MENDEL’S Chocolatier | Nerede, Menü İçerikleri – İSTANBUL

Çikolata severler için bir güzel bir mekan daha tanıtacağız. Mendel’s Coffee & Chocolatier, akaretlerde zengin menüsü, uygun fiyatları ve şık mekanı ile sizleri eşsiz bir çikolata deneyimi için bekliyor.

MENDEL’S Chocolatier Tanıtımı

Buranın çok farklı bir hikayesi var. Mardin’li bir şeker tüccarının bademleri şekerle kaplayıp insanlara ikram etmesiyle başlayan hikaye daha sonra Atahan ve Emre kuzenlerin dedelerinin tarif defterinde buldukları bir resim ile iyice şekillenir. Fotoğrafın arkasında “dostuma” yazan ve altında Mendel’s imzası olan bir çikolata tarifi yer almaktadır.

Atahan ve Emre kuzenler, hem dedelerinin hem de dostluğunun güzel anısını yaşatmak ve yepyeni bir dünyada bu güzel tatla nice dostları gülümsetmek için Mendel’s çikolata dükkanını açmaya karar verirler.

Beşiktaş akaretlerde bulunan yer butik çikolatacı olarak hizmet vermektedir. Küçük ama şık mekan olarak tasarlanmıştır. İçeri girer girmez mis gibi çikolata kokuları sizi büyülüyor. Bu kadar çok çeşitin olduğu yerde seçim yapmakta zor oluyor.

Tüm tatlılar sipariş verdiğiniz anda hazırlanyor ve bu yüzden hazırlanması biraz uzun sürüyor.

Menü ve İçerikler

Menüsünde çay çeşitleri, dondurma ve dondurmalı tatlılar, sıcak çikolata, süt, kuplu çikolatalar ve special tatları bulunur. Fiyatların böyle bir lezzet için uygun olduğunu söylemeliyim. Özellikle sıcak yaz akşamlarında dondurması, soğuk kış akşamlarında da sıcak çikolata lezzetini denemelisiniz. Ayrıca en meşhur ve en çok tavsiye edilen çikolatası da Şamdan. Fiyat hakkında bilgi almak için resimleri inceleyebilirsiniz.

MENDEL’S Chocolatier Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Sinanpaşa Mah. Şair Nedim Cad. No: 18 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0212 258 42 22

Nasıl Gidilir: Akaretler iş merkezinin tam karşısında bulunan kafe’ye ulaşım oldukça kolaydır.

Beşiktaş iskelesini kullanım buraya gelecekseniz, iskeleden iner inmez karşıya geçip Şair Nedim Caddesine girip düz devam ediyorsunuz. Yaklaşık 3 dakika yürüdükten sonra sağ tarafınızda kalıyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanarak buraya gelecekseniz bulunduğunuz konuma göre;

Deniz müzesinin tam karşısında bulunan Şair Nedim Caddesine girip buraya ulaşabilirsiniz.

Eğer Meydan tarafında indiyseniz de; karşıya geçip tarihi Sinanpaşa cami önünden devam edin. Garanti Bankası Şubesi’ni göreceksiniz. Sağdan devam edip 3 dakika yürüdükten sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi