpik Go Kart; 20 araçlık kapasitesi ve profesyonel tur raporlaması ile yarış heyecanını sonuna kadar yaşamanızı sağlıyor. Sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en uzun İndoor Gokart pisti unvanını taşıyan Olimpik Go Kart, Karting sporunu her yaştan Misafir için rahat erişilebilir, güvenli ve eğlenceli hale getirdi.

Karting yanı sıra Okçuluk, bilardo, playstation gibi farklı aktiviteler ile zaman geçirebilir, eğlencenin yanı sıra alanda bulunan Kafe bölümünde keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca Atış Poligonunda tüm arta kalan stresinizi atabilirsiniz. Müşteriler, eğlence merkezinin otoparkından ücretsiz olarak yararlanabilirler.

1700m İle Türkiye’nin En Büyük Go Kart Pistine Sahip!: Go kart pist uzunluğu 1700 metre olup, Türkiye’nin en büyük kapalı go kart pisti olarak sizlere unutulmaz deneyimler yaşatmaktadır.

Geleneksel Sporumuz Okçuluk ile Yeni Bir Deneyim Kazanın: Tesis içerisinde yer alan okçuluk bölümünde geleneksel ve modern yaylarımız ile okçuluk öğrenebilirsiniz.

Airsoft Poligon ile Tüm Stresinizi Atabilirsiniz: gerçeğine oldukça benzeyen silahlar ile günün tüm stresinizi atabilirsiniz.

Türkiye’nin İlk Çarpışan Botları Olimpik Go Kart’ta Siz karting yaparken çocuklarınız da güvenli alana kurulmuş iceboat’ta eğlenebilir.

Ücretsiz Otopark Rahatlığı: Müşteriler, eğlence merkezinin otoparkından ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Toplam 20 Araçlık Filo: Aynı anda 14 aracın yarışabildiği Olimpik Go Kart’tın 20 araçlık filosu bulunmaktadır. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Fatih Cad. No:50/A Bağcılar Olimpik Spor Salonu -2.kat 34200 – Bağcılar / İstanbul

Telefon: (0212) 434 24 34

Çalışma Saatleri: 24 Saat Açıktır.

2. Mas Park İstinye Go Kart – Sarıyer

Mas Park İstinye Go Kart
Mas Park İstinye Go Kart

Aşık alan pisti ile İstinye’yi ziyaret edenlerin aktivite alanları arasında yer alan işletme heyecanlı bir yarış için ideal go kart parkurlarından biridir. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: İstinye, Çilekli Sokağı No 12/3, 34460 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: (0534) 307 50 52

Çalışma Saatleri: 09:00 – 00:00

3. Speed Go Kart – Güngören

Speed Go Kart - Kale Center
Speed Go Kart – Kale Center

Bölgedeki en iyi go kart yarış alanları içerisinde yer alan Speed Go Kart, yarışmak isteyenler tarafından tercih edilen nadide alanlar arasında. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Güven Mahallesi, Eski Londra Asf Cd Kale Outlet Center No:89 D:49, 34160 – Güngören / İstanbul

Telefon: (0537) 337 38 39

Çalışma Saatleri: 10:00 – 22:00

5. Olivium Go Kart Alanı – Zeytinburnu

Olivium GoKart Pisti
Olivium GoKart Pisti

Go kart konusunda deneyim kazanmak isteyenler için oldukça uygun pist zemine sahip işletme içerisinde yüksek güvenlikli go kart araçları var. Uzman ekiplerin yardımı ile kısa bir go kart eğitimi aldıktan sonra pist üzerinde öğrendiklerinizi tatbik edebilir, grup yarışları içerisinde yerinizi alabilirsiniz.

İşletmenin sınırlı araç sayısı olmasına rağmen İstanbul’da go kart sırası beklemeye değecek bir pistte sahip olduğu için listemizde firmaya da yer verdik. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Beş Telsiz Mah Prof. Muammer Aksoy Cad. Koton Katlı Otoparkı Olivium Outlet Center, 34020 – Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: (0212) 664 56 58

Çalışma Saatleri: 10:00 – 22:00

6. Red Go Kart – Yenibosna

Red Go Kart - İstanbul Karting Pisti
Red Go Kart – İstanbul Karting Pisti

300 metreden oluşan pist alanı ile ideal bir go kart atmosferi yaşatan Red Go Kart Yenibosna’da gidilebilecek go kart merkezlerinden biridir. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Starcity Outlet – Merkez Mahallesi, Kavak Sokak, Değirmenbahçe Caddesi No:2, – Yenibosna / İstanbul

Telefon: (0532) 685 15 74

Çalışma Saatleri: 10:00 – 00:00

7. Küçükçekmece GoKart 

Küçükçekmece GoKart Alanı
Küçükçekmece GoKart Alanı

Bölgedeki nadir go kart merkezlerinden birini ifade eden bu güzel yer, sahip olduğu açık pist içerisindeki yarış alanı ile misafirlerine eşsiz bir go kart deneyimi yaşatmaya devam ediyor.  Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Fatih Mh., Pk: 34290 – Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (0536) 235 97 61

Çalışma Saatleri: 10:00 – 00:00

8. Pelikan Gokart (Akın Kartig) – Avcılar

Pelikan Gokart (Akın Kartig)
Pelikan Gokart (Akın Kartig)

350 metrelik pist uzunluğuna sahip işletme kapalı bir pistte sahip. Pelican Avm içerisinde restoran ve kafe gibi alanlar da var. Bu nedenle ailelerin tercih ettiği nezih ve güzel go kart mekanlarından biridir. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Gümüşpala Selvi Sokak Pelican Mall Alışveriş Ve Yaşam Merkezi No:25, 34320 – Avcılar / İstanbul

Telefon: (0212) 450 30 54

Çalışma Saatleri: 10:00 – 22:00

9. Torium Go-Kart – Esenyurt

Torium Go-Kart Pisti
Torium Go-Kart Pisti İstanbul

Torium AVM içerisinde yer alan kapalı pistte sahip Karting, eğlenceli bir go kart arayanlar için ideal rotalardan biridir. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Turgut Özal Mah, E-5 Üzeri Torium AVM, 34903 – Esenyurt / İstanbul

Telefon: (0544) 301 61 44

Çalışma Saatleri: 10:00 – 22:00

İstanbul Anadolu Yakasındaki Go Kart Pistleri

Şimdide İstanbul Anadolu yakasındaki karting pistlerine bir göz atalım. Bu listemizi de elimizden geldiğince sıralı şekilde yapmaya çalıştık.

1. Beylerbeyi Go Kart Pisti – Üsküdar

Beylerbeyi Go Kart
Beylerbeyi İstanbul’da Go Kart

Go kart sevenlerin toplanıp yarışmak için turnuva düzenledikleri bir alanı ifade eden Beylerbeyi Go Kart, sahip olduğu muhteşem pisti ile uzman go kartçılar tarafından ziyaret edilen ideal lokasyonlardan biridir. Siz de buradaki tutkulu yarışlara dahil olabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Beylerbeyi Mahallesi, Beybostanı Sk. No:6-A, 34676 – Üsküdar / İstanbul

Telefon: (0542) 218 73 49

Çalışma Saatleri: 12:00 – 01:00

2. İstanbul Karting Park – Maltepe

İstanbul Karting Park
İstanbul Karting Park

İstanbul’un en büyük ve iyi pistine sahip işletme, go kart yapmak isteyenleri memnun eden bir hizmet profiline sahip. Yarışmak için yeterli araç sayısına sahip işletmede güvenlik tedbirleri ise üst düzeyde. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Büyükbakkalköy, Aynur Sk. No:1, 34858 – Maltepe / İstanbul

Telefon: (0555) 615 55 52

Çalışma Saatleri: 11:00 – 01:00

3. Sancak Go Karting – Sancaktepe

Sancak Go Kart - İstanbul
Sancak Go Kart – İstanbul Karting Pisti

Kapalı pisti ile go kart sevenlere hizmet veren Sancaktepe’deki işletme aynı zamanda farklı oyun sahalarına da ev sahipliği yapan bir oyun alanıdır. Hafta sonu eğlenmek için gidilebilecek ideal adreslerden biridir. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: İnönü Mah. Eski Ankara Cd. No.47, 34785 – Sancaktepe / İstanbul

Telefon: (0542) 131 34 00

Çalışma Saatleri: 11:00 – 21:00

4. Sultanbeyli Go Kart

Sultanbeyli Go Kart - İstanbul
Sultanbeyli Go Kart – İstanbul

Anadolu yakasının en iyi pistlerinden birine sahip Sultanbeyli Go Kart, heyecanlı bir hafta sonu yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği rotalardan biridir. TEM otoyolu Sultanbeyli çıkışına oldukça yakın konumdaki pisti ile go kart sevenlere muhteşem bir ortamın hazırlandığı yerin en önemli özelliklerinden biri kapalı piste de sahip olmasıdır. Pist Sultanbeyli’nin tam merkezin dedir.

Bu da mevsim şartlarından etkilenmeden go kart heyecanını yaşamak isteyenler için işletmeyi tercih edilebilir kılan etkenlerden biridir. Ayrıca işletme içerisinde oyun makineleri ve dinlenme yerleri de bulunuyor. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Abdurrahmangazi, Plato Alışveriş Merkezi, Fatih Blv. No:97, Pk: 34920 – Sultanbeyli / İstanbul

Telefon: (0542) 530 56 58

Çalışma Saatleri: 12:00 – 22:00

5. Fevpark Dragos – Kartal

Fevpark Dragos - Kartal
Fevpark Dragos – Kartal

Kartal bölgesine hizmet veren en iyi go kart pistine sahip mekanlardan biridir. Hem ailenizle hem de arkadaşlarınızla toplanıp mükemmel bir go kart heyecanı yaşamanızı sağlayacak kadar güvenli bir yerdir. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Orhantepe Mahallesi, Turgut Özal Blv. 5-1, 34000 Kartal / İstanbul

Telefon: (0216) 383 91 50

Çalışma Saatleri: 11:00 – 20:00

6. Tuzla Karting Park

Tuzla Karting Park İstanbul
Tuzla Karting Park İstanbul

Kapalı pisti ile go kart sevenlerin ilgisini çekmeyi başaran yarış alanı zorlu bir parkura sahip. Yine de adrenalini sevenler için en ideal go kart pistlerinden biri. Konum bilgisi için tıklayın.

Adres: Aydıntepe, Şelale Eğitim Parkı, Aydınlı Yolu Cd. No:43/D, 34947 – Tuzla / İstanbul

Telefon: (0216) 393 33 36

Çalışma Saatleri: 10:00 – 21:30

Elimizden geldiğince sizlere İstanbul’da gidebileceğiniz go kart pistlerinin bir listesini oluşturmaya çalıştık. Bu tür yerlerde saat değişikliği gibi benzer bilgi güncellemelerinin olabileceğini unutmayın. Mekana gitmeden önce mutlaka iletişime geçin. Hepinize şimdiden iyi eğlenceler. :)