Beylikdüzü’nde gezilecek yerler arasında olması gereken Kavaklı Sahili ve bu sahile nazır Kavaklı Sahil Parkı bu yazımızın konusu. Kavaklı Sahil Parkı özellikleri, çocuk oyun alanları, piknik imkânları ile nerede? Ve Nasıl gidilir? Bilgileri ile bu yazımızda.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelmişken İstanbul’un keyfini sürmek isterseniz; İstanbul’daki gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atabilirsiniz.

Kavaklı Sahil Parkı Özellikleri

Beylikdüzü yaklaşık 12 kilometrelik bir sahil şeridine sahip. Bu sahil şeridi boyunca etkinlik, eğlence, spor aktiviteleri için pek çok proje ve çalışma yapıldı. Bu çalışmalardan birisi de Kavaklı mevkiinde bulunan Kavaklı Sahil Parkı. Çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra hizmete açılan bu park sosyal hayatı canlandıran en önemli projelerin başında geliyor. Çocuk oyun alanları, aletli spor alanı, piknik masaları, yürüyüş ve koşu parkuru gibi pek çok alanın bulunduğu park, 7 den 70 e her kesime hitap etmektedir.

Parkın en çok ilgiyi gören bölümü(  özellikle yaz aylarında ) zemini kumdan olan voleybol sahası. Özellikle gençler denizden çıktıktan sonra burada voleybol oynayarak keyifli vakit geçiriyorlar.

Denizden çıktıktan sonra dedim çünkü sahilin hemen önünde denize girilebilecek bir plaj var. Bu plajın sahili ve deniz gibi taşlık olmasına rağmen serinlemek için buraya gelenlerin sayısı oldukça fazla.

Sahile sadece denize girmek isteyenler gelmiyor elbet. Özellikle olta balıkçıları için de balık avlayabilecekleri çok güzel yerler var. Balık tutmayı seven biriyseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yazın hem deniz hem de piknik keyfini aynı anda yaşamak isteyenlerin tercih ettiği parkın ziyaretçi sayısı her geçen gün artmakta.

Park hakkında hep güzel şeyler söyledik. Gelelim eksik yönlerine. Çevre düzenlemesi tam olarak tamamlanmamış. Yer yer eksiklikler var. Araç ile gelmek isteyenler arabalarını biraz yukarıda bırakmak zorundalar. Bu yol sorunu ciddi bir sorun.

Geceleri parkın ışıklandırmalı çalışmıyor. Bu da güvenlik açısından insanda tedirginlik yaratıyor.

Ziyaretçilerin çevreye bıraktığı çöpler çevre kirliliğine neden oluyor. Çöp konteynırlarının sayıları arttırılarak bu sorunda çözüme kavuşabilir.

Göze çarpan eksikler de en kısa zamanda giderilirse park daha çok ziyaretçi tarafından tercih edilebilir.

Kavaklı Sahil Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Kavaklı Sahil Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Kavaklı Sahil Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Sahil Mahallesi, Aktoprak Cd. No:57, 34520 – Beylikdüzü / İstanbul

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Beylikdüzü’ne geldikten sonra Kavaklı istikametine doğru devam ederek buraya ulaşabilirler.

Nasıl gidilir?: Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Metrobüs ile Beylikdüzü son durakta indikten sonra 458 hat numaralı otobüsü kullanarak buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.