Yerli ve yabancı turistlerin her yıl uğrak noktası haline gelen Çeşme birbirinden güzel plajlara sahiptir. Özellikle turkuaz rengin hâkim olduğu bu plajlardan birisi de Paşa Limanı Plajıdır. Paşa Limanı Plajı nerede? nasıl gidilir? özellikleri ve giriş ücreti gibi işinize yarayabilecek pek çok bilgiye bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Paşa Limanı Genel Bilgiler

Ilıca merkeze 5, Çeşme merkeze ise 20 kilometre uzaklıkta bulunan Paşa Limanı ziyaretçilerine hem deniz hem de kamp olanağını aynı anda sunmaktadır. Halk Plajı olarak geçse de içerisinde pek çok özel işletme bulunur. Özel araç ya da toplu taşıma ile ulaşımın sağlandığı bu yer sessiz, sakin ve huzur dolu bir gün geçirmek isteyenler için oldukça idealdir.

Paşa Limanı Plajı Özellikleri

Plaj yer yer çakıl yer yer de kumsaldan oluşmaktadır. İçerisinde çakıl sevmeyenler için atlama iskelesi bulunmaktadır. Çevrede kamp yerleri olduğu için zaman zaman çevre kirliliği olsa da Belediye tarafından düzenli olarak temizliği yapılmaktadır.

Deniz suyu genellikle ılıktır. Turkuaz rengine sahip deniz ise oldukça temiz ve berraktır. O kadar temizdir ki denizin içerisinde kendi gölgenizi görebilirsiniz. Turkuaz rengi bu bölgede pek çok plajda hâkim olsa da bu rengin en açık halini burada görebilirsiniz.

Deniz seviyesi de oldukça sığdır. Bu özelliği ile çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için oldukça uygundur. Çocuklu ailelerin özellikle çocukları için deniz ayakkabıları almalarını öneririz. Zira çakıl taşları zaman zaman can yakabiliyorlar.

Paşa Limanı Plajı Giriş Ücreti 2022

Paşa Limanı Plajı Giriş Ücreti
Paşa Limanı Plajı Giriş Ücreti

Halk plajı olarak geçen plaja giriş tamamen ücretsizdir. Ancak içeride bulunan özel işletmelere girişte ücret ödemeniz gerekmektedir. Ortalama giriş ücreti kişi başı 40-60 TL arasında değişmektedir. Bu işletmelerden sadece şezlong ve şemsiye de kiralayanları mevcut. Bunun içinde;

2 Şezlong ve 1 Şemsiye için 60 TL kiralama bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Kiralama ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Paşa Limanı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Paşalimanı – Çeşme / İzmir

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Çeşme-Ildırı istikametini takip ederek buraya ulaşabilirler. Zira yol boyu tabelaları takip ederek buraya ulaşmak oldukça kolay.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise; Ilıca ve Çeşme merkezden kalkan minibüsleri kullanarak buraya rahatça ulaşabilirler. Minibüs ücretinin kişi başı 5 lira olduğunu da hatırlatalım. Konum bilgisi için tıklayın.