Nilüfer Parkı
Nilüfer Parkı

Haliç kıyısında bulunan Nilüfer Parkı gün içerisinde spor yapabileceğiniz ya da dinlenebileceğiniz harika bir park. İçerisinde bulunan ve parka adını veren nilüfer havuzları yanı sıra dinlenmek ve güneşten korunmak için ahşaptan yapılan pergolalar da oldukça güzel düşünülmüş yapılar. Yazımızın devamında Nilüfer Parkı nerede? nasıl gidilir? ve yapılabilecek aktiviteler nelerdir? gibi bilgilerin yanı sıra daha pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Nilüfer Parkı Genel Bilgileri

Nilüfer Parkı Genel Bilgileri
Nilüfer Parkı Genel Bilgileri

Haliç Sahilinde 32.075.08metrekarelik bir alan üzerine İBB Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yaptırılmıştır. 12.08.2013 tarihinde yapımı tamamlanan park içerisinde çocuk oyun alanları, açık alan spor aletleri, süs havuzları, yürüyüş ve bisiklet parkurları yanı sıra ziyaretçilerin dinlenmesi, vakit geçirmesi için pergolalar bulunmaktadır. Parkın en ilgi çeken bölümleri ise adını aldığı Nilüfer Havuzları.

Yapılabilecek Aktiviteler

Bisiklet & Yürüyüş: Haliç Kongre Merkezi’nin bitişiğinden başlayıp Nuri Kıllıgil Parkı ve Miniatürk’ün arkasından devam eden ve burada son bulan yürüyüş ve bisiklet parkurlarını kullanarak haliç kıyısında keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Yaklaşık 4 kilometrelik parkuru özellikle yaz akşamlarında spor severlerin çok sık tercih ettiğini söylemeliyim.

Nilüfer Parkı Beyoglu
Nilüfer Parkı Beyoglu

Çocuk Oyun Alanları: İçerisinde çocuklar için sadece bir tane oyun alanı bulunan park bu konuda da biraz yetersiz kalmış. Sanırım biraz ileride bulunan Nuri Kıllıgil Parkı da düşünülerek fazla çalışma yapılmamış olabilir.

Aletli Spor: Park içerisinde bulunan spor aletlerini kullanarak açık havada spor yapma keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Genelde kilo vermek isteyenlerin kullandığı bu aletler aynı zamanda kardiyo yapmak için de oldukça ideal.

Daha çok dinlenme ve dolaşım üzerine tasarlanmış park içerisinde park ve mangal yapmak için uygun alan bulunmamaktadır. Ziyaretçilerin burada vakit geçirmesi için bulunan pergolalar dinlenmek için oldukça iyi düşünülerek hazırlanmışlar.

Nilüfer Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Nilüfer Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Nilüfer Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres:Örnektepe Mahallesi, Nilüfer Sk. No:1, 34445 – Beyoğlu / İstanbul

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler en kolay Kağıthane-Beşiktaş tünelini kullanarak buraya gelebilirler. Tünel çıkışı hiç sapmadan 1 kilometre devam edip ışıkları geçerek buraya ulaşabilirler.

Minibüs ile gelmek isteyenler; Şişli – Alibeyköy ve Şişhane Alibeyköy Minibüslerini kullanarak Miniatürk’ü geçtikten sonra inip buraya ulaşabilirler.

Toplu Taşıma ile gelmek isteyenler; 47 – 47Ç – 47N – 46ST – 36T – 38T 54HŞ hat numaralı otobüsleri kullanarak Miniatürk durağında inerek buraya gelebilirler. Konum bilgisi için tıklayın.