Çeşme merkeze sadece on dakika uzaklıkta bulunan Altınkum plajı, sizleri bekliyor.  500 metre uzunluğundaki plaj 15 metre genişliğiyle tatil severlere sakin saatler sunuyor. Her yıl büyük ilgi gören plaj, adını altın rengi kumundan almaktadır. Altın sarısı kumu, masmavi denizi ile Altınkum plajında yoğun iş stresini üzerinizden atabilir, ailenizle sevdiklerinizle arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Yavaşça derinleşen denizi, her zaman soğuk suyu ile plaj, sıcak ve bunaltıcı günlerde vazgeçilmeziniz olacak. Deniz suyu diğer ılıca sahillerinin tam tersi niteliktedir, yazın en sıcak günlerinde bile son derece soğuktur. Girmekte zorlansanız dahi girdikten sonra kavurucu havanın etkisinden kurtulacaksınız.

Bölgede çeşitli beach club ve kafeler bulunmaktadır. Maddi anlamda fiyatlar uygun olup,  ekonominizi sarsmayacak niteliktedir. İki şezlong ve bir şemsiyenin günlük fiyatı on beş liradır. Beach clublara giriş fiyatı kişi başı on yirmi lira civarındadır. Altınkum plajı deniz suyunun soğuk olması nedeniyle Çeşme’deki diğer plajlardan ayrı bir yer tutar. Çeşme otoyolu üzerinden gidildikçe yaklaşık otuz dakikalık bir zaman diliminde ulaşılabilir.  Plaj üzerinde birçok işletme yer alıyor.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Altınkum Plajı Resimleri

Altınkum Plajı Nerede Nasıl Gidilir?

Açık Adres: Şehit Mehmet Yolu, Şehir Merkezine uzaklık 10 Km uzaklıkta. Çeşme Merkez/İzmir, Türkiye

Tel: +90 232 722 1095

Ulaşım: Toplu Taşıma Mevcut

Ücret: Otopark ücreti 10 TL dir.