İstanbul’un En İyi Lokma Yapan Tatlıcıları

Kendisi küçük ama verdiği mutluluk kocaman olan lokma tatlısını yapan mekanlardan bahsedeceğiz bu yazımızda. İstanbul’un bir ucu olan Kartal’dan tutunda Büyükada’daki lokmacılara kadar nerede bir lokmacı var araştırdık ve en iyi lokmacıları sizler için listeledik. İstanbul’un En İyi Lokma Yapan Tatlıcıları ulaşım ve ortalama ücret bilgileri ile birlikte bu yazımızda sizleri bekliyor.

1-Tilla Profiterol ve Lokma Evi

1998 yılında açılan Tilla İstanbul’un en iyi profiterol ve Lokma tatlısını yaptığını iddaa ediyor. Bu iddasını da doğal kristal şeker, ova un ve organik limon kullanmaya dayandırıyor. Gerçekten de burada yediğiniz tatlıları başka yerde yemeniz zor. Henüz tatmadıysanız çok şey kaçırdınız demektir.

Adres: Erenköy Mahallesi, Erenköy İstasyon Caddesi, No 18, Kadıköy, İstanbul

Telefon: 0216 386 00 50

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 25 TL

2-Solfi

2009 yılından beri hizmette olan Solfi, kendi küçük ama lezzeti kocaman lokmaları bizlere sunuyor. Kadıköy’e yolu düşenlerin kesinlikle uğrayıp tadına bakması gereken bir lezzet. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanıyor olması da cabası.

Adres: Kozyatağı Mah., İnönü Cad. Meltem Apt. 69/C, Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 359 00 24

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 20 TL

3- Zeren Lokmacısı

1987 yılında ufak bir dükkan iken şimdilerde ise büyük bir kebap ve lahmacun salonu olarak hizmet vermekte. Lokmaları ise hala dillere destan. Lokmaların lezzeti hala bir sır ve bu sırrın gizemi henüz çözülebilmiş değil. Ancak taptaze hamuru ve sizi baymayan şerbeti dillerden dillere dolaşan bir efsaneden daha fazlası.

Adres: Kordonboyu Mahallesi, Tekel Cd. 84 A, Kartal/İstanbul

Telefon: (0216) 488 44 44

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 20 TL

4- Tatlıcı Safa

Katmer yeme niyeti ile gidenleri bile baştan çıkartır buradaki lokmalar. 1 porsiyonda yaklaşık 15 tane lokma var. Alıp gitme niyetinde iseniz 1 porsiyonu yolda yeme ihtimalinizi gözardı etmeyin deriz.

Adres: Tahtakale Mahallesi, Hasırcılar Caddesi, No 10, Fatih, İstanbul

Telefon: Telefon Numarası Mevcut Değil

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 25 TL

5-Lokmam

Lokmaları için kezzet bombaları diyenler bile var. Her bir bombada mideye hafif darbeler vursa da lezzeti ile mutluluktan havalara uçuran bir tat. Çengelköy sahilde tıpkı lokmaları gibi küçük bir mekan. 1 porsiyon 2 kişiye bile rahat rahat yetecek kadar bol.

Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, No 2, Üsküdar, İstanbul

Telefon: 0535 860 07 11

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 15 TL