Beyoğlu’nun şirin semti Kasımpaşa’yı tanıtmaya devam ediyoruz. Daha önce burada bulunan İnebolu Pazarı, Turabibaba Kütüphanesi ve Sururi Park gibi gezilecek başlıca yerlerden sizlere bahsetmiştik.

Şimdi de 2004 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Haliç’in kıyısında bulunan Kasımpaşa Sosyal Tesislerinden bahsedeceğiz.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri nerede? Nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatları ve buna benzer pek çok bilgiyi bu yazımızda sizler için kaleme aldık.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri Hakkında Genel Bilgiler

Zarif mimari yapısı ile Haliç’in güzelliğine güzellik katan Kasımpaşa Sosyal Tesisleri Beyoğlu Cezayirli Hasan Paşa Parkı içerisinde bulunuyor. Tesis 600 metrekarelik açık alanı ve 250 metrekarelik restoran bölümüyle aynı anda 325 kişiye hizmet verebiliyor.

Konumu itibari ile parkın iç kısımlarında kaldığı için ve dışarıdan bakınca çok şatafatlı bir mekân olduğundan pek çok kişi burayı özel organizasyon için tutulan bir mekân sanabilmekte. Evet organizasyonlar yapılıyor ama aynı zamanda vatandaşların da hizmetinde bir tesis. Hatta Sosyal Tesis oluğu için fiyatlar oldukça ucuz, Belediye tarafından işletildiği için de yemekler oldukça lezzetli.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri’nin 2004 yılından beri ziyaretçilerine restoran hizmeti verdiğini hatırlatarak burada bir kahvaltının kişi başı ne kadara mal olacağını hesaplama kısmına geçiyorum.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları 2018

Kahvaltı Tabağı: 20 Lira

Omlet: 7 Lira

Sahanda Sucuk: 8 Lira

Menemen: 8 Lira

Kişi başı ortalama 30 Lira ödeyerek Altın Boynuz’ un kıyısında harika bir kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz.

Öğlen veya akşam yemeği için buraya gelip ne yesem diye düşünenlerdenseniz de size buranın en çok tercih edilen yemeklerini hatırlatmak isterim.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri İftar Menüsü ve Fiyatı

Ramazan Aylarında oldukça tercih edilen İstanbul’daki Sosyal Tesisler Lezzetli yemekleri ve uygun fiyatları ile vatandaşların yüzlerini güldürüyorlar. Her akşam farklı yemeklerin hazırlandığı tesisleri arayarak o güne özel menüyü öğrenebilirsiniz. Levrek Şiş, Kiremitte Alabalık, Kağıtta Levrek, Kasımpaşa Sarması ve Balık Çorbası oldukça talep gören yemekler olarak ön plana çıkıyor.

İftar Menüsü: Çorba, Ana Yemek, Ara Sıcak ve Tatlı şeklinde oluşmaktadır.

İftar Menü Fiyatları ise ortalama: 40 – 50 Lira arasına değişmektedir.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri Çalışma Saatleri

Tesis her gün 08:30 – 23:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri Fotoğrafları

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Bedrettin Mahallesi, Evliya Çelebi Cd. No:4, Kasımpaşa – Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 444 1 034

Nasıl Gidilir:  Kasımpaşa ulaşım açısından oldukça merkezi bir noktada. Buraya ulaşım için pek çok ulaşım seçeneği mevcut.

Metro ile Kasımpaşa Sosyal Tesise gelmek için: Yenikapı-Hacıosman Metro hattı ile Şişhane istasyonuna gelinir. Kasımpaşa tabelaları takip edilerek metrodan çıktıktan sonra 2 tane Minibüs durağı var. İlki Şişli-Şişhane durağı. Diğeri de Alibeyköy-Şişhane durağı. Her ikisi de Tesisin önünden geçtiği için tercih edilebilir. Metrodan çıktıktan sonra yürüyerek gitmek isterseniz de Şişhane yokuşunu 5 dakikada geçebilirsiniz.

Vapur İle Kasımpaşa Sosyal Tesise gelmek için: Eyüp-Üsküdar vapur seferleri Kasımpaşa İskelesine uğramaktadır. Üsküdar – Eminönü – Karaköy – Eyüp iskelelerinden vapura binerek buraya ulaşabilirsiniz.

Otobüs İle Kasımpaşa Sosyal Tesise gelmek için: Kasımpaşa’ya pek çok yerden otobüs ile ulaşabilirsiniz. Bu otobüslerden bazıları: 54HT – 54HŞ – 77 – 77A – 54K – EM1 – EM2 – 47 – 47E – 47Ç – 47N – 36T

Minibüs İle Kasımpaşa Sosyal Tesise gelmek için: Alibeyköy – Şişhane ve Şişli – Şişhane minibüslerine binerek Tesise ulaşmanız mümkün.

Özel Araç İle Kasımpaşa Sosyal Tesise gelmek için: En kolay yol Taksim’e gelip buradan da Şişhane yokuşunu inmek. Beşiktaş  Tüneli kullanılarak Dolapdere çıkışından çıkıp Kasımpaşa’ya ulaşmakta mümkün. Konum bilgisi için tıklayın.