Marmaris'teki Plajlar ve Koylar
Marmaris'te 5 Güzel Plaj ve Koy Önerisi

Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden bir tanesi olan Marmaris, yerli ve yabancı turistlerin plaj ve koylara yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği eşsiz bir yerdir.

Bu doğrultuda sahip olduğu doğal güzellikler ile de dikkatleri üzerine çeken Marmaris’te mutlaka gitmeniz gereken 5 güzel plaj ve koy bulunuyor.

Önemli bilgi: Hazır yolun Marmaris‘ten geçiyorken Marmaris gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın derim.

Marmaris’te 5 Güzel Plaj ve Koy Önerisi

Lafı daha fazla uzatmadan Marmaris’teki en güzel plaj ve koylar hangileri? gelin, tüm detayları ile inceleyelim.

1. İncekum Plajı

İncekum Plajı - Marmaris
İncekum Plajı

Ege Bölgesi’nin en harika plajlarından bir tanesi olan İncekum; temiz, duru ve masmavi bir denize sahiptir. Denizi, karadan 5 metre sonra kademeli bir şekilde derinleşmeye başlar. Oldukça temiz ve sakin bir yer olan İncekum Plajı, genellikle aileler tarafından tercih edilen bir plajdır.

Özellikle denizin sakin ve tertemiz olması bu plajın yoğun bir şekilde ilgi görmesini sağlamaktadır.

Plajın yakınında birçok otel ve restoran bulunmaktadır. Turistik bir plaj olduğu için konaklama ve yemek konusunda herhangi sıkıntı yaşamanız mümkün değildir. İncekum Plajı’nda deniz ve ormanın güzelliğini birlikte keşfedebilirsiniz.

2. Sedir Adası

Sedir Adası - Marmaris
Sedir Adası – Marmaris’te 5 Güzel Plaj ve Koy

Bir örenyeri olan Sedir Adası, adeta cennetten bir köşe olarak karşımıza çıkıyor. 800 metrelik bir kıyı uzunluğuna sahip olan Sedir Adası, kumsalı ve sahip olduğu tarihi doku ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

I. derece arkeolojik ve I. derece doğal sit alanı olan Sedir Adası, Özel Çevre Koruma Bölgesi’dir. Bölgede bulunan sedir ağaçlarından ismini alan ada, Kleopatra Plajı olarak bilinen bir kumsala sahiptir. Sedir Adası’na ulaşım için Marmaris’in Çamlı Köyü’nde yer alan tekneler kullanılmaktadır.

3. Armella Koyu

Armella Koyu - Marmaris
Armella Koyu

Marmaris’in en güzel koylarından bir tanesi olan Armella Koyu’na ulaşım sadece tekneler ile sağlanabilmektedir. Denizinin mükemmel tonu, doğası ve berraklığı görenleri adeta kendine hayran bırakıyor.

Tekne turlarının en önemli rotalarından bir tanesi olan Armela Koyu, görüntüsü ile ne denli eşsiz olduğunu gözler önüne seriyor. Siz de Armela Koyu’nun güzelliklerini keşfederek Marmaris’in tadını çıkarabilirsiniz.

4. Çiftlik Koyu

Çiftlik Koyu - Marmaris
Çiftlik Koyu – Marmaris’te 5 Güzel Plaj ve Koy

Marmaris’te görmeniz gereken koylardan bir tanesi olan Çiftlik Koyu, kabalıktan uzak ve dingin bir denize sahiptir. Yemyeşil ağaçlar ile çevrili olan Çiftlik Koyu, insanı dinlendiren bir güzelliğe sahiptir.

Adeta bir oksijen deposu olan bu koy, kalabalıktan uzaklaşarak kafa dinleyeceğiniz bir yer. Marmaris’e 35 km uzaklıkta yer alan Çiftlik Koyu’na ulaşım için virajlı yollardan geçerek zor bir yolculuk atlatmanız gerekiyor.

5. Gebe Koyu

Gebe Koyu - Marmaris
Gebe Koyu

Gebekse Koyu olarak da adlandırılan Gebe Koyu, doğal güzellikleri ve turkuazın çeşitli tonlarını barındıran güzelliği ile adeta cennetten bir köşe gibidir.

Dört yanını çevreleyen çam ağaçları ve koyda yer alan Gebe Kilisesi de tarihi ile dikkat çekmektedir. Sakin bir denize sahip olan Gebe Koyu, antik şehir kalıntılarına da sahiptir.

Sizin de, ‘Marmaris’te 5 Güzel Plaj ve Koy’ önerimize eklenmesini istediğiniz farklı yerler var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)