Ana sayfa Gezilecek Yerler Beykoz Riva ve Plajlar / İstanbul

Beykoz Riva ve Plajlar / İstanbul

0
Beykoz Riva
Beykoz Riva

Tatile çıkma fırsatı bulamayan başta İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere çevre illerdeki vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Riva, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Beykoz ilçesinde denize girebileceğiniz sahillerden birisidir. Özellikle hafta sonları günü birlik ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Beykoz Riva, tatile çıkamayanların imdadına yetiştiğini söyleyebiliriz. Beykoz Riva nerede, nasıl gidilir?, plajlar ve fiyatları gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

 

Genel Bilgiler

Riva, Rumca su kenarındaki yerleşim bölgesi anlamı taşımaktadır ve adını buradan almıştır. Havaların ısınmasıyla birlikte günübirlik tatilcilerin akın ettiği semtte, denize girebileceğiniz plajlar, kamp ve mesire alanları da bulunmaktadır. Her bütçeye hitap etmeyi başaran Beykoz Riva, başta Anadolu Yakası olmak üzere çevre illerin deniz ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır.

 

Neler yapılır?

Eğer tatil planlarınızı günü birlik olarak değil de konaklama üzerine kurduysanız bölgede lüks otel ve pansiyonlar da bulunmaktadır. İstanbul’un en temiz denizlerinden biri olan Riva’da tekne kiralayarak Riva Deresi üzerinde tekne turuna da çıkabilirsiniz. Özellikle sazlıkların arasından geçerken kendinizi muhteşem hissedeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Girişteki Riva Plajı ve Elmasburnu Plajı, vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği plajlar olarak dikkat çekiyor.

Bölgede birçok koy da bulunmakla birlikte Riva Kalesi‘ne de çıkmadan tatilinize nokta koymamanızı tavsiye ediyoruz. Riva’da beklentileri karşılayan bir çay bahçesi olmasa da balık yiyebileceğiniz güzel restoranlar bulunmaktadır.

 

Beykoz Riva’daki Plajlar

Denize girebileceğiniz plajlar fazlasıyla mevcut olsa da özellikle hafta sonları çok kalabalık olmasından dolayı zaman zaman ufak sorunlar yaşayabilirsiniz. Çayağzı Koyu adı verilen alandaki plajda denize girebilirsiniz. Yine 1. Koy olarak adlandırılan Elmasburnu Plajı‘nda hem denize girebilir hem de kamp kurabilirsiniz. Bölgede 2. Koy olarak adlandırılan plajda da denize girebilirsiniz. Bu plaj lüks otellerin bulunduğu alana yakındır. Ayrıca yakın zamanda bu plajlar hakkında geniş bilgiye sitemizden ulaşabileceksiniz.

Bu plajların giriş ücretleri ise: 5 TL. ila 10 TL. arasında değişmektedir.

Şezlong fiyatları ise: 10 TL. ila 20 TL. arasındadır.

 

Kısa, kısa Fotoğraflarla Riva

 

Beykoz Riva Nerede, Nasıl Gidilir?

Nasıl gidilir?: Riva Köyü’ne ulaşım hem kendi aracınızla hem de toplu taşıma araçlarıyla mümkündür. Kavacık – TEM sapağından 23 km, Beykoz şehir merkezinden de 22 km uzaklıkta olan Riva’ya toplu taşıma araçlarıyla gitmek için Beykoz’dan hareket eden 137 numaralı İETT otobüslerini ya da minibüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Krokisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.