Patatesin gerek kızartması, gerek haşlaması, gerek cipsi yani her çeşidi ülkemizde sıkça tüketilmekte. Bu yazımızda da en güzel çeşitlerinden olan kumpir’den bahsedeceğiz.

İstanbul’un En Lezzetli Kumpir Mekanları listemiz ile kumpiri en lezzetli yiyebileceğiniz mekanlar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

1-Ortaköy Kumpircileri

Meydana girer girmez “Gel abi/abla” nidaları ile sizi karşılayan Ortaköy denildiğinde ilk akla gelen yeridir Ortaköy Kumpircileri. Elinize kumpirinizi alıp sahilde boğaza karşı yemek lezzetine ayrı bir keyif katar kumpirin. Çoğu zaman hızımızı alamayıp Kumpirinizi mideye indirdikten sonra Waffle’ı da denediğimiz olmuştur. Deniz havası oldukça acıktırıyor ne de olsa. :)

Adres: Ortaköy Mh., Mecidiye Köprüsü Sk. 1-3, 34347 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: Bilgileri Mevcut Değil

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 40 TL

2-Bebek Waffle & Kumpir

Bizi ikilemde bırakan bir diğer mekanda burası işte. Her seferinde kesin karar vererek gitsek de en azından 1 kere ikilemde kaldığımız olmuştur. Yazımız gereği kumpirinden bahsedecek olsak da siz bir ara da Waffle için uğrayın deriz.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdetpaşa Caddesi, No 38/B, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0212 2636394

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 40 TL

3-Allpato Kumpir

Kumpiri leziz yapan hiç şüphesiz Patatesi. Ancak içerisine konulan malzeme de en önemli faktör. Burayı diğer kumpircilerden ayıran en önemli özelliği fiyatı. Bu lezzeti bu fiyata ve bu kadar hızlı servis ile sundukları için kendilerine ayrıca teşekkürlerimizi iletiriz.

Adres: Caferağa Mahallesi, Muvakkıthane Caddesi, No 15/B, Kadıköy, İstanbul

Telefon: 0216 3378784

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 25 TL

4-Genç Kumpir

Üsküdar’da bu işi yapan en iyi mekan desek abartmış mı oluruz bilemedim. Ancak taptaze mezeleri ve güler yüzlü elemanları ile bizim gözümüzde bu unvanı almayı başardı.

Adres: Mimar Sinan Mahallesi, Selmani Pak Caddesi, No 3/A, Üsküdar, İstanbul

Telefon: 0216 5303075

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 40 TL

5-Osmanlı Kumpir

Osmanlı Kumpir için bir Bakırköy klasiği diyebiliriz. Patatesleri büyüklük açısından gayet güzel. Mezeler çok çeşit ve taze. Fiyatlar ise diğer kumpirciler ile hemen hemen aynı seviyede.  Mekanın en büyük sıkıntısı hiç şüphesiz yer sorunu. Geri kalan her şey geçer nota sahip.

Adres: Zeytinlik Mahallesi, İstasyon Caddesi, Yakut Sokak, No 1, Bakırköy, İstanbul

Telefon: 0212 570 83 60 / 0532 312 39 79

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 25 TL