Odayeri Yaylası Hakkında Bilgiler – Düzce

Odayeri Yaylası, Düzce’nin gizli kalmış köşelerinden biri olan ve son zamanlarda popülaritesi ve bilinirliği hızla artan bir yer.

Şehrin gürültüsünden, kalabalık ve stresinden biraz olsun kurtulmak isteyenlerden misiniz? O zaman burası tam size göre bir yer. Doğa ile iç içe olabileceğiniz, yeşilin ve mavinin tadını çıkarabileceğiniz ister piknik ister mangal yapabileceğiniz, temiz havanın tadını çıkarıp doya doya vakit geçirebileceğiniz yani kısacası doya doya bir gün geçirebileceğiniz bir yer Odayeri Yaylası.

Meşe, gürgen ve çam ağaçları sayesinde bol oksijen ile şehirde yüklendiğiniz negatifliği, stresi ve daha pek çok olumsuzluğu burada doğaya bırakıp arınacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kısa bilgi: Düzce‘nin bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden sen olmak istersen; Düzce Gezilecek Yerler listemize de mutlaka bir göz atın. :)

Odayeri Yaylası Hakkında Bilgiler

Ailecek vakit geçirebileceğiniz bu güzel yaylalara sahip yerin pek çok farklı özelliğine birlikte göz atalım.

Odayeri Yaylası
Odayeri Yaylası – Düzce

Yayla Gezisi: Burada yapılabilecek en güzel aktivite yemyeşil yaylalarda gezintiye çıkmak diyebiliriz.

Yürüyüş Parkuru: yaklaşık 1 km mesafeli piknik veya mangaldan sonra yürüyüş yapmak için ideal bir yol.

Piknik ve Mangal Alanları: Gayet güzel düzenlenmiş Piknik ve Mangal alanları mevcut. Masa sayısı yeterli sayıda ve yer sıkıntısı yok.

WC – Çeşme: Alan içerisinde bulunan bir Çeşme ve WC mevcut. Burada temizlik ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz.

Cafe Hizmeti: Alan içerisinde çay – kahve içebileceğiniz bir alan mevcut. Ama burada öyle çok bir şey bulmak mümkün değil. Siz buraya gelirken hazırlıklı olun.

Dezavantajları: Yol üzerinde pek bir alışveriş yapılacak yer yok. Yani mangal ve piknik yapacaklar hazırlıklarını yapıp burayı tercih etmeliler. Odayeri köyünde küçük bir bakkal bulunuyor ama burada pek fazla ihtiyacınızı karşılayabilecek ürün bulmak oldukça zor. Girişte herhangi bir kiralama (mangal, semaver, hamak vs. gibi) alanı yok. (Belki gözümüzden de kaçmış olabilir.)

Konum Bilgisi