Pilevneli Gallery | Sergi Alanı Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – İSTANBUL

Pilevneli Gallery - İstanbul
Pilevneli Gallery - İstanbul

İstanbul’da modern sergi alanı olarak tasarlanmış Pilevneli Gallery, son zamanlarda nerede olduğu merak edilen gözde mekanlardan bir tanesi. Dışarıdan bakıldığında düşey antrasit levhalar ile lineer açıklıkların var olduğu bir dış cephe dikkat çeker. Modern ve sıra dışı bir tasarıma hayat veren mekanlardan bir tanesi olan bu galeri misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

Türkiye’de farklı sergi alanlarının açılmaya başlanması ile dikkat çeken yapılar ön plana çıkarken Pilevneli Gallery bu konuda çok daha farklı olduğunu hissettiriyor. Tasarımında kullanılan renkler ve ferah bir yapıya sahip olması pek çok sanat severin burada kaliteli zaman geçirmesine imkân sağlıyor.

Kısa bilgi: İstanbul’daki Müzeleri bir liste halinde görmek isterseniz bu gezi yazımızdan sonra sizi şöyle alalım. :)

Pilevneli Gallery‘den Kısa Bir Video

Gezimize geçmeden önce buranın kısa bir videosunu paylaşmak istiyorum sizlerle. Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Pilevneli Gallery Genel Bilgiler

Beyoğlu’nda harika bir sergi mekânı olarak yükselen bu galerinin yapımına 2016 yılında başlandı. 235 m2 alan üzerine inşa edilen galerinin yapımı yaklaşık 3 yıl sürdü. Sergi alanı toplamda 1500 m2 olan bu galeri oldukça etkileyicidir. Kültürel mirasımıza ciddi katkı sağlayacak olan bu yapının iç kısmı oldukça etkileyici. Dünya çapında sanatçıların sergilerini kitleleriyle buluşturma amacı güttükleri mekânda modern ve bohemi bir arada bulabilirsiniz.

Sergi Alanları
Pilevneli Sergi Alanları

Kusursuz aydınlatmalarla şehir yaşamını hissettiren köşelerinin yanı sıra taş duvarların eski ve köhneliğinden faydalanmak da mümkün olmuştur. Bu kapsamda galeride arzu ettiğiniz her tarza yönelik kompozisyonlara rastlayabilirsiniz. Sanat severlerin İstanbul Beyoğlu’nda favori mekanlarından olacak Pilevneli’de siz de kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Türk galerici Murat Pilevneli tarafından sergi konusunda farklılığa imza atmak adına kurulan bu mekânda sanat severler için özel dokunuşlar var. Bu nedenle de Pilevneli’de geçireceğiniz zamanın değerini bilmelisiniz.

Neler Var?

Bir sanat sergi galerisi olarak kurulan Pilevneli’de aslında yapabilecekleriniz oldukça sınırlı. Çünkü burası daha çok gözünüze ve ruhunuza hitap edecek sergilerle buluşma noktası olarak kabul ediliyor. Ancak sizin için özel olarak galeride neler yapabileceğinizi derledik! Şimdi gelin bu galeride sizi bekleyen birbirinden özel aktiviteler neler?

Sergi Alanı

Pilevneli Gallery Sergisi
Pilevneli Gallery Sergisi

Bir galeriden beklentiniz elbette sergi alanında keyifli ve kaliteli zaman geçirmektir. Bu nedenle de yapmanız gereken bütün benliğinizi sergi alanındaki eserlere odaklamaktır. İstanbul’da sanat etkinliklerinin git gide arttığı düşünüldüğünde Pilevneli Gallery’nin bu konuda etkisi yadsınamaz. Bu nedenle de sergi konusunda bu mekânı mutlaka dikkate almalısınız.

Galeride sizi bekleyen birbirinden özel sergiler olacaktır. Farklı dönemlerde ulusal ve uluslararası başarı yakalamış sanatçıların eserlerini burada gözlemleyebilirsiniz. Hangi serginin ne zaman düzenleneceğini incelemek ve takip ettiğiniz sanatçıların sergilerini kaçırmamak için galerinin resmi sayfasını incelemelisiniz.

Fotoğraf Çekimleri

Pilevneli Galler (Foto: Merve Bicil)
Pilevneli Galler (Foto: Merve Bicil)

Sanat galerisine gelen herkesin en çok tercih ettiği etkinliklerden bir tanesi de hiç şüphesiz fotoğraf çekmek oluyor. Özellikle sergilenen eserlerin önünde fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmek isteyenler için sergi alanının içi kusursuzluğu sunuyor. Sergide sergileyebileceğiniz fotoğraflar için Pilevneli harika bir seçenek olabilir.

Fotoğraf çekimleri özel bir aktivite olsa da sergi içerisinde çok fazla zaman harcamak bazen sanat severleri rahatsız edebiliyor. Bu nedenle de daha boş zamanları seçmek sizin için doğru bir tercih olabilir.

Ortak Kullanım Alanı

Pilevneli Galler Nerede
Pilevneli Galler Nerede

Pilevneli Gallery içerisinde laptopunuzu koyup çeşitli incelemeler yapabileceğiniz bir alan da mevcuttur. Bu alanda zaman geçirmek istiyorsanız boş bir yer bularak oturabilirsiniz. Serginin en dikkat çeken yanlarından bir tanesi olan bu alan sayesinde pek çok sanat severin kaliteli zaman geçirdiğinden söz etmek mümkün! Siz de bu mekanı değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2022

Ziyaret saatleri: Sergilerin düzenlendiği dönemlerde ziyaret saatlerinin farklılık göstermektedir.

Giriş ücreti: Sanata ve sanatçıya değer verilen bu mekâna ücretsiz girişlerin olması ziyaretçi sayısında çok ciddi bir artışa neden olmuştur.

Pilevneli Gallery Ulaşım Bilgileri

Adres: Yenişehir Mah. Irmak Cad. No:25 34435 – Beyoğlu / İstanbul

Nerede?: İstanbul’un Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde yer alan bu galeri Dolapdere bölgesinde yer alır.

Nasıl gidilir?: Irmak Caddesi ile Katmerli Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan bu galeriye ulaşım oldukça basittir. Bu anlamda ister özel araçlarınızla ister toplu ulaşım seçenekleri ile Pilevneli Gallery’ye doğru yola çıkabilirsiniz. Uzaktan baktığınızda kendini öne çıkaran mimarisi ile bulmakta zorlanmayacağınız bu galeriyi çevredeki insanlara sorarak da bulmanız mümkün.

Konum Bilgisi