Ana sayfa Türkiye Antalya

Küçük Çakıl Plajı Özellikleri | Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti – Antalya

Küçük Çakıl Plajı - Antalya
Küçük Çakıl Plajı - Antalya

Küçük Çakıl Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesi sınırları içerisinde yer alan meşhur bir plajdır. Doğa severlerin soğuk suları nedeniyle bildiği bu plaj küçük ve bulunması çok zor bir noktada yer almaktadır.

Saklı kalmış bir cennet olarak da değerlendirilebilecek olan Küçük Çakıl Plajı, dünyanın en küçük plajlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Plajın adının Küçük Çakıl olmasında çakıl taşlarıyla kaplı ve çok küçük bir plaj olması önemlidir. Tertemiz bir plaj olarak Akdeniz’in serin sularıyla buluşmanızı sağlayan bir yerdir.

Kısa bilgi: Denizin keyfini sürerken ve hazır buralara kadar gelmişken Antalya gezilecek yerler listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Küçük Çakıl Plajı Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Küçük Çakıl Plajı Genel Özellikler

Kaş ilçesinin en şirin plajlarından bir tanesi olarak kabul edilen Küçük Çakıl’ın sadece 10 metrelik bir plaj olduğundan söz etmek gerekir. Denizin kaynak sularıyla buluştuğu bir nokta olarak bilinen bu plaj herkese açık ve ücretsiz bir plajdır.

Küçük Çakıl Derya Beach
Küçük Çakıl Derya Beach

Kayalıklar arasında gizli kalmış bir cennet olarak değerlendirilen bu plajda çok sayıda insan denizle buluşamaz. Bu nedenle de günün erken saatlerinde plaja gelerek burada yerinizi almak oldukça önemli!

Küçük Çakıl Plajı’nın Kumu ve Denizi

Küçük Çakıl Plajı Nerede
Küçük Çakıl Plajı Nerede ve Ücretler

Küçücük bir plajda kaliteli bir deneyim yaşamak istediğinizde çakıllarla kaplı bir alanda zaman geçirebileceksiniz.

Kaş bölgesinin en önemli plajlarına kıyasla altın sarısı kumları olmasa da plajın gizli kalmış olması ve sakinliği insanların burayı tercih etmesindeki temel faktörlerden biri.

Plajın suyuna bakıldığında tabiri caizse ‘buz gibi’ kavramını kullanmak mümkün olacak. Kaynak sularının denizle buluştuğu bir yer olan plajın sularının çok soğuk olmasında kaynak sularının etkisi büyüktür.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2022

Giriş ücreti: Küçük Çakıl Plajı’na girişler ücretsizdir. Bir halk plajı olan Küçük Çakıl’da ücretsiz bir şekilde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Şezlong ücreti: Plaj üzerinde herhangi bir şezlong bulunmadığından buraya gelen tatil severlerin şezlong ücreti ödemesine de gerek yoktur.

Küçük Çakıl Plajı Ulaşım

Adres: Andifli, Beyhan Cenkçi Cd., Pk: 07580 – Kaş / Antalya

Nerede: Küçük Çakıl Plajı, Kaş merkezinde yer alan Hükümet Cad. ile Likya Cad. kavşağına ulaşmadan hemen önce sol tarafta yer almaktadır.

Plajın bir nebze gizli kalmış olması burayı bulmanızda zorluğa neden olsa da aşağıdaki konum bilgisini kullanarak plajı bulabilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Kaş’ın en merkezi noktalarından bir tanesi olan Küçük Çakıl Plajı’na ulaşmak adına hem özel aracınızla hem de toplu ulaşımla yola koyulabilirsiniz.

Özel aracıyla plaja ulaşmak isteyenler için bir otopark bulunmadığından söz etmek gerekir. Çevrede park için ideal bir nokta bulduktan sonra yolu yürüyerek devam ettirmek daha doğru olacaktır.

Konum Bilgisi