Masalköy Macera Park
Masalköy Macera Park

Son zamanlarda nerede olduğu merak edilen Masalköy Macera Park, Kocaeli Kartepe’de eşsiz bir manzaraya karşı unutulmaz deneyimler yaşamak isteyen hemen herkesin tercihlerinden biri oluyor.

Doğallığı köy kahvaltısı ya da bir akşam yemeğinde hissedebileceğiniz bu mekânda ATV Safari ve Zipline gibi aktivitelerle de heyecan dolu anlar yaşayabileceğinizi söylemeliyiz. O halde Maşukiye bölgesinin en dikkat çeken noktalarından biri olan bu mekânda sizi nelerin beklediğinde daha yakından bir göz atalım!

Kısa bilgi: Hazır Kocaeli‘ne kadar gelmişken; Kocaeli Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listeye de mutlaka bir göz atın.

Masalköy Macera Park Hakkında Bilgiler

Masalköy Macera Park Nerede ve Bilgiler
Masalköy Macera Park Nerede ve Bilgiler

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Maşukiye bölgesi hem yaz hem de kış aylarında turistik anlamda oldukça ilgi çekici yerlerden bir tanesi.

Kış turizmiyle hayat bulan bölge yaz aylarında serin olması ve doğal güzellikleri sunması açısından dikkatleri çekiyor. Bu bölgede eşsiz bir mekân olarak dikkat çeken park, Maşukiye’nin en çok tercih edilen noktalarından bir tanesi.

Bu nedenle de Kocaeli’ne gelen herkesin burada mutlaka zaman geçirmesi gerektiğini söylemek gerekir. Siz de Kocaeli’nde bir gezi planlaması yapıyorsanız listenize bu mekânı mutlaka eklemelisiniz.

Yapılabilecek Aktiviteler

Doğal güzellikler içerisinde zaman geçirmek isteyen herkesin tercihi olacak Masalköy Macera Park içerisinde sizi bekleyen birbirinden önemli aktiviteler var. İşte zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayacağınız anlara kapı aralayan aktiviteler!

1. Zipline ve Zipbike

Zipline ve Zipbike - Masalköy Macera Park
Zipline ve Zipbike

Yerden metrelerce yüksekte ve harika bir manzaraya karşı Zipline ve Zipbike yapmak sizin için unutulmaz bir deneyime dönüşecek. Neden mi? Çünkü ister tek başınıza ister sevdiklerinizle birlikte gerçekleştirebileceğiniz bu aktivite sayesinde başka hiçbir yerde deneyimleyemeyeceğiniz bir macera sizi bekliyor. Bir yandan yüksekte heyecanı yaşarken diğer yandan manzaranın kusursuzluğunu hissedebileceksiniz.

2. ATV Safari

ATV Safari
ATV Safari

Maşukiye bölgesinde zaman geçirirken sizi en çok heyecanlandıracak konulardan biri de doğallık olacak. Yüksek ağaçlar ve farklı canlı türlerine ev sahipliği yapan Samanlı Dağları’nın eteklerinde harika bir ATV Safari Turu deneyimi yaşamanız gerektiğini söylemeliyiz. Bir arazi aracı ile doğada ilerlerken aynı zamanda birbirinden farklı manzaralara şahit olabileceksiniz.

3. At Gezisi

At Gezisi - Masalköy Macera Park
At Gezisi

Canlılarla aranız çok iyiyse ve atları seviyorsanız burada sizi bekleyen çok özel bir deneyim var, At Gezisi! Özel olarak eğitilmiş atlara binerek doğanın derinliklerine doğru harekete geçebileceksiniz. Atlarla unutulmaz bir deneyim yaşayabileceğiniz gibi aynı zamanda eşsiz anılar da biriktirebileceğinizi unutmamalısınız.

4. Suda Çarpışan Arabalar

Suda Çarpışan Arabalar - Masalköy Macera Park
Suda Çarpışan Arabalar

Masalköy Macera Park içerisinde normal çarpışan arabalardan farkı bir deneyim yaşamak isterseniz Suda çarpışan arabalar çocuğunuz için güzel bir deneyim olacak. Belirli bir yaşında altındaki çocuklar ebeveyn eşliğinde binmelerine izin verildiğini belirtmem gerek.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2022

Ziyaret saatleri: Bu güzel mekanı saat: 08:00 – 20:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Giriş ücreti: Bir işletme olarak hizmet veren Masalköy Macera Park girdiğinizde giriş ücreti yok ama satın alacağınız hizmete göre ödeyeceğiniz miktarlar değişiyor. Fiyatlar kısaca şu şekildedir;

Zipline: 100 TL. (Fotoğraf çekimi kişi başı: 50 TL.)

Zipbike: 150 TL.

Suda Çarpışan Arabalar: 50 TL.

At Gezisi: 75 TL. (2 dakika)

Atv Turu: 500 TL. (45 dakika)

Masalköy Macera Park Ulaşım

Adres: Çınarlı Mahallesi, Kartepe Cd. No:11-1, Pk: 41295 – Kartepe / Kocaeli

Telefon: 0554 817 65 19

Nerede?: Kocaeli Kartepe ilçesi Maşukiye bölgesinde bulunan Masalköy Macera Park’a gitmek için Maşukiye Mesire Alanı’na doğru yola çıkmanız gerekir.

Nasıl gidilir?: Kocaeline, Kartepe’ye giriş yaptığınızda yoldaki yönlendirmeleri izleyerek buraya çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Konum detayları aşağıdadır.

Konum Bilgisi