Yoros Kalesi İstanbul Boğazı’nın Karadeniz tarafındadır, Anadolu yakasında bulunan en geniş tepenin zirvesindeki kaledir. Bu halk arasında Yoros Kalesi veya daha yaygın olarak Ceneviz Kalesi olarak ta bilinir. Boğaz’ın girişini kontrol etmek için yapılan eski bir yapıdır. Doğu Romalılar zamanından kaldığına inanılan kalenin kapladığı alan İstanbul çevresindeki diğer bütün kalelerin kapladığı alandan çok daha büyüktür. Sarıyer’in tam karşı kıyısında bulunan kale sunduğu muhteşem Karadeniz ve Boğaz manzarasıyla gelen ziyaretçilerine büyülü dakikalar yaşatıyor.

Uzun yıllar boyunca kale ziyaretçilerine soluklanacak an imkanı tanıyan Yoros Cafe, kahvaltı, taze balık, et ve içecek menüleri ile misafirlerine her tür hizmeti vermektedir.

Boğaz manzaralı bahçesinde gününüzü değerli kılabilir, özel günleriniz için organizasyon düzenleyebilirsiniz.Ormanlık alan içerisindeki bu ferah mekana gidip doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Mavi ve yeşilin bütünleşmesinin yanısıra tarih gezintisi ile gününüzün tam anlamıyla huzur dolu geçeceğinden emin olabilirsiniz.

İstanbul’u bu güzel tepeden izlerken çayınızı yudumlar, belki yanınıza alacağınız kitabınızı okur, belki de arkadaşlarınızla sohbete koyulup unutamayacağınız anlar yaşayabilirsiniz.

Ziyaretçilerine şiddetle bir tavsiyemiz, fotoğraf makinanızı almadan gelmeyin..

Not: Cafe düğün ve nişan organizasyonu için de kiralanmakta ve akşam geç saat gelecek gruplar için tekne ile ulaşım hizmeti sunmaktadır.

Yoros Kalesi Gezi Videomuz

Yoros kalesini merak ediyorsanız bu videomuza göz geçirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca youtube kanalımıza abone olursanız çok mutlu oluruz. Daha çok video gelmesi için lütfen bizi motive edin. Youtube Kanalımıza Abone olun.

Yoros Kalesi – Yoros Cafe Fotoğrafları

Yoros Cafe de Neler Yenir ?

Balıklar : Çinekop(Sarı Kanat), Çupra , Uskumru, Hamsi, Levrek, Palamut, Mezgit, İstavrit, Lüfer

Sıcak Yiyecekler : Kalamar, Midye Tava, K. Güveç, Patates Tava, Sigara Böreği, Tereyağında Karides, Tavuk Izgara, Börek, Gözleme

Et Çeşitleri : Et Şiş, Tavuk Şiş, Köfte, Kuzu Şiş, Kanat, Pirzola, Bonfile, Adana

Salatalar : Permesan Peynirli Salata, Yeşil Salata, Çoban Salatası, Roka Salatası

İçecekler : (Sıcak) Çay, Kahve, Neskafe, Türk Kahvesi, Dünya Kahveleri

İçecekler : (Soğuk) Rakı 35/70, Şarap, Bira, Portakal Suyu, Meyve Suyu, Soda, Kola, Fanta, Sprite, Limonata

Meyveler ve Tatlılar : Meyve Tabağı, Baklava, Şekerpare

Kahvaltı : Kahvaltı Tabağı, Melemen, Omlet ve bir çok peynir çeşidi, çay veya meyve suyu.

Yoros Kalesi – Yoros Cafe Fiyatları

Kahvaltı Menüsü Ortalama : 20 – 30 TL.

Yemek Fiyatları Ortalama : 20 – 40 TL.

Yoros Kalesi – Yoros Cafe, Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres : Feneryolu Cad. Yoros Kalesi yanı Anadolu Kavağı, Beykoz /İstanbul

Telefon : 0216 320 20 56  — 0216 320 21 48 — 0533 696 82 39

Araç ile : Temden Beykoz-KAvacık sapağından girerek 15 dakikalık yoldan sonra Anadolu Kavağına ulaşım mümkün. E-5 ten gelenler için Üsküdar sapağından çıkış yapıp sırasıyla beylerbeyi kanlıca ve Beykoz geçerek ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.