Museum of Motivation | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – İSTANBUL

Museum of Motivation - İstanbul
Museum of Motivation - İstanbul

Museum of Motivation, İstanbul’da gezebileceğiniz en mükemmel yerler arasında! Türkiye’nin ilk interaktif sergisi olan bu müzede eşsiz bir deneyim elde etmek için geç kalmış sayılmazsınız.

Teknoloji, tasarım ve hayalleri motivasyon konsepti ile birleştiren söz konusu müze, binlerce ziyaretçiyi bir arada bulunduruyor. Bu kapsamda motivasyon bulmak ve yaşama farklı bir pencereden bakmak adına bu müzede zaman geçirmek oldukça değerli bir etkinliğe dönüşüyor.

Daha önce hiçbir şekilde deneyimlemediğiniz bir serüveni sizlere sunan Museum of Motivation’ı ziyaret ederek bu unutulmaz deneyimi siz de yaşayabilirsiniz.

Kısa bilgi: İstanbul‘da burası gibi eğlenceli bir çok yeni yeri keşfetmek isterseniz; İstanbul’daki Müzeler listemize bir göz atmanızı öneririm.

Museum of Motivation Videosu

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Museum of Motivation Hakkında Kısaca Bilgiler

2020 yılında misafirlerini ağırlamaya başlayan bu harika alanda birbirinden özel deneyimler yaşama imkanına sahipsiniz. İnsanların geçmişe özlem duydukları konularla alakalı daha kaliteli deneyim yaşayabilmeleri adına harekete geçti. 1600 m2 alan üzerine kurulmuş olan müzede çok özel bir serüvene kapı aralamak mümkün.

Motivasyon Müzesi - İstanbul
Motivasyon Müzesi – İstanbul

İstanbullular ve İstanbul’a gelen turistler için oldukça başarılı bir cazibe merkezine dönüşen müzeyi siz de birbirinden özel imkanlarıyla gezmeye başlayabilirsiniz.

İçerisinde pek çok eğlence imkanını da beraberinde getiren bu deneyim müzesinde siz de yer almak istiyorsanız hemen müzeyle alakalı detaylara daha yakından bir göz atmalısınız!

Yapılabilecek Aktiviteler

Museum of Motivation - Nerede ve Aktiviteler
Museum of Motivation – Nerede ve Aktiviteler

Tramvaya binerek bir anda kendinizi bulutların üzerinde hissettirecek bir yerde bulmak ister misiniz? Cevabınız evet ise Museum of Motivation tam size göre. Zaman tüneli ile çocukluğunuzun anılarını bir an tekrar yaşayacaksınız.

Sanal Gerçeklik: Gökdelenlerin 100 metre yukarısında yer alan sanal gerçeklik ile toplam 250.00 toptan oluşan ve renk değiştiren mükemmel top havuzunda yaratıcılığınızı zorlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Vortex Tüneli: sayesinde kendinizi bir anda sihirli bir havuzun içerisinde bulacaksınız. Buradaki akıl oyunları ile eşsiz dakikalar geçirecek ve mükemmel deneyimin kapılarını aralayacaksınız. Akıl oyunları sayesinde hiçbir şeyin görüldüğü gibi olmadığını deneyimleyeceksiniz.

Motivasyon Dükkânı: Museum of Motivation’a girmeden hemen önce sizi karşılayan bir dükkân var. Burada hediyelik eşyalar ve sizi gerçek anlamda motive edecek birbirinden özel seçenekler var. İster kendinize ister sevdiklerinize bir hediyeler alarak unutulmaz bir serüvene mutlu bir başlangıç yapabilirsiniz. Size uygun bir hediye olmasa dahi farklı objelere göz atabiliyor olmanın ayrıcalıklarını burada yaşayacaksınız.

Atari Oyunu: 1990lı yıllar dendiğinde hemen herkesin aklına atari oyunu gelir. Çocukken zaman geçirmek ve eğlenmek adına tercih edilen en önemli alternatiflerden olan atarinin eğlencesini Museum of Motivation’da beklentilerinizin üzerine çıkacağınız bir deneyim sizleri bekliyor. O halde atari gibi çok özel bir oyunu anımsamak ve deneyimlemek adına hemen müzeye doğru yola çıkmalısınız.

Geçmişe Dair Elektronik Cihazlar: Antenli telefon, walkman ve daha pek çok cihaz sizinle buluşmayı bekliyor. Geçmişteki anılarınızı hatırlamanıza yardımcı olacak müzede bazen hüzünlenip bazen de mutlu anlarınızı hatırlama imkanına sahip olabileceksiniz. Özellikle de modern dönemin insan yaşamını acımasızca tükettiği bireyler olarak geçmişe özlemi daha da derinden hissedip farklı hislere kapılabileceksiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2023

Ziyaret saatleri: Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü açıktır. Saat 12.00’da açılan müze 21.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Ancak son ziyaretçi girişi 20.00’da gerçekleşir. Bu nedenle de müzeyi ziyaret edecek olanların bu duruma dikkat etmesi gerekir.

Giriş ücreti: Ücretler ise aşağıdaki gibidir;

  • Genel Giriş Fiyat: 159 TL
  • Öğrenci Bileti Fiyat: 119 TL
  • 0-3 Çocuk Bileti: Ücretsiz.
  • Aile Bileti ( 4 kişilik ) Fiyat: 349 TL

Müzeye gelmeden önce bilet konusunda tedirginseniz şunu hemen belirtmek gerekir ki Passo sitesinden ya da müze gişelerinden biletlerinizi temin edebilirsiniz.

Museum of Motivation Ulaşım Bilgileri

Adres: Barbaros Mh., Pk: 34746 – Ataşehir / İstanbul

Nerede?: Ataşehir’de oldukça merkezi bir noktada bulunan müze Watergarden Avm içerisinde yer almaktadır.

Nasıl gidilir?: Kadıköy den kalkan 13 nolu hattı kullanıp tam önünde inin. Water Garden’a gelebileceğiniz diğer otobüs hatları şu şekilde; 8A – 8Y – 256.

Ayrıca önüne kadar gelen minibüslerde mevcut. Kadıköy’den kalkan bu minibüslere binebilirsiniz. Minibüsün güzergahı E-5 Kadıköy’den başlar ve Yenisahra da yan yola girer.

Konum Bilgisi