İstanbul’daki En Meşhur Turşucular

Turşu sevenlerin gözlerinin içlerini güldürecek bir yazı ile karşınızdayız. Turşuyu, İster yiyin ister suyunu için ama sizler için hazırladığımız İstanbul’daki En Meşhur Turşucular listemize bakmadan yola çıkmayın. Yeşilçam Efsanelerinden olan Neşeli Günler’in çekildiği Asri Turşucusundan tutun da Elma ve Kiraz turşularını bulabileceğiniz Hacı Salih Dede Turşucusuna kadar en iyi turşucular bu yazımızda.

1-Asri Turşucusu

1913 yılından kurulan ve 1938 yılından beri de Cihangirde hizmet veren bu mekanda 40 çeşit turşuya ulaşabilirsiniz. Neşeli günler Filminde Adile Naşit ve Münir Özkul’un tartıştığı o efsane sahneye de ev sahipliği yaptığını ve bu açıdan da baya ünlü bir yer olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Adres: Kuloğlu Mahallesi, Ağa Hamamı Sokak, No 9/A, Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: 0212 244 47 24

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 20 TL

2-Petek Turşuları

Karpuz ve Greyfurt gibi başka yerlerde bulamayacağınız turşuları ile sizleri şaşırtmaya oldukça aday bir turşucu. Toplam 60 çeşit turşuya ulaşabileceğiniz mekan enfes lezzetleri ile sizleri bekliyor.

Adres: Dudu Odaları Sokak, No: 1/D, Balık Pazarı, Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: (0212) 249 13 24

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 20 TL

3-Soydan Turşucusu

Dile kolay 1930 yılından beri kesintisiz hizmet. Nesilden nesile aktarılan ve her geçen gün büyüyen bu marka, Beşiktaş’tan sonra Bakırköy ve Ortaköy’de de hizmete açılan şubeleri ile bu lezzeti bizlere sunmaya devem ediyor. En çok tercih edilen Turşu ise sade patlıcan turşusu.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Leyla Sokak, No 19, Beşiktaş / İSTANBUL

Telefon: 0212 259 32 02

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 15 TL

4-Özcan Turşuları

Mandalinanın turşusu mu olurmuş? diye sorabileceğiniz ama tadına bakınca bayılacağınız enfes bir turşucu. Burada Üzüm, Armut gibi toplam 40 çeşit turşuya ulaşabilirsiniz. Turşuların Bursa’da üretilip burada satıldığını hatırlatalım.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sok. No:7, 34710 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: (0216) 336 37 56

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 15 TL

5-Tarihi Pelit Turşucusu

Beşiktaş’ın dillere destan turşucusu yaklaşık 20 çeşit turşusu ile sizleri bekliyor. Fiyatı diğer turşuculara göre biraz yüksek olsa da sizin de damak tadınıza uyacak bir turşusunun olacağından eminiz.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Şair Nedim Cd. No:69, Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 258 41 18

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 10 TL

6-Balat Turşucusu

Yaklaşık 40 yıldır hizmet veren ve Balat’ın en özel mekanlardan birisi. Turşular plastik bardak ile servis ediliyor olması biraz tuhaf gelse de tadı sizi kendinizden geçirecek. Balat’a uğrarsanız yolunuzu kesinlikle buraya çevirmelisiniz.

Adres: Ayvansaray Mahallesi, Ayan Caddesi, No 86, Fatih / İSTANBUL

Telefon: 0533 434 48 34

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 10 TL

7-Hacı Salih Demir Turşuları

16 çeşit turşu ile diğer turşucular arasında en az üretim yapan mekan. Turşular mevsimine göre değişsede değişmeyen tek şey turşuların lezzeti. Sadece bu turşular için bile Kemerburgaz’a gidilir.

Adres: İstanbul Caddesi No.56/A Kemerburgaz / İSTANBUL

Telefon: Telefon Bilgileri Mevcut Değil

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 20 TL

8-Tarihi Eminönü Turşucusu

Balık ekmek keyfinden sonra midenizi rahatlatacak en güzel şey kesinlikle Eminönü Turşucusu. Enfes manzara karşısında yemenin keyfi de cabası.

Adres: Rüstem Paşa Mahallesi, Turyol İskele Yanı, Fatih, İstanbul

Telefon: Seyyar Satıcı Telefon Mevcut Değil

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 15 TL