Ana sayfa Gezilecek Yerler

İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır? 2023

İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır?
İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır?

Yeni yıl heyecanı yavaş yavaş etrafımızı sarmaya başladı. Sokaklar süslendi, büyük umutlarla milli piyango biletleri alındı, kıyafetler alındı yani anlayacağınız hazırlıklar artık tamamlandı. Son aşama olan Yılbaşı Nerede Kutlanır? bunun planları yapılmaya başlandı.

İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır? 2023

Biz de bu planlamalar yapılırken sizlere yardımcı olabilecek 2023 yılında İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır? sorusuna yanıt olabilecek yerleri bu yazımızda tanıtmaya çalıştık.

1- İstiklal Caddesi / Taksim

İstanbul’un en hareketli ve en çok turist çeken yeri olan İstiklal Caddesi bu yılbaşında da oldukça hareketli olacak. Balık Pazara, Cezayir Sokağı gibi yerlerde mekanlar yılbaşı özel programları hazırlarken Jolly Joker, Cafe Pi, Babylon gibi yerlerde yılbaşı özel partiler yapılacak. Bunun haricinde Taksim Meydanında da Yılbaşı özel etkinlikleri yapılarak yeni yıl coşkusu kutlanacak.

2- Bağdat Caddesi / Kadıköy

İstanbul’un en hareketli caddelerinin bir diğerin olan Bağdat Caddesi’nde de yılbaşı hazırlıkları başladı ve sokak süslemeleri tamamlandı. Her yer adeta ışıl ışıl. Hareketliliğin eksilmediği Bağdat Caddesinde eğlenebileceğiniz çok sayıda mekan bulunmakta ve hemen hemen hepsinde yılbaşı özel programlar yapılmaktadır.

3- Ortaköy Meydanı

Yılbaşının en hareketli durağı şüphesiz ki her zaman ki gibi İstanbul Boğazı olacak. Havai fişek ve lazer gösterileri ile boğazda yine yeni yıl coşkusu doyasıya kutlanacak. Bu coşkuya ister Ortaköy Meydanından isterseniz de Boğaz manzaralı mekanlarda eşlik edebilirsiniz.

4- Beşiktaş Meydanı

Yılbaşının en kalabalık noktalarından birisi de hiç şüphesiz Beşiktaş olacak. Birbirinden eğlenceli mekanları yanı sıra ışıl ışıl sokakları yılbaşı coşkusuna eşlik edecek. Boğaz manzaralı mekanlarda eğlencenin tadını çıkarabilir aynı zamanda da havai fişek gösterilerini izleyebilirsiniz.

5- Nişantaşı

Yılbaşı kutlamalarının bir diğer adresi de Nişantaşı. Sokaklar şimdiden yeni yıl kutlamalarına hazır bile. Eğlence mekanlarında yılbaşı partisi hazırlıkları günler öncesinden tamamlandı bile. Henüz rezervasyon yaptırmadıysanız hala geç kalmış sayılmazsınız. Son birkaç gün içerisine girmiş olsak da şansınız hala devam ediyor.

6- Cumhuriyet Meydanı / Bakırköy

Bakırköy Cumhuriyet Meydanı

Yılbaşına havai fişek gösterisi eşliğinde girmek isteyenlerin tercih edebileceği bir başka yer de Bakırköy Meydanı. Zaten eğlenme işi olur da Bakırköy olmadan olur mu hiç?. Meydan haricinde sahil boyunca bulunan pek çok eğlence mekanı da yılbaşı için çeşitli organizasyon hazırlığındalar. Geç kalmadan yerinizi ayırtmanızda fayda var.

7- Karaköy

Son zamanların trend yerlerinden birisi olan Karaköy, yılbaşı kutlamaları için tercih edilebilecek bir başka durak olabilir. Hali hazırda gençler arasında popüler plan bölge yılbaşında da çok hareketli olmayı aday. Birbirinden eğlenceli mekanları ve farklı konseptteki eğlence mekanları ile bu yılbaşı farklı bir yer arayanlar için önerebileceğimiz yerler arasında.

Sizin de, ‘İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır?’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı yerler var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)