Sardala Plajı 01

İstanbul’da günübirlik gezebileceğiniz yerlerden biri olan Sardala Koyu, hem denize girmenizi hem de keyifli bir hafta sonu geçirmenizi sağlıyor. İstanbul şehir merkezine yaklaşık 110 km uzaklıkta olan Sardala Koyu Kocaeli’ne bağlıdır. Buraya gitmek için öncelikle Ağva’ya ulaşmanız gerekecek.

Sardala Koyu Genel Bilgiler

Havaların ısınması ve yoğun iş temposunun arasında özellikle İstanbul ve çevresinde yaşayanların günü birlik gidebileceği yerlerden biri olan Sardala Koyu, İstanbul‘a 110, Ağva‘ya ise yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Hafta sonları ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Sardala Koyu, hafta içi daha sakin olduğunu söyleyebiliriz.

Yine kamp yapmayı sevenlerin uğrak noktalarından biri olan Sardala Koyu, muhteşem manzarası ile de dikkat çekmektedir. Eğer Sardala’ya ziyaret planlıyorsanız yanınızda gelirken yiyecek ve içeceğinizi getirmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü plaja yakın noktalarda büfe ve restoran bulunmamakta.

Sardala Plajı 06

Ağva Konaklama İmkanları

Buraya en yakın oteller Ağva bölgesinde bulunmaktadır. Ağva ile Koy arasındaki mesafenin 10 km olduğunu ve ulaşım yönünden sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Ağva’da kalabileceğiniz otellerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

  • Ağva Wineport Lodge (0216 725 75 25)
  • Ağva Shelale Otel (0216 721 74 66)
  • Alesta Butik Otel (0216 721 75 95)
  • Mad Sea Beach Hotel (0216 744 10 44)
  • Ağva Club Grand Becassier (0216 721 75 75)
  • Ağva İnn Hotel (0216 721 84 24)

Ağva’da neler yapılır?

Koy dışında Ağva’da keyifli vakit geçirebileceğiniz ve gezebileceğiniz yerler de bulunmaktadır. Ağva’ya kadar gelmişken tekne turlarına katılmayı ihmal etmeyin. Karadeniz’e dökülen Göksu ve Çanak Deresi üzerinde tekne kiralayıp keyifli bir gün yaşayabilirsiniz. Yine balık tutmayı seviyorsanız yanınızda oltanızı getirmenizi de tavsiye ediyoruz.

DipNot: Daha detaylı bilgi için; Ağva – Şile Kahvaltı ve Konaklama Yerleri adlı yazımıza göz geçirebilirsiniz.

Sardala Koyu Nerede, Nasıl gidilir?

Adres: Pınarlı, 41600 Kandıra/Kocaeli

Nasıl Gidilir?: İstanbul’dan Sardala Koyu’na ulaşmak için öncelikle Ağva’ya ulaşmak gerekiyor. İstanbul’dan düzenli olarak Ağva’ya otobüsler gitmektedir. Ağva’ya ulaştıktan sonra Koy’a 11 km daha yol almanız gerekecek. Ağva’dan Kerpe istikametine giderken sırasıyla Bucaklı, Kadıköy ve Pınarlı Köyü’nden geçeceksiniz. Pınarlı Köyü’nü de geçtikten sonra yaklaşık 4 km daha yol alıp ormana giren yola dahil olup 1 km daha ilerledikten sonra bu Koy’umuza ulaşmış olacaksınız. Konum bilgisi için tıklayın.

Fotoğrafları