Kyoto Japon Parkı | Nerede, Ziyaret Saatleri ve Kahvaltı Fiyatları

Kyoto Japon Parkı - Konya
Kyoto Japon Parkı - Konya

Konya’da nerede olduğu merak konusu olan Kyoto Japon Parkı. Güzel atmosferi, sabah kahvaltısı ve yemekleri ile kendinden söz ettiren bir yer.

Kyoto Japon Parkı; Konya‘nın Selçuklu ilçesine bağlı Kosova mahallesinde bulunan bir yaşam ve dinlenme alanıdır. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Kyoto Şehri Belediyesi arasında imzalanan kardeş şehir anlaşması sonrasında inşası gerçekleşen bu park şehre farklı bir hava katmayı başarmıştır.

Japon mimarisinden izler taşıyan ve Konya halkına farklı deneyimler yaşatmayı hedefleyen parkın içerisinde bulunan çiçek ve ağaçlarla da peyzaj anlamında harikalar yaratıldığı ifade edilebilir.

Parkın Kısa Bir Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Fotoğrafları

Kyoto Japon Parkı Hakkında Bilgiler

Konya halkı ve Konya’ya gelen turistler için dinlence ve yaşam alanı dendiğinde akla gelen ilk lokasyon olan Japon Parkı adının hakkını veren bir yapıdır. İçerisinde bulundurduğu yapıların tamamen eski Japon yapıları ile aynı olmasının yanı sıra çiçeklerle elde edilen dekorasyon sizi adeta bir Japon şehrindeymişsiniz hissine ulaştırır. Yaklaşık 36 bin m2 alan üzerine kurulu olan Kyoto japon parkı aynı zamanda Türkiye’deki en büyük Japon Parkı vasfını elinde bulundurmayı başarır.

İçerisindeki gölde kuğu ve kazların salındığı Kyoto japon parkı görselliği ile enfes fotoğrafların çekilebildiği bir yer oluyor. Özellikle Selçuk Üniversitesi öğrencileri için mezuniyet fotoğraflarının olmazsa olmazlarından biri de bu parktır.

Konya’nın merkezi kabul edilen Alaaddin Tepesi’ne yaklaşık 13 km mesafede bulunan bu yaşam alanı yılın hemen her döneminde ziyaretçi akınına uğrar. Özellikle bölgede yaşayan vatandaşların nefes almak ve boş zamanları değerlendirmek adına tercih ettikleri parkın her yaştan insan için eğlenceli anlar sunduğunu ifade etmek gerekiyor.

Kyoto Japon Parkı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Giriş ücreti: Belediye tarafından dizayn edilen bu parka girişler tamamen ücretsizdir. Ancak park içerisindeki restoranın açılış ve kapanış saatlerine göre parka giriş çıkışların da belirli saatlerde gerçekleştiği bilinir.

Ziyaret saatleri: Parka giriş sabah 08.00’da başlar ve 23.00’da sona erer.

Kyoto Japon Parkı Restoran Yemekleri ve Kahvaltı Fiyatları 2023

Kyoto Japon Parkı’na geldiyseniz burada sizler için hazırlanan yöresel lezzetlerin mutlaka tadına bakmanız gerekiyor. Bu mekanda hem Konya hem de Japon mutfağına ait eşsiz lezzetler sunulduğundan her zevke hitap edecek bir menünün varlığından söz edebiliriz. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen KAFEM adlı restoranın bulunduğu parkta aşağıdaki lezzetleri bulabilirsiniz.

Kyoto Japon Parkı Kahvaltı Fiyatları 
Kyoto Japon Parkı Kahvaltı Fiyatları

Fajita: Japon kültürünün vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan Fajita parkın içerisinde hem et hem de tavuk eti ile hazırlanarak servis ediliyor. Sıcacık servis edilen bu lezzet yanında verilen soslarla enfes bir heyecana dönüşüyor. Siz de bu parka geldiğinizde Fajita lezzetini ister et ister tavuk olarak denemelisiniz. Fajita fiyatları et için 82 TL iken tavuk için 64 TLdir.

Suşi: Japon mutfağı dendiğinde akla gelen en önemli lezzetlerden bir tanesi de şüphesiz Suşi’dir. Konya gibi bir Anadolu kentinde Suşi yiyecek bir mekan bulamayanlar için harika bir fırsat sunan parkta haftanın belirli günlerinde hazırlanan suşi lezzetini deneyimleyebilirsiniz. Konyalı ustaların ellerinde hazırlanan suşiyi yemeye doyamayacaksınız.

Etliekmek: Konya’ya kadar gelmişken elbette adı ve tadı ile sınırları aşan bir üne sahip etliekmeği yememek olmaz. Konya yöresine ait yöresel bir lezzet olan etliekmek bu parkta çok başka bir lezzete dönüşüyor. Et ve hamurun eşsiz bir şekilde dans edişini deneyerek etliekmek lezzetine ulaşabileceksiniz.

Höşmerim: Japon parkına gelmişken tatlı konusunda höşmerimi mutlaka denemelisiniz. İçerisine yerleştirilen buz gibi dondurma ile adeta bir lezzet şöleni vaat eden höşmerim Konya halkının bu parkta en çok tercih ettiği lezzetlerden bir tanesidir. Höşmerimin fiyatı 40 TLdir.

Açık Büfe Kahvaltı: Konya Japon Parkı gelenlerin öncelikli tercihi her haftasonu verilen açık büfe kahvaltı oluyor. Birbirinden özel lezzetleri bulabileceğiniz bu kahvaltı için kişi başı 125 TL ödemeniz gerekir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Kosova, Veysel Karani Cd. No:131/A, Pk: 42250 – Selçuklu / Konya

Araç ile: Konya’da oldukça ulaşılabilir bir noktada olan Kyoto japon parkı, ulaşım için hem özel aracınızı kullanabilir hem de toplu taşıma imkanlarından faydalanabilirsiniz. Kendi aracınızla gitmek istediğinizde İstanbul Yolu’nu takip ederek sağınızda kalan parkı görene kadar aracınızı sürebilirsiniz.

Toplu taşımada ise; tramvayı kullanmanız gerekir. Parka gitmek için Selçuk Üniversitesi yönüne giden tramvaya bindikten sonra Kyoto Japon Parkı durağında inerek caddenin karşısına geçmelisiniz. Merkezden yaklaşık 30-35 dakika süren bu yolculukta kullanmanız gereken elkartı temin etmeyi unutmamalısınız. Bu ulaşım için ödemeniz gereken ücret öğrenci/sivil için farklılık göstermekle birlikte maksimum 10 TL civarında olacaktır. Üstelik bu yolculuk oldukça konforlu geçecek.

Konum Bilgisi