İstanbul, Beylikdüzü’nün en güzel parklarından birisi olan Piri Reis Parkı’nı sizler için araştırdık. Piri Reis Parkı, özellikleri, çocuk oyun aletleri yanı sıra nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri ve daha fazlası ile bu yazımızda.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelmişken İstanbul’daki gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atmanızı öneririz.

Piri Reis Parkı Özellikleri

Hem sahil hem piknik alan hem de çocuklar için harika bir park. Hepsi bu kadar mı? Tabi ki de hayır. Yürüyüş ve koşu parkuru ve bisiklet yolu da cabası.

Eğlenceli bir gün geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bu park her gün çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor. Özellikle yaz aylarında yer bulmak oldukça zor. Bir tarafta çocuklar, bir tarafta piknik severler, bir tarafta da spor tutkunları ile cıvıl cıvıl bir park. Aileniz ile birlikte eğlenmek, güzel vakit geçirmek isterseniz kesinlikle buraya gelmenizi tavsiye ederiz. Gelin biraz da parkın içerisinde bulunan alanları bira daha yakından tanıyalım.

Piri Reis Anıtı: Parkın en önemli sembolü parka adını veren bu anıt. Gelenlerin muhakkak önünde durup fotoğraf çektirdiği bu anıtın üzerinden ünlü denizcimiz Piri Reis’in haritası bulunuyor.

Çocuk Oyun Alanı: Oyun parkının en önemli parçası kule. Kule içerisinde bulunan halatlı yol çocukların en çok vakit geçirdiği bölge. Bu kule haricinde salıncak, kaydırak, tırmanma parkuru gibi pek çok oyun aleti de bulunmakta. Çocuklarınız eğlencenin tadını çıkarırken siz de onun mutluluğu ile daha çok mutlu olacaksınız.

Spor Aletleri: Park içerisinde bulunan spor aletlerini kullanarak günlük sporunuzu rahatça yapabilirsiniz. Ayrıca yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurunu kullanarak daha verimli bir spor yapabilirsiniz.

Piknik: Piknik severler de unutulmamış. Park içerisinde piknik masaları bulunuyor. Hem de deniz manzaralı. Daha ne olsun? Masanıza kurulun manzara eşliğinde piknik yapmanın keyfini çıkarın.

Piri Reis Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Piri Reis Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Piri Reis Parkı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Gürpınar Mahallesi, Beylikdüzü/İstanbul

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Beylikdüzü’ne geldikten sonra Gürpınar istikametine devam ederek parka ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise, 76G ve BM3 hat numaralı otobüsleri kullanarak buraya ulaşabilirler.

Metrobüs ile gelmek isteyenler ise, öncelikle Beylikdüzü’ne gelmeliler. Daha sonra 76G ve BM3 numaralı otobüslerden birisine binerek buraya ulaşabilirler.