İzmir'in en iyi balık restoranları ve steakçileri
İzmir'in en iyi balık restoranları ve steakçileri

Gezilmesi Gereken Yerler olarak bizler Türkiye’de yada yurt dışındaki en iyi gezi noktalarını paylaşıyor olsak da gezginlerin gittikleri yerde neler yemeleri gerektiğini de paylaşmaya önem veriyoruz. İzmir’e seyahat planlayanların en büyük merakı da İzmir’de nerede ne yemeleri oluyor haliyle. İzmir’in kendine has bir mutfağı ve lezzetleri olsa da balık ve steak menüleri elbette herkes için vazgeçilmez. İşte, İzmir’in en iyi balık restoranları ve steakçileri!

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

İzmir’in En İyi Balık Restoranları ve Steakçileri

1. 35 Yıllık Tarihi Lezzet: Deniz Restoran Alsancak

İzmir'in En İyi Balık Restoranları
İzmir’in En İyi Balık Restoranları
1981’den beri Kordon’da hizmet veren Deniz Restoran’ına her şey Çeşme, Ayvalık ve Didim’den günlük olarak geliyor. 25 çeşit ara sıcağın bulunduğu Deniz Restoran Alsancak, 200 kişiyi karşılayabilen geniş bir bahçeye sahip. Şevketibostanlı levrek ise en popüler spesyali. Sütlü Lagosu’da tavsiyeler arasında yer alıyor. İzmir’in En İyi Balık Restoranları arasında yer almasının sebebi ile Sütlü Lagosunun olduğu kadar balıkların yanına sunduğu mezelerdeki çeşitlilik.

2. Adabeyi

İzmir'in En İyi Balık Restoranları
İzmir’in En İyi Balık Restoranları

Denize sıfır olarak tasarlanan Adabeyi’nde akşam yemeği menüleri arasında ıstakozlu makarna dahi bulunuyor. Kabak şayan ve kavunlu balık pastırma gibi farklı aromalı lezzetleri bulabileceğiniz Adabeyi’nde otururken Karşıyaka vapurlarını seyrederek İzmir’in tadını çıkarabilirsiniz. Levreğin kilosunun 120, ahtopot ızgaranın ise 30 TL olduğu Adabeyi’ne mutlaka göz atın.

3. Balıkçı Hasan Kordon

İzmir'in en iyi balık restoranları ve steakçileri
İzmir’in en iyi balık restoranları ve steakçileri
Ferah bir ortamda leziz menülerin tadına bakmak istiyorsanız Kordon’da Balıkçı Hasan’a mutlaka uğrayın. Tüm deniz ürünlerini taze olarak temin eden Balıkçı Hasan Kordon’da müşteriler sıklıkla enginarlı levreği tüketiyor. Pazılı karides, soyalı kalamar ise tadabileceğiniz diğer lezzetlerin arasında. İzmir’in En İyi Balık Restoranları olarak bilinen Balıkçı Hasan Kordon’da fiyatlar ise oldukça uygun olarak kabul görüyor.

4. Konak Kanatçı Ocakbaşı

Konak Kanatçı Ocakbaşı

Fasıllı bir mekan olan Konak Kanatçı Ocakbaşı’nda biftek ızgaradan tutunda ciğer ızgaraya kadar tüm et ve tavuk ürünleri var. Konak’ta yer alan bu mekan Kemeraltı’nda gezdikten sonra “ızgara yiyelim” diyenlerin tek adresi. Fiyatlarında uygun olduğu Konak Kanatçı Ocakbaşı uzun yıllardır hizmet veriyor.İzmir’in en iyi balık restoranları ve steakçileri listemizde Konak Kanatçı Ocakbaşı İzmir’in En İyi Steakçileri arasında sayılabilir, zira balık çeşitleri burada bulunmuyor.

5. Soirée Restaurant

İzmir'in En İyi Balık Restoranları
İzmir’in En İyi Balık Restoranları

Deniz kenarından İzmir’i izlemek ve kalabalıktan uzakta olmak isteyenlerin tek adresi olan Soiree Restaurant’ta sevgilinizle romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. İtalyan, Ege ve Türk mutfağını bir arada sunan Soiree’de hardallı steak menünün tadına bakmanızı önerebiliriz. Konak Pier’in içerisinde yer alan Soiree Restaurant’ta spesyal yerli yabancı içeceklerin de tadına da mutlaka bakmalı. Servisin güzel olduğu ve organizasyon imkanının bulunduğu Soiree Akdeniz Mahallesi’nde Atatürk Caddesi’nde bulunuyor.