Sea Life Akvaryum – Bayrampaşa / İstanbul

Dünyanın en büyük akvaryum markası olan Sea Life İstanbul, İstanbul’da gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. 2009 yılında Bayrampaşa Forum İstanbul’da dünyanın 5.akvaryumu ve Türkiye’nin en uzun su altı tüneline sahip olarak hayat bulan SEA LIFE İSTANBUL, her yıl binlerce kişi tarafından gün geçtikçe artan bir ilgi ile ziyaret edilmeye devam ediyor.

 

Sea Life Hakkında Bilgiler

Akvaryum içerisinde 15.000’den fazla deniz canlısı, 83 metre uzunluğunda Okyanus Tüneli, panoramik görünüme sahip Okyanus Odası, 51 adet sergi tankına sahip 21 konulu bölge ile İstanbul’da keyifli vakit geçirilebilecek çok güzel bir seçenek.

Birbirinden güzel keşiflerle sürdürebileceğiniz SEA LIFE akvaryum ziyaretinizi köpek balıklarının beslenme saatine denk getirebilirseniz, beslenmelerini ve üzerinizden tüm görkemleri ile yüzmelerini izleyebilirsiniz. SEA LIFE akvaryumunda beğendiğiniz canlıların oyuncaklarını alarak alışveriş yapabilir, dalgıçların su altı gösterilerini izleyebilir, köpekbalıkları ile dalabilir, Dokunma Havuzu içerisinde deniz yıldızına ya da bir yengeçe dokunabilirsiniz.  Kendi hayalinizdeki balığı çizerek, multimedia tarayıcısı yardımı ile dijital akvaryumda yüzdürebilirsiniz. 

 

Sea Life Akvaryum Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Kocatepe Mah., Paşa Cad. 5/5, 34045 – Bayrampaşa / İstanbul

Telefon: (0212) 640 2740

SEA LIFE’a otobüs, metrobüs, metro, Marmaray, özel araç, taksi ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz;

  • Özel Araç İle Ulaşım için Tem otobanından “Kuru Gıda Hali-Otogar” güzergâhını, E5 otoyolundan “Kartaltepe-Yıldırım-Kocatepe” güzergâhını kullanabilirsiniz.
  • Otobüs İle Ulaşım için 32 A (Cevatpaşa-Beyazıt) , 32 M ( Mecidiyeköy-Cevatpaşa) , 32 T (Cevatpaşa-Taksim) , 32 (Cevatpaşa-Eminönü) otobüslerinden uygun olanı tercih edebilirsiniz.
  • Metrobüs İle Ulaşım için Merter aktarma istasyonunda inip Atatürk Havaalanı-Yenikapı metrosuna binebilir, Kocatepe istasyonunda inebilirsiniz.
  • Metro İle Ulaşım için Atatürk Havaalanı-Yenikapı hattını kullanarak Kocatepe istasyonunda inerek ulaşabilirsiniz.
  • Marmaray İle Ulaşım için Anadolu tarafında Marmaray’a binip Yenikapı istasyonunda inerek Atatürk Havaalanı-Yenikapı hattındaki metroya binip Kocatepe’de inerek ulaşabilirsiniz.

 

Sea Life İstanbul Giriş Ücretleri

Sea Life’ın, ziyaretçileri için farklı kampanyaları vardır.

Anne-Baba ve 3-7 yaş arası iki çocuktan oluşan aile bileti sadece internetten alabileceğiniz bir bilettir ve 140 TL’dir.

SEA LIFE akvaryum bileti ile beraber LEGOLAND Discovery Centre biletini ortak olarak almak isterseniz ücretlendirmesi 47 TL olarak yapılmıştır.

SEA LIFE imkânlarından 60 TL’ye yıl boyu faydalanabilmeniz de mümkün.

Biletleri SEA LIFE’ın resmi sitesinden alarak %20den başlayan indirimlerden faydalanma imkânını yakalayabilirsiniz.

Not: Fiyatlar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir.

Fiyat Güncellenme Tarihi: 30.10.2016 

Açılış Saatleri:

Haftaiçi:10:00-19:00

Haftasonu:10:00-20:00

Not: Son giriş saati kapanıştan 45 dakika öncedir.

 

Sea Life Akvaryum Fotoğrafları

 

Krokisi