Konya’da Gitmeniz Gereken Kafeler | En iyi 10 Kahve Mekanı

Konya Kahve Mekanları
Konya'da Gitmeniz Gereken Kafeler | En iyi 10 Kahve Mekanı

Konya’da ziyaret etmek isteyeceğiniz farklı kafeler mi arıyorsunuz? Birbirinden özel kahve mekanları arasından size en uygun olanları tercih ederek Konya’daki mistik yerleri keşfedin!

Kısa bilgi: Konya‘daki bu güzel mekanları keşfederken; Konya gezilecek yerler listemize de bir göz atmak istemez misiniz? Gününüzü eşsiz kılacak bu bütünleyici gezi yazımı da mutlaka okuyun.

Mekanların Videoları

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Konya’da Gitmeniz Gereken Kafeler En İyi Kahve Mekanları

Her biri görmeye değer yerler arasında bulunan kafeleri tüm ayrıntılarıyla değerlendirelim. İşte Konya’da gitmeniz gereken en özel Kahve Mekanları!

1. White Koala

White Koala - Konya
White Koala

White Koala, Konya’da farklı bir kafe deneyimi yaşamak isteyen hemen herkesin tercih ettiği bir mekân. Cafe & Bistro konseptiyle hizmet veren White Koala tasarımında kullanılan mistik objeler ve farklı havası sayesinde sıra dışı olmayı başarıyor.

Üstelik çok işlek bir nokta olan Zafer Meydanı’nda bulunması White Koala’yı Konya’nın en özel mekânlarından bir tanesine dönüştürüyor. Konsepti ve eşsiz lezzetleri ile bu mekânda zaman geçirmek sizin için çok özel bir deneyime dönüşecek! – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Armağan, Melikşah Cd. No:75/1, Pk: 42090  – Meram / Konya

Telefon: 0537 382 01 48

Çalışma Saatleri: 10:00 – 01:00

2. Palto Kitap & Kahve

Palto Kitap & Kahve - Konya
Palto Kitap & Kahve

Palto Kitap Kafe, kitap ve kahve tutkunlarının tercih ettiği nezih ortamlardan bir tanesi. Kahve içmek, kitap okumak ya da laptopunuzla araştırma yapmak için Palto Kitap Kafe oldukça etkileyici bir nokta.

Genellikle öğrencilerin tercih ettiği kafede kitaba ve kahveye tutkun her yaştan insana rastlamak mümkün. Kahve kokusunun kitap sayfalarından süzülen eşsiz kokuyla bütünleştiği bu kafede zamanın nasıl akıp gittiğini siz de anlayamayacaksınız.

Meram’da lüks bir deneyim yaşamak için siz de bu kafeye gitmeden Konya’yı keşfettim dememelisiniz. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Melikşah, Havuzlu Sk. No:11/A, Pk: 42090 – Meram / Konya

Telefon: 0552 786 46 46

Çalışma Saatleri: 10:00 – 00:00

3. Komşu Kahve

Komşu Kahve - Konya
Komşu Kahve – Konya Kahve Mekanları

Komşu Kahve, kendine has tasarımı ve farklılığı hissettiren tarzıyla Konya’nın en iddialı mekânlarından bir tanesi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle de geçmişin izlerini hissettirmeyi sağlayan obje ve tasarımların tercih edildiği Komşu Kahve’de kahve lezzetine de doyum olmuyor.

Konya’nın en merkezi noktalarından bir tanesi olan Kentplaza’da bulunan Komşu Kahve eşsiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Bedir, Kent Plaza AVM, Ataseven Cd. No:2, Pk: 42100 – Selçuklu / Konya

Telefon: 0332 501 01 00

Çalışma Saatleri: 08:00 – 23:30

4. O2 Coffee Company

O2 Coffee Company - Konya
O2 Coffee Company – Konya’da Gitmeniz Gereken Kafeler

O2 Coffee Company, Konya’da mistik mekânlar arasında dikkatleri çeken noktalardan bir tanesi olmayı başarıyor. Bu özelliğiyle farlı bir deneyim arayışında olanlar için O2 Coffee Company’yi tercih etmeleri gerektiğini söylemeliyiz.

Masa ve sandalyelerini gördüğünüzde sıradan bir kafeye gelmediğinizi siz de anlayabileceksiniz. Üstelik Meram gibi lüks bir yerde olması da sunduğu hizmet standartlarını yansıtıyor.

Öğrencilerin ve gençlerin başlıca tercihi olan mekânda farklı lezzetler deneyebileceksiniz. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Melikşah, Melikşah Cd. No:69, Pk: 42090 – Meram / Konya

Telefon: 0539 690 03 15

Çalışma Saatleri: 09:00 – 00:00

5. EspressoPark

EspressoPark - Konya
EspressoPark – Konya

Siyahın ağırlıkta olduğu farklı bir konsepte sahip olan EspressoPark, Konya’da zaman geçirmek adına ilgi çekici yerlerden bir tanesi. Kafe formatında hizmet veren EspressoPark her zevke hitap edecek lezzetleri değerlendirmeyi sağlıyor.

Kahve ağırlıklı menülerinin yanında enfes tatlılar ve soğuk içecekler de EspressoPark’ta sizi bekleyen deneyimler arasında. Siz de Konya’da sıra dışı bir mekân deneyimi arıyorsanız bu mekânı listenize mutlaka eklemelisiniz. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Armağan, Melikşah, Zuhal Sk. No:10/A, Pk: 42060 – Meram / Konya

Telefon: 0530 979 02 20

Çalışma Saatleri: 08:30 – 00:00

6. EspressoLab

EspressoLab - Konya
EspressoLab – Konya

Türkiye’nin farklı noktalarında hizmet veren EspressoLab Konya’da da mistik bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Kendine has tasarıma sahip olması ve göz alıcı bir deneyim sunması oldukça değerli.

İç mekânın zamanın nasıl akıp gittiğini anlamanıza engel olacak özellikleri ve eşsiz lezzetleri EsporessoLab’ı özel bir noktaya taşıyor. Bu nedenle mekân Konya’da mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Ateşbazıveli mah, Şehir Cd. No:13/A, Pk: 42090 – Meram / Konya

Telefon: 444 84 64

Çalışma Saatleri: 08:30 – 00:00

7. Chillbox

Chillbox
Chillbox – Konya Kafeleri

Konya’da zaman geçirmek adına en ideal seçeneklerden biri de Chillbox! Kule Site AVM içerisinde bulunan bu mekân gerek konsepti herekse misafirlerine sunduğu eşsiz lezzetlerle dikkat çekmeyi başarıyor.

Hem merkezi bir noktada hem de sıra dışı bir deneyim sunan mekân arıyorsanız Konya’da Chillbox’ı tercih etmelisiniz. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Feritpaşa, Kule Cd. No:6, Pk: 42060 – Selçuklu / Konya

Telefon: 0332 236 92 92

Çalışma Saatleri: 09:00 – 23:00

8. Henry Jones

Henry Jones Bosna Hersek
Henry Jones Bosna – Konya

Konya’nın Bosna Hersek mahallesinde yer alan Henry Jones, üniversiteli gençler tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Forum Alışveriş Merkezi’nin teras katında yer alan kafede, canlı müzik geceleri düzenleniyor.

Misafirlerine sunduğu tatlar ile dikkat çeken kafenin sık sık talep gördüğünden bahsedebiliriz. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Bosna Hersek, Osmanlı Cd, Mh No:4, Pk: 42250 – Selçuklu / Konya

Telefon: 0541 596 44 45

Çalışma Saatleri: 09:00 – 01:00

9. Koff Coffee Company

Koff Coffee Company - Konya
Koff Coffee Company

Meram’da yer alan Koff Coffee Company, son derece nezih bir mekân. Misafirlerine lezzetli yiyecek ve içecekler sunan mekân, mağaza içerisinde alışveriş imkanı ve arabayla teslim alma hizmetleri sunuyor. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: Şeyh Sadrettin, Ferit Paşa Cd. No:32 D:c, Pk: 42040 – Meram / Konya

Telefon: 0544 838 89 43

Çalışma Saatleri: 09:00 – 00:00

10. The Coffee Shop

The Coffe Shop - Konya
The Coffe Shop – Konya’da Gitmeniz Gereken Kafeler

Konya merkezde yer alan kafe, aslında bir kahve dükkanıdır. Paket servis hizmetinin bulunmadığı kafenin kahveleri yoğun ilgi görüyor. Özellikle gençlerin tercih ettiği The Coffe Shop Konya’nın lezzetlerine bayılacaksınız. – Konum Bilgisi.

Açık Adres: İhsaniye, Kazım Karabekir Cd. No:48/C, Pk: 42060 – Selçuklu / Konya

Çalışma Saatleri: 08:00 – 01:00

Sizin de, ‘Konya’da Gitmeniz Gereken Kafeler’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı kahve mekanı önerileriniz var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)