Lunapark İzmir | Nerede, Ziyaret ve Bilet Fiyatları

Lunapark İzmir
Lunapark İzmir

İzmir’de doyasıya eğlenmek ve yeni deneyimler yaşamak için mutlaka gidilmesi gereken noktalar arasında Lunapark İzmir yer alıyor. Kültürpark ile İzmirlilerin hayatına yerleşen lunapark kültürü, çok kısa zaman içerisinde büyük bir şöhrete kavuştu ve bugün hem fuar hem de lunapark eğlencesini bir arada sunan ve yaşatan nadide kentlerden biri haline geldi.

Bir hafta sonu ailecek eğlenceli dakikalar geçirmek için de en ideal yerlerinden biri Lunapark İzmir… Çocuğu, genci ve yetişkini için çok farklı oyun kulvarlarına sahip alanın büyüklüğü 13 bin metrekare.

En çok tercih edilen lunapark eğlence araçlarına yer verilen Lunapark İzmir, her dönem yenilenerek dünya lunapark eğlence modelini ve kültürünü en iyi yaşatan ve yansıtan eğlence merkezlerinden biri olmayı başarmıştır.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Lunapark İzmir’de neler var?

Öncelikle şunu ifade edelim. Lunapark İzmir hemen hemen her mevsim hizmet veren eğlence merkezi. Ancak yazın çok daha canlı ve kalabalık. Bir de, fuarın başladığı dönemlerde de iğne atsan yere düşmeyecek sözünü hak eden bir kalabalığa sahip ve bu kalabalığı eğlendirebilecek birçok etkinlikler de düzenleniyor.

Ünlü sanatçıların düzenlediği konserler, komedi gösterileri, tiyatro ve çeşitli eğlence etkinlikleri, ücretli ve ücretsiz olarak katılımcıların ilgisine sunuluyor. Burada en çok ilgi çekenler ise, eğlence araçları. Özellikle, son dönemin en popüler araçlarından biri, perili köşk.

Özellikle bilimkurgu ve fantastik romanı seven çocuk ve gençler tarafından çok eğlenceli bulunan ve merak edilen perili köşk ile paranormal olayların içerisine girmek, hissetmek, bu deneyimi iliklerinize kadar yaşamak mümkün.

İzmir Lunapark'da Neler Var?
İzmir Lunapark Kültürpark

Lunapark İzmir’in alanı içerisinde sadece oyun parkurları veya eğlence araçları yok. Ailecek gelenlerin ihtiyacını karşılayabilecekleri birçok mekan var. Restoran, kafe ve alışveriş yapacaklar için dükkanlar yer alıyor.

Ayrıca,  lunaparkta bulunan bazı oyuncak ve maskotların minyatür haldeki ürünleri de var. Hediye olarak alınabilecek birçok ürün ve eşyadan, bir dinlenme arasını lezzetli bir yemekle süsleyebileceğiniz restoranları bulunuyor.

Adrenalin tutkunlarına kamikaze

Son dönemin en popüler eğlence araçlarından biri haline dönüşen kamikazelerin Lunapark İzmir’de de en çok tercih edilen eğlence araçlarından biri olduğunu hemen not edelim. Adrenalin tutkunları tarafından tercih edilen kamikaze ile adrenalini en süt perdeden yaşamak ve hissetmek mümkün.

Ancak kendisine güvenmeyen ve yerçekimine meydan okuma konusunda tereddüt yaşayan kişiler tarafından denenmesi pek de tavsiye edilen bir araç değil. Çünkü mide bulantısı ve baş dönmesine neden olabilecek bir eğlence aracı. Panik atak gibi rahatsızlıkları olanların binmesi ise, yasak.

Lunapark İzmir Giriş Ücreti
Lunapark İzmir Bilet Fiyatları

Çocuklar için en uygun eğlence araçları

Gençlerin ve yetişkinlerin adrenalin dolu eğlence araçlarına çocukların binmesi kesinlikle yasak. Onlar için daha güvenli ve sağlıklı oyuncakların sayısı ise oldukça fazla. En çok tercih edilen ise, atlı karınca ile çarpışan araba. Atlı karıncalar, küçük tay ve orta büyüklükte tay olarak iki farklı boyutta.

Çocuk boyuna göre en uygun olanına binmesi tavsiye ediliyor. Çarpışan araba ve diğer çocuk eğlence araçları da en az atlı karınca kadar ilgi çekici ve eğlenceli. Çarpışan arabalara hem çocuk hem de aile büyüklerinden biri biniyor. Çocukların ebeveynsiz binmelerine müsaade edilmiyor.

Lunapark İzmir Nerede ve Nasıl Gidilir?
Lunapark İzmir Nerede ve Nasıl Gidilir?

Lunapark İzmir Bilet Fiyatları – 2023

1 bilet 30 TL dir.

10 bilet 250 TL olarak da bilet satın alabilirsiniz.

Lunapark İzmir Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Mimar Sinan, Şair Eşref Bulvarı. No.50, Pk: 35220 – Konak / İzmir

Telefon: (0232) 293 94 97

Nasıl gidilir?: İzmir Kültürpark Fuar etkinlik alanı içerisindeki devasa alanda yer alan Lunapark İzmir, tarihi Basmane garının hemen çıkışında, yolun karşısındadır. Metro ile Basmane’de inildiği zaman tarihi gar kısmından çıkış yapılması halinde fuar etkinlik alanına ulaşılır. Bu alanın içerisinden de Lunapark İzmir’e giriş yapmak mümkündür. Konum bilgisi için tıklayın.