Küçükçiftlik Park | Nerede, Nasıl Gidilir? ve Etkinlikler

Bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan Küçükçiftlik parkı nerede?, nasıl gidilir? ve burası hakkında genel bilgiler vereceğiz. 17.000 kişilik kapasiteli, 2000 m²  alan üzerine kurulu ve 2009 yılından beri aralıksız hizmet veren Küçükçiftlik Park’ı sizler için kale aldık.

Küçükçiftlik Park Tanıtımı

Daha önce mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbullular’ı ağırlayan mekan, 2009 yılından itibaren pek çok farklı alanda hizmet vermektedir. Bu etkinliklerin başında kurumsal etkinlikler, lansmanlara, fuarlar, davetler, düğünler, dev konserler, tüm sahne sanatların ve sergiler gelmektedir. En çok ses getiren ve Küçükçiftlik Park’ın adını duymamıza neden olan etkinler ise hiç şüphesiz yerli ve yabancı şarkıcıların ses getiren konserlerdir.

Toplam kapasitesi 17.000 kişi olan alan, ihtiyaca göre 1000 kişilik kapasiteye kadar ayarlanabiliyor. Eğlence, sanat ve kültürel etkinleri için tercih edilen mekan kış sezonu da 4.500 kişilik kapalı alanı ile hizmetine devam etmekte.

2000 m² çim alan kısmı da KüçükÇiftlik Park Bahçe adıyla her türlü etkinlik için alandan ayrı olarak kullanılan KüçükÇiftlik Park dört mevsim hizmet veriyor.

2009 yılından günümüze kadar pek çok ses getiren etkinlik ve konsere imza atan Küçükçiftlik Park’ta etkinlikler aralıksız devam ediyor. Etkinlikler için resmi siteyi ziyaret edebilir, biletlere biletix’ten ulaşabilirsiniz.

Küçükçiftlik Park Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Harbiye Mahallesi, Kadırgalar Yokuşu No:4, 34367 – Şişli / İstanbul

Telefon: 0212 231 30 45

Nasıl Gidilir: Ulaşımın oldukça kolay olduğu Küçükçiftlik Park’a Taksim ve Nişantaşı’ndan 20 Dakikalık yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

Otobüs İle; Küçükçiftlik Park’a gitmek için İnönü Stadı Durağından geçen İETT Otobüsleri Numaraları şu şekildedir;  ( 129T- 22B – 26A – 26B – 30A – 37T – 40 – 40T – 42T – 48T – 49T – 559C – 70KE – DT2 – TB1 – YT1 )

Metrobüs İle; Mecidiyeköy durağında inip buradan metroya aktarma yaptıktan sonra Taksim’e inmeniz gerekiyor. Taksim Meydanından elmadağ istikametine yürüyerek alana ulaşabilirsiniz.

Metro İle; Taksim durağında indikten sonra Taksim Meydanından elmadağ istikametine yürüyerek alana ulaşabilirsiniz.

Vapur İle; Kabataş iskelesine geldikten sonra, 10 dakikalık yürüyüş sonunda alana ulaşabilirsiniz.

Tramvay ile; Cevizlibağ durağından, Zeytinburnu-Kabataş Tramway hattına aktarma yaparak son olarak Kabataş durağından ulaşımdır.

Özel Araç İle; Vodafone Park ( İnönü Stadı) yanından nişantaşına çıkan kadırgalar yokuşunda bulunan Küçükçiftlik Park’a Kabataş Sahil Yolundan, Ortaköy Sahil Yolundan, Taksim’den veya Nişantaşından araçla ulaşım sağlanabilmektedir. Taksim yönünden gelenler Harbiye yönüne saptıktan sonra tabelaları takip edebilirler. Nişantaşı yönünden gelenler ise harbiye Askeri Müzesi’nin önünden dönerek tabelaları takip edebilirler. Sahil yolunu tercih edenler ise Stadın yanındaki yola döndükten sonra Alanı göreceklerdir.

Not: KüçükÇiftlik Park’ın önünde 200 araçlık İspark Otoparkı vardır. G-Mall Alışveriş Merkezi’nin vale hizmetini kullanabilir ya da Hilton Oteli’ne ait olan 500 araçlık kapalı otoparktan, Hilton Convention Center’in arkasında bulunan 150 araçlık açık otoparktan faydalanabilirsiniz.

Konum Bilgisi