Bu yazımızda sizlere Huzur Sokağı, Ezel ve İncir Reçeli filminin çekimlerin yapıldığı eşsiz boğaz manzaralı bir yer olan Molla Aşkı Teras Kafe hakkında bilgiler sunacağız. İstanbul’un en güzel manzaralı yerlerin başında geliyor desek abartmış olmayız. Hem Asya hem Avrupa manzarası aynı anda tek karede. Bir tarafta Topkapı Sarayı, Diğer tarafta Galata Kulesi. Tarihi yapılar kadar tarihte canlanıyor insanın gözünde. Kimler gelmiş kimler geçmiş bu topraklardan diye başlıyor gelip geçenlerin isimleri.

Eşsiz İstanbul Boğazı eşliğinde çayınızı yudumlarken hangi yöne dönseniz bir başka güzellik çarpıyor gözünüze. Sanki adım atsanız orada alacakmışsınız gibi geliyor İstanbul’un pek çok köşesi. İşte böylesine bir manzara (hatta anlatamadığımız daha fazlası) var burada. Pierre Loti Tepesi gibi diyebiliriz aslında ama oradan daha geniş ve daha büyük bir alana hakimsiniz.

Böylesine güzel bir manzaraya sahip bir yer olunca ister istemez insanların ilgisini çekmeye de başlamış burası. Huzur Sokağı ve Ezel dizilerinin pek çok sahnesi burada çekilmiş. Ayrıca İncir Reçeli film seti de çekimler için burada baya vakit geçirmişler.

Kafe özellikle yaz aylarında oldukça yoğun oluyor. Hele bir de Ramazan Ayı ise yoğunluk daha da artıyor ama masa sayısı yeteri kadar fazla. Hem kapalı alanı da var. Ayrıca ücretsiz otoparkı da mevcut. Tüm bunları alt alta koyunca da gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz bir yer ortaya çıkıyor.

Molla Aşkı Teras Cafe Kahvaltı Fiyatları

En başından söyleyeyim böylesi bir manzara eşliğinde temiz havada kahvaltı yapmak size pahalıya patlayabilir. Çünkü burada insanın iştahı inanılmaz açılıyor. Normalden daha fazlasını yiyebilirsiniz.

Kahvaltı tabağı kişi başı 35 lira. Tabi illa tabak almak zorunda değilsiniz. Çok çeşit aperatifler mevcut. Kızartma tabağı, omlet, menemen ve sigara böreği gibi aperatiflerden bir ya da birkaçını da seçebilirsiniz. Ortalama iki kişi 70 liraya çok güzel bir Pazar kahvaltısı yapabilirsiniz.

Öğle yemeği için de burayı tercih edebilirsiniz. Köfte, Hamburger ve Tost gibi fastfood tarzı yiyeceklerin yanı sıra makarna ve ton balıklı salata gibi yiyecekleri mevcut. Üstelik fiyat lezzet dengesi olarak da oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tercihlerinize göre ortalama 2 kişi 60-70 liraya öğle yemeğinizi bu manzara eşliğinde yiyebilirsiniz.

Molla Aşkı Teras Cafe Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Ayvansaray Mahallesi, Paşa Hamamı Cd. No:70, – Fatih / İstanbul

Ulaşım: Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler; 33ES – 35D – 36CE – 41Y – 44B – 48E – 55T – 99 – 99A – 99Y – 399B – 399C Hat numaralı otobüsleri kullanarak Köprübaşı durağına geldikten sonra yaklaşık 5-10 dakikalık yürüme sonrasında buraya ulaşabilirler.

Tramvay ile ulaşım sağlamak isteyenler ise; T4 hat numaralı Topkapı – Habibler tramvayını kullanarak Edirnekapı durağında indikten sonra 10-15 dakika yürüyerek ulaşım sağlayabilirler.

Metrobüs ile gelmek isteyenlerin; Edirnekapı durağında indikten sonra yaklaşık 1 kilometre yürümeleri gerektiğini bilmelerinde fayda olacaktır.

Özel araç ile gelmek isteyenler; ise Fatih semtine geldikten sonra tabelaların yardımı ile buraya kolayca ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve Fatih’e kadar gelmişken, Fatih gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım. :)