Huzur dolu, sessiz ve sakin bir tatil planı yapmak isteyenlerdenseniz Çeşme‘deki Kocakarı plajı tam size göre. Kocakarı Plajı genel bilgileri, özellikleri, giriş ücreti ve nerede? Nasıl gidilir? bilgileri ile bu yazımızda sizlerle.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Kocakarı Plajı Genel Bilgiler

Çeşme yarımadasının kuzeybatısında, merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Dalyan mahallesinin hemen girişinde bulunan Kocakarı Plajı çok sayıda müdavimi olan bir plajdır. Özellikle yoğun olmadığı Mayıs ve Eylül ayları sakin ve huzurlu tatil severlerin ilk tercih etmeleri gereken yerlerin başında gelebilecek bir yer. Doğa ile iç içe huzurlu bir tatil ya da bir kaç günlük kaçamak arayanlara gönül rahatlığı ile önerilir.

Kocakarı Plajı Özellikleri

Denizin temiz ve berrak oluşu bir yana maviliği ve sakinliği başka bir yana. Nereden bakarsanız bakın nereden tutarsanız tutun tek kelimeyle büyüleyici bir güzellik. Sizlere “beni benden aldı” dedirtecek derece huzurlu bir yer. Tabi sezon içerisinde diğer Çeşme Plajları gibi oldukça yoğun olması kuvvetle muhtemel.

Suyu daha önce yazdığımız Altınkum Plajı, Pırlanta Plajı, Tekke Plajı ve diğer plajlara nazaran biraz daha serin. Ama bu sizi buraya gelme planlarınızdan alıkoymasın. Zira sıcak havalarda bu serinlik oldukça keyif verici oluyor.

Sahil ve deniz tabanı yer yer kum yer yer taşlık. Taşlık olan bölgeler çok fazla rahatsızlık vermiyor. Yine de çocuklu ailelerin çocukları için deniz terliklerini yanlarına almalarını tavsiye edilir.

Su seviyesinin de sığ olduğunu söyleyebiliriz. Çok iyi derecede yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler gönül rahatlığı ile burayı tercih edebilirler.

Plaj içerisinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kafe de bulunuyor. Dilerseniz buradan şemsiye ve şezlong da kiralayabilirsiniz. Ayrıca ücretli tuvalet ve giyinme kabinlerinin de olduğunu belirtelim.

Buralara kadar gelmişken Dalyan’ın meşhur balık restoranlarından birisine de uğramanızı ve günün yorgunluğunu atmanızı da ayrıca öneririz.

Kocakarı Plajı Giriş Ücreti 2022

Kocakarı Plajı Giriş Ücreti
Kocakarı Plajı Giriş Ücreti

Plaj “halk plajı” statüsünde olduğu için girişler ücretsiz. Havlunuzu istediğiniz bir yere sererek güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Daha önce yukarıda da belirttiğimiz gibi şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz bir kafeteryası da mevcut. Bunlar için de;

Şemsiye: 20 TL

Şezlong:  20 TL kiralama ücreti ödemeniz gerekiyor. Ayrıca WC ve soyunma Kabini için de ayrıca 5 TL ücret ödemiz gerekiyor.

Kocakarı Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Üniversite Mahallesi Dalyan – Çeşme / İZMİR

Ulaşım: Dalyan Mahallesinin hemen girişinde bulunan plaja Çeşme merkezden toplu taşıma ile ya da aracınız ile çok kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç ile gelecekler Çeşme-Dalyan istikametinde ilerleyerek tabelalar eşliğinde buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.