Park of İstanbul | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – Çekmeköy

İstanbul, Çekmeköy’de Doğa ve Yaşam Kompleksi konseptiyle kurulan ve nerede olduğu merak konusu olan Park of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi; İstanbullulara sıra dışı bir deneyim sunma fırsatı sağlıyor.

Günlük yaşamın karmaşasından kurtulmak ve bir nebze olsun farklılıklarla buluşmak isteyenler için bu tesis oldukça değerli bir alternatiftir. Siz de şehir yaşamının neden olduğu olumsuz enerjiyi doğaya salacağınız bir deneyim için bu kompleksi tercih etmelisiniz.

Kısa bilgi: Güzel şehrimiz İstanbul‘u gezerken; İstanbul Eğlence Parkları için oluşturduğumuz listemize de bir göz atmanızı öneririm. :)

Parktan Kısa Bir Aile Videosu

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Park of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi

Park of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi, özel bir işletme olarak 200 bin m2 alan üzerine kurulmuş bir alandır. İstanbul’un Çekmeköy bölgesinde bulunan kompleks içerisinde pek çok canlı türünü barındırırken hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlence dolu anlara kapı aralıyor.

Park of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi
Park of İstanbul Nerede ve Neler var?

Çocukların daha önce hiç görmedikleri canlı türleri ile tanışmaları ve ailelerin eğlenceli zaman geçirmeleri adına tercih edilen bu harika alanda zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayacaksınız.

Kendine has konsepti ve kaliteli hizmetleriyle Park of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi sizi ağırlamayı bekliyor.

Yapılabilecek Aktiviteler

Park of İstanbul Aktiviteler ve Macera Parkları
Park of İstanbul Aktiviteler ve Macera Parkları

Çekmeköy’ün en ilgi çekici noktalarından bir tanesi olan Park of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi etkinlik ve aktiviteler bağlamında oldukça özeldir. Bu yönüyle sizlere ve çocuklara farklı deneyimler sunan mekânın neler vaat ettiğine bir göz atalım!

1. Hayvanat Bahçesi

Park of İstanbul Hayvanat Bahçesi
Park of İstanbul Hayvanat Bahçesi

60 farklı tür ve 400’den fazla canlının bulunduğu Hayvanat Bahçesi, İstanbul’un en büyüğü olma özelliği taşıyor. Hayvanlara doğal ortamlarındaki konfor sunulurken çocukların farklı canlıları keşfetmesiyle unutulmaz bir deneyim yaşamaları da mümkün oluyor.

2. Macera Parkı

Park of İstanbul Macera Parkları
Park of İstanbul Macera Parkları

Çocuklar ve yetişkinler tarafından çok yoğun ilgi gören noktalardan biri de Macera Parkı! Enerjinizi boşaltmak ve keyifli anlar yaşamak adına parkın bu kısmındaki zorlu engelleri aşmanız gerekecek. Özellikle de konfor ve kalite odaklılığı sağlayan bir deneyim için Macera Parkı’nda zaman geçirmeyi ihmal etmeyin!

3. Pony Club

Pony Club
Pony Club

Çocuklarınızın sevimli atlarla buluşmasını istemez misiniz? Binicilik konusunda eğitimlerin de verildiği bu alan çocukların ilgisini çeken noktaların başında geliyor.

Dostluk ve arkadaşlık duygularının ön plana çıktığı bir deneyim sayesinde siz de çocuklarınıza enfes bir iyilik yapma imkanına sahip olabileceksiniz. Sevimli atlarla burada geçecek zamanın farkına dahi varamayacaksınız.

4. Mesire Alanı

Park of İstanbul Mesire Alanı
Park of İstanbul Mesire Alanı

Çocukların eğlencesini düşündüğü kadar yetişkinleri de önemsediğini hissettiren işletmede mesire alanı sayesinde piknik yapmak mümkün oluyor.

Piknik esnasında kullanacağınız bütün malzemeleri bulabileceğiniz Mesire Alanı’nda size sadece lezzeti damak zevkinize göre pişirmek kalıyor. Kaliteli hizmeti fazlasıyla hissedebileceğiniz bu noktada farklı bir deneyimin keyfini çıkarabileceksiniz.

5. Yöresel Lezzetler ve Açık Büfe Kahvaltı

Park of İstanbul Kahvaltı
Park of İstanbul Kahvaltı

Yöresel lezzetler, cafe, restoran ve şarküteri alanlarıyla da dikkatleri üzerine çeken tesiste size uygun bir hizmet bulmakta zorlanmayacaksınız.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri: 2023

Ziyaret saatleri: Haftanın her günü 09:00 ile 23:00 arasında hizmet veren tesisin Hayvanat Bahçesi ve Macera Park alanları: 09:00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet verir.

Kahvaltı Ücreti: Kişi başı ortalama 150 TL. gibi ücreti vardır.

Otopark: Tesiste bulunan otoparkta 50 TL ücret ödeyerek aracınızı gün boyunca park edebilirsiniz.

Park Giriş ücreti: Her kısım kendi özelinde bir ücret tarifesine sahip olacak şekilde planlanmıştır. Giriş ücreti detayları aşağıda sizler için sıraladık.

Yetişkin: 150 TL.

Çocuk ve Öğrenci (3-17): 99 TL.

Şehit ve Gazi Yakınları: Ücretsiz.

Mesire Alanı (6 Kişi): 300 TL.

Macera Parkları: 120 ila 250 TL. arasındadır.

Yetişkin At binicilik: 1 Tur 80 TL.

Çocuk At binicilik: 1 Tur 50 TL.

Park of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi Ulaşım

Adres: Çatalmeşe Mahallesi Mesire Alanı, 30 Ağustos Cd. No:3, Pk: 34467 – Çekmeköy / İstanbul

Telefon: (0216) 363 44 44

Nerede?: 200 bin m2 alan üzerine kurulmuş, İstanbul’un Çekmeköy bölgesinde bulunan bir kompleks’dir.

Nasıl gidilir?: Tesise kendi aracınızla ulaşmak istediğinizde Altunizade – Ümraniye – Çekmeköy Şile Yolu’nu takip ederek Özyeğin Üniversitesi istikametine doğru ilerlemelisiniz. Alemdağ yönüne ilerledikten sonra tesisimize ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma kullanmak istediğinizde ise pek çok otobüs hattını kullanarak tesise gelebilirsiniz.

Konum Bilgisi