Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri - İstanbul
Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri - İstanbul

Belgrad içerisinde nerede olduğu merak konusu olan Kemerburgaz’daki Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri, İstanbul’da yaşayanlar için şehrin karmaşasından uzaklaşmak adına tercih edilebilecek olan harika alternatiflerden bir tanesi oluyor. Özellikle de kaliteli bir deneyim yaşamak ve doğallığı keşfetmek adına bu tesislerde zaman geçirmenizi öneriyoruz.

Belgrad Ormanları sınırları içerisinde yer alan bu tesisler hafta sonu ziyaretçilerin en çok tercih ettiği nokta oluyor. Siz de bu mekânda zaman geçirerek keyifli anlar yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

Kısa bilgi: İstanbul‘un bilinmeyen yerlerini keşfetmek isterseniz; İstanbul gezilecek yerler yazımıza yada İstanbul’daki Parklar için oluşturduğumuz gezi listemize bir göz atabilirsiniz.

Kurt Kemeri Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri Tarih ve Kuruluş Bilgisi

Eyüpsultan Belediyesi tarafından Belgrad Ormanı içerisinde faaliyete giren Kurt Kemeri Sosyal Tesisleri sadece İstanbulluların ilgisini çekmiyor. Bölgeye gelen ve burada keyifli bir deneyim yaşamak adın hemen herkesin bu mesire alanını ziyaret etmesi gerekir.

Bir mesire alanı olarak değerlendirilen ve kaliteli yaşam alanı vaat eden Kurt Kemeri’nde siz de keyifli anlara şahitlik edebileceksiniz.

Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri - İstanbul
Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri Nerede?

Özellikle doğal dokuya sahip olması insanlar için ilgi çekici bir yer olmasını sağlar. Bunun yanı sıra yeşil alanların gün geçtikçe azaldığı İstanbul’da yeşile olan hasreti dindirmek için de buraya gelmelisiniz.

Yapılabilecek Aktiviteler ve İmkanlar

Birbirinden değerli imkanlara sahip olan Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri’nde nelerle karşı karşıya olduğunuzu öğrenmek ister misiniz? O halde sizi bekleyen imkanlara daha yakından bir göz atalım!

Kurt Kemeri - İstanbul
Kurt Kemeri – İstanbul

Doğa Yürüyüşleri: Yemyeşil bir ortamda yapılabilecek en iyi aktivitelerden bir tanesi de hiç şüphesiz doğa yürüyüşü olacaktır. Bu nedenle de dikkat çekici bir deneyim yaşamak adına doğa yürüyüşlerine çıkmanızı öneriyoruz. Rahat ayakkabılar satın alarak çıkacağınız yürüyüşlerin sizin için vazgeçilmez olacağını unutmamalısınız.

Piknik İmkanları: Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri’nin bir mesire alanı olarak bilinmesi de burada piknik yapmanın değerini arttırır. Siz de bu konuda en ideal seçeneklerden yarar sağlamak adına hemen harekete geçebilirsiniz. Özellikle de kaliteli zaman geçirmek adına kusursuz olan piknik imkanlarına bir göz atmalısınız. Aileniz ve sevdiklerinizle enfes bir deneyim yaşamak adına piknik alternatiflerinden yarar sağlamaya başlayabilirsiniz.

Serpme Kahvaltı: Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri içerisinde yer alan mekânda serpme kahvaltı imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Keyifli bir hafta sonu kahvaltısı planlıyorsanız bu konuda sizi bekleyen pek çok seçenek olduğunu da unutmamalısınız. Özellikle de çocuklar için oyun alanlarının bulunması yetişkinler için ilgi çekicidir. Çocuklarınız eğlenirken siz de doğa ile iç içe olmak istiyorsanız mutlaka bu enfes imkanlardan yararlanmalısınız.

Otopark: Kurt Kemeri’ne geldiğinizde aracınızı park edebileceğiniz alanlar da bulabileceksiniz. Çünkü bu mekânda sizleri bekleyen birbirinden özel deneyimleri yaşarken aracınızı nereye park edeceğinizi düşünmemelisiniz. Eyüpsultan Belediyesi tarafından organize edilen bu mekânın oldukça dikkat çekici olacağından söz etmek gerekir.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti – 2023

Kurt Kemeri Sosyal Tesisleri’ni ziyaret etmek isteyen kimselerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de ziyaret saatleri ve giriş ücretleridir. Bu nedenle de kaliteli bir deneyim yaşamak adına mutlaka bu detayları dikkate almanız gerekmektedir.

Ziyaret saatleri: Giriş saatleri konusunda herhangi bir sınırlama olmasa da giriş ücretleri ile alakalı değişken fiyatlardan bahsetmek gerekir.

Giriş ücreti: Araç cinsine göre ücretlendirmenin olduğu Kurt Kemeri’nde uygun fiyatların olduğundan da söz edebiliriz. Bu nedenle de Belgrad Ormanı’nın içinde yaşayacağınız deneyim için çok ciddi bedeller ödemeniz gerekmeyecektir. Ortalama: 30 TL. Otopark ücreti vardır.

Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri Ulaşım Bilgileri

Adres: Mithatpaşa, 98, Davutpaşa Cd., Pk: 34075 – Eyüpsultan / İstanbul

Telefon: (0212) 360 36 09

Nerede?: Eyüpsultan Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Kurt Kemeri; Göktürk ve Kemerburgaz beldeleri arasında kalmaktadır.

Nasıl gidilir?: Toplu taşıma araçları ile buraya ulaşmanın hayli zor olması nedeniyle ulaşımı kendi araçlarınızla sağlamanızı öneriyoruz. Kemerburgaz ve Göktürk’ü birbirine bağlayan yoldan devam ederek Çiftalan’a doğru dönmelisiniz. 3 km ilerde karşınıza çıkan kavşaktan düz devam ederek Belgrad Ormanı’na ulaşabilirsiniz. Buradaki levhaları da takip ederek Kurt Kemeri ve Sosyal Tesisleri’ne ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi