Key Museum Otomobil Müzesi

İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan, Türkiye’nin en büyük klasik otomobil müzesi olan Key Museum, klasik araba tutkunlarının buluşma adresi olarak büyük bir ilgi görmekte. Müzedeki arabalar, geçmişe yolculuk yapmak isteyen ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Müzede bulunan koleksiyon, otomobil tutkunları ile buluşurken Ege Bölgesi’nin turizm potansiyelini de artırarak bölgeye de büyük katkılar sağlıyor.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Key Museum Otomobil Müzesi Hakkında

6 Mayıs 2015 tarihinde açılan, ulusal ve uluslararası klasik otomobil tutkunlarının buluşma adresi olan Key Museum’un çıkış noktası Özgörkey ailesinin sahip olduğu mükemmel araba koleksiyonu. Bu özel koleksiyonu bir araya getirmek için kötü durumdaki klasik arabaları toplayıp bir araya getiren ve otomobil severlerin beğenisine sunan aile, İzmir sakinleri ve otomobil tutkunlarından tam not almıştır. E. Özgörkey Grubu’na ait tesis içerisinde 7 bin metrekarelik kapalı alanda, 1800’lerin sonundan 2011 yılına dek uzanan koleksiyonun, bünyesinde MINI, BMW, Mercedes Benz, Cadillac, Ford ve Porsche markalarının da bulunduğu toplamda 130 otomobil, 40 motosiklet ve 2 bin 550 model amblemi ile 3000 adet maket otomobil, otomobil temalı eşarp koleksiyonu , maskotlar, traktörler 1950’li yıllara ait Shell benzin istasyonu, 1900’lü yılların başından 1960’lara kadar gelen benzin pompaları ve aksesuarlarını  yılların emek ve gayreti ile titizlik ile bir araya getirildiği aşikar.

Koleksiyonun en dikkat çekici parçalarından olan, 1966 yılında çekilen Batman filmindekiBatmobile” ve “Batcycle” da Key Museum da yerini almış bir vaziyette otomobil tutkunlarının ziyaretlerini bekliyor.

Key Museum Giriş Ücretleri

Güncelleme Tarihi: 06.12.2019

Öğrenci ve 65 yaş üstü: 10 TL

Tam bilet fiyatı: 20 TL

Engelliler ve her engelliye refakat eden bir kişiye, basın mensuplarına ve 6 yaşından küçük çocuklara ücretsiz gezme imkânı sunuluyor. Müze kart sahipleri tam bilet fiyatından %15 indirimli olarak ziyaretlerini gerçekleştirebilir. Müzeye 10 kişi ve üzeri gelindiğinde 15 TL’ye giriş yapma imkânı da sağlanıyor.

Key Museum Çalışma Saatleri

Key Museum, Pazartesi ve Salı günleri ziyarete kapalı ama birçok kurumdan farklı olarak hafta sonları dahi ziyaretçileri ile buluşuyor. Haftanın diğer günlerinde 10:00-17:00 saatlerinde ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Key Museum Fotoğrafları

Key Museum Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Çapak Mahallesi, Özgörkey Caddesi, No:5 35860 Torbalı /İzmir

Telefon: (0232) 850 35 35

Nasıl gidilir?: Müze, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 30 km uzaklıkta , İzmir’den ise 30-35 dakikada ulaşılabilmesi mümkün. İzmir/Torbalı sanayi bölgesinde yer alan, fabrika görünümlü harika koleksiyona en kolay ulaşım yöntemi özel araç ya da taksidir.