Moipark LunaPark – Başakşehir / İstanbul

İster arkadaşlarınızla isterseniz de ailece gidilebilecek bir eğlence parkından bahsedeceğiz bugün. Mall Of İstanbul içerisinde bulunan Moipark bu yazımızın konusu. Lunapark tarzında bu eğlence parkı nerede ve buraya nasıl gidilir ayrıca Moipark bilet fiyatları nelerdir. bir bir inceleyeceğiz.

Yediden yetmişe her yaşa hitap eden oyun üniteleri, kolay ulaşılabilirliği ve büyük alanları ile ziyaret edenlerin oldukça keyifli vakit geçirip zevk aldığı Moipark’ı biz de ziyaret ettik ve oldukça keyif aldık. Şimdi de bu tecrübelerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Kısaca Moipark

Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi Moipark, Mall of İstanbul’da eğlence meraklılarını bekliyor. Her yaşa hitap edebilen aktivite ve oyun alanları ile hem sizin hem de çocuklarınızın eğlencenin sonuna kadar tadına varacakları şahane bir yer.

Moipark, 12.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur ve 2 katlıdır. 1. Kat yetişkinlere hizmet verirken 2 kat 4-10 yaş arasına hitap etmektedir. Eğlence merkezinde daha küçük yaştaki çocuklar da unutulmamış ve aileleri ile birlikte çeşitli oyun aletlerine binerek eğlenceli vakit geçirmektedirler.

Moipark Bilet Fiyatları ve Kredileri 2018

Hemen hemen her oyun parkında olduğu gibi Moipark’a girişte bir kart almanız gerekiyor. Bu karta para yükleterek eğlence dünyasına giriş sağlıyorsunuz. Yüklediğiniz ücret kadar krediniz oluyor ve aletlere bindikçe bu krediniz azalıyor. Gelin Moipark içerisindeki aletleri, hangi türde olduklarını ve kredilerine göz atalım. Ortalama 1 Kredi 1 TL. denk geliyor.

Aile Üniteleri

Konvoy — Uçan Halı: 5 Kredi

Çuf Çuf: 7 Kredi

Taş Kafalar: 9 Kredi

4-10 Yaş Arası Çocuk Üniteleri

Kahkaha Geçidi: 10 Kredi

Mini Çarpışan — Hımbıl – Tik Tak: 5 Kredi

Dönme Dolap — Karnaval – Atlı Karınca: 5 Kredi

Macera Evi: 12 Kredi

Robot Çocuk Oyuncakları: 3 Kredi

Sekolin: 5 Kredi

Yetişkinler İçin Eğlence Üniteleri

Hürkuş: 10 Kredi

Apaçi:7 Kredi

Çarpışan — Fır Fır: 6 Kredi

Yer Çekimi Sıfır — Araf — Malabadi: 7 Kredi

Dehşet Otedi: 22 Kredi

Zirzop: 8 Kredi

Elektronik Oyunlar: 8 Kredi

Çılgın Mekik: 9 Kredi

Moipark Çalışma Günleri ve Ziyaret Saatleri

Pazartesi – Salı-Çarşamba-Perşembe ve Pazar Günleri: 10:00 ile 22:00

Cuma ve Cumartesi: 10:00 ile 22:30

Doğum Günü, etkinlik, okul vb. etkinlikler için gruplara özel indirimler olduğunu da hatırlatalım.

Moipark’ın Kurucuları: Taşkafalar

Hikaye gereği dünyaya düşmekte olan meteoru parçalayan Taşkafa ailesi Mall of İstanbul’un bulunduğu bölgeye bir meteor parçası ile birlikte düşerler. Baba Vinox ailesi ile birlikte insanları eğlendirecek bir oyun alanı inşa etmeye koyulurlar. Kendi aralarında “MOİ MOİ”diye konuştukları içinde buranın adı Moipark olur. Ailenin diğer üyeleri Anne Kozmono, Çocukları Zonar ile Krazel ve bir de küçük, tatlı bebek Zozo’dur.

Moipark Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Mahmutbey, Süleyman Demirel Bulvarı, 34306 – Başakşehir / İstanbul

Nasıl Gidilir: Toplu taşıma ile gitmek isteyenler;

143İ – 33ÇM – 34C – 36D – 73Y – 76A – 78F – 76O – 146T – 98H – 146M Numaralı İETT otobüslerini kullanarak Mall Of İstanbul’a gelebilirler.

Metro ile buraya gelmek isteyenler ise; Kirazlı – Başakşehir metro hattını kullanarak İkitelli Sanayi durağında inmeleri gerekmektedir.

Özel Araç İle gelmek isteyenler ise; TEM İstanbul-Edirne Bağlantı Otoyolu’ndan gelerek, Atatürk Bulvarı çıkışından çıktıktan sonra Atatürk Bulvarı üzerine çıkılıp Süleyman Demirel Bulvarı yönünde devam edilmelidir. Sonrasında Mall of İstanbul tabelaları takip edilerek kolayca ulaşım sağlanabilir. Konum bilgisi için tıklayın.