Çeşme’nin en güzel plajlarını sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Sıradaki durağımız Çark Plajı’nın komşusu Piyade Plajı. Rüzgarsız havası, ışıl ışıl kumları, sessiz ve sakin yapısı ile unutulmayacak bir tatil yaşamanızı sağlayacak bu plaj adeta cennetten bir köşe. Piyade Koyu Plajı genel bilgileri ve özellikleri yanı sıra giriş ücreti, nerede? Nasıl gidilir? bilgileri ile yazımızın devamında.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Piyade Plajı Genel Bilgiler

Çark Plajı’nın hemen yanında bulunan plaj serin su müdavimlerinin uğrak noktası. Gündüz plaj hizmetlerinin yanı sıra gece hayatının da oldukça hareketli olduğu bir plaj. Geceleri disko ve restoran hizmeti sunan çok sayıda işletmenin bir arada bulunduğu tatil ve eğlencenin en çok olduğu noktalardan birisi.

Piyade Koyu Plajı Özellikleri

Burası adeta cennetten bir köşe. Deniz oldukça berrak ve temiz.

Suyu genelde ılık olan plajın deniz tabanı ve sahil kısmı ince kum taneleri ile kaplı.

Deniz derinliğinin sığ olduğunu bu nedenle de yeni yüzme öğrenenler ve çocuklu aileler için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Plaj da özel Beachler bulunuyor. Dilerseniz buralardan birisini de tercih edebilirsiniz.

Plajın yanında bulunan koy içerisinde sörf tutkunlarının şovlarını izleyebilirsiniz. Hatta bu koy içerisinde sörf eğitimi alabileceğiniz pek çok sör okulu da mevcut. Dilerseniz siz de eğitimini aldıktan sonra bir sörf sporcusu olabilirsiniz.

Piyade Koyu Plajı Giriş Ücreti 2022

Piyade Koyu Plajı Giriş Ücreti
Piyade Koyu Plajı Giriş Ücreti

Plaj “halk plajı” statüsünde olduğu için giriş ücretsiz. Ancak içerisinde çok sayıda özel Beach bulunmakta. Bu bachlere giriş ücretleri kişi başı 40-80 TL arasında değişmekte. Kimisinde şezlong şemsiye ücreti bu fiyata dahil iken kimisinde de ayrıca ücret talep edilmekte. İyice araştırdıktan sonra birisini seçmekte fayda var.

Sadece şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz yerler de var. Buralardan da

Şemsiye: 25 TL

Şezlong: 25 TL

Olmak üzere kiralama bedeli ödeyerek gün boyu daha rahat bir gün geçirebilirsiniz.

Piyade Koyu Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Alaçatı Mahallesi Çeşme / İZMİR

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Çeşme merkezden Alaçatı istikameti yönünde ilerleyerek buraya tabelalar yardımı ile çok kolay ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Alaçatı-Çeşme minibüslerini kullanarak buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.