Kaş’ın en güzeli, su kadar temiz doğa ile iç içe bir plaj bu yazımızın konusu. Limanağzı Plajı genel özellikleri, giriş ücreti, nerede? ve nasıl gidilir? bilgilerini bu yazımızda sizler için kaleme aldık.

DipNot: Denizin keyfini sürerken ve buralara kadar gelmişken Antalya’da gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Limanağzı Plajı Genel Özellikleri

Antalya, Kaş’ta denize girilebilecek en güzel plajlardan biri de Limanağzı Koyu’nda yer alan ve aynı isimle anılan Limanağzı Plajı’dır. Plaj, Mavi tur tekneleri ve günübirlik gezi teknelerinin de uğrak noktalarındadır.

Limanağzı Plajının Özellikleri

Limanağzı Plajının Özellikleri
Limanağzı Plajının Özellikleri

Mavi Bayrak ödüllüne sahip olan bu plaj tertemiz denizi ile mutlaka görülmesi ve yüzülmesi gereken bir yer olarak seyahat planlarınız arasında yer alması gereken bir güzelliğe sahip. Karadan ulaşımın oldukça zor olması nedeni ile doğal güzelliğini korumayı başaran ender yerlerden birisi.

Ilık ve dalgasız denizi ile çocuklu ailelerin gönül rahatlığı ile tercih edebileceği plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için 3 farklı işletme bulunmakta. Bunlar; Bilal’in Yeri, Delos Beach ve Nuri’s Beach.

Limanağzı’nda kano yapabilme imkanınızın da bulunmaktadır. Ayrıca caretta caretta deniz kaplumbağalarının doğal yaşam alanı olan Limanağzı, bu canlıları yakından görmenize de olanak sağlar.

Limanağzı Plajı Giriş Ücreti 2022

Limanağzı Plajı Giriş Ücreti
Limanağzı Plajı Giriş Ücreti

Plaj içerisinde bulunan 3 işletmeden birisine giriş yapmak isterseniz;

1- Bilal’in Yeri

Şezlong ücreti (Kişibaşı): 50 TL (Burada yemek vb. hizmet alırsanız şezlong için ücret ödeminize gerek kalmıyor.)

2- Delos Beach

Aynı zamanda otel hizmeti veren Delos Oteli de bulunmakta. Otel müşterilerinden şezlong şemsiye için ücret talep etmiyorlar. Sadece plaj için gelenler;

Şezlong ve şemsiye ücreti (Kişibaşı): 60 TL

3- Nuri’s Beach

Plaja giriş ise (Kişibaşı): Minimum 80 TL harcama yapmanız gerekiyor. İçeriye girdiğinizde minimum harcama limiti vardır.

Limanağzı Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Limanağzı Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Limanağzı Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Limanağzı, Kaş/Antalya

Ulaşım: Karadan ulaşım oldukça meşakkatli ve zorlu bir yolculuk üzerinden yürüyerek yapılmaktadır. Kaş meydanındaki Limanağzı tabelasından itibaren 3 kilometre yol yürüyerek Plaja ulaşabilirsiniz. Likya yolu tabelası takip edilerek önce Büyük Çakıl Plajına ulaşmalısınız. Daha sonra Büyükçakıl Mahallesine gelip burada bulunan patika yolu takip etmelisiniz. En son kısım halatlı kısım. Bu kısımda Likya dönemine ait mezarları görebilirsiniz. Halatlı kısımdan iniş yaptıktan sonra koya ulaşabilirsiniz.

Karadan ulaşım size de zor geldiyse merkezden hareket eden küçük teknelerli tercih edebilirsiniz. Gün içinde yarım saatte bir kalkan tekneler ile, ortalama 15-20 dakikada plaja ulaşım sağlanmaktadır. Teknelerle gidiş dönüş ücreti kişi başı 20 Lira. Konum bilgisi için tıklayın.

Sadece burayla yetinmek istemeyenleri Kaş plajları listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazımızda. :)