İstanbul Havalimanı İett Otobüs Seferleri
İstanbul Havalimanı İett Otobüs Seferleri

29 Ekim 2018’de hizmete açılan ve Avrupa’nın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, modern mimarisi ve yüksek standartlara sahip hizmet modeli ile şimdiden dünyanın merkezi havalimanlarından biri olmayı başardı. Tam kapasite ile çalışmaya başlamasının ardından ticari transit hava geçişinin ve depoların merkezi yeri olarak kullanılacak İstanbul havalimanı, ülke ekonomisine sağlayacağı katkının yanı sıra, ülkemizin prestij ve imajını da olumlu yönde etkileyecek büyük bir proje. Bu nedenle herkesin bir kere de olsa İstanbul havalimanı görme ve buradan farklı bir ile veya ülkeye gitme yönündeki arzuları malum. Peki ama, İstanbul havalimanı nerede ve buraya iette ile ulaşmanın yolu nedir?

İstanbul havalimanı nerede ve nasıl gidilir?

İstanbul’un Avrupa yakasında kurulan havalimanı, ilçe olarak Arnavutköy’e bağlıdır. Ancak 80 km’lik bir alanı bulunduğu için Çatalca ve Göktürk kavşaklarına da yakın bir konumda bulunur. Ayrıca havalimanı, Terkos gölüne de yakın bir mevkide yer alır. Karadeniz kıyısında yer alan Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki havzadır. Havalimanına ulaşmak için Havaist tarafından İstanbul’un değişik noktalarından taşımacılık hizmeti sunulur. 18 ayrı noktadan kalkan otobüsleri kullanmak suretiyle havalimanına İstanbul’un her yerinden ulaşılabilir. Ancak Havaist, İett hatlarına göre daha yüksek fiyat ve tarifelere sahip. Bu nedenle, daha uygun ve ucuz bir ulaşım planı için İett hatları tercih edilebilir.

İstanbul Havalimanı Transfer ve Nere, Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanı Transfer ve Nere, Nasıl Gidilir?

Taksi ile ulaşım ücretleri ne kadar?

İstanbul havalimanına taksi ile ulaşmayı düşünenlerin bir miktar parayı gözden çıkarması gerekir. Uçuşu kaçırma endişesi bulunan veya geciken kişilerin taksi ile hızlı bir şekilde havalimanına gitmeleri mümkündür. Ancak taksi ile ulaşım sağlayacak kişilerin yapması gereken ödemeler şöyle: Ataşehir üzerinden İstanbul havalimanına taksi ile ulaşmak için 160 lira, Bakırköy’den 140, Beykoz’dan 150, Kadıköy’den ise, 140 lira.

İstanbul Havalimanı Taksi ile Ulaşım
Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

İett ile İstanbul Havalimanına nasıl gidilir?

Hızlı tren hatlarının İstanbul havalimanına bağlanması ile beraber, çok daha kısa süre içerisinde havalimanına ulaşmak mümkün olacak. Hatların devreye girene kadar ise, birçok farklı nokta üzerinden gerçekleştirilen iett seferlerini kullanmak oldukça uygun. İşte o hatlardan bazıları…

  1. Mahmut bey metro’dan H1 ile İstanbul havalimanı durağına ulaşılabilir.
  2. Mecidiyeköy tarafından gelmek isteyenler ise, H2 hattını kullanabilir.
  3. Halkalı’dan ise, H3 hattını kullanmak suretiyle havalimanına ulaşılabilir.
  4. Alibeyköy otogarından H7 hattı, İstanbul havalimanına ulaşmak isteyenlerin kullanabileceği hattır.
  5. Sarıyer tarafından İstanbul havalimanına ulaşan hat ise, H8’dir.

Havaist İstanbul Havalimanına Uaşım

Bunların haricinde İstanbul havalimanına havaist ile ulaşım da mümkündür. Havaist için oluşturduğumuz sefer bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.