Sarısu Piknik Alanı
Sarısu Piknik Alanı
Sarısu Tabiat Parkı
Sarısu Tabiat Parkı

Antalyalıların, ailecek keyifli bir piknik yapmak için tercih ettikleri Sarısu Piknik Alanı hakkında bilgileri sizler için kaleme aldık. Çocuk oyun alanları, otoparkı, mavi bayraklı plajı gibi pek çok artı yönü bulunan piknik alanının tüm merak edilenleri bu yazımızda sizlerle. Çalışma saatleri, giriş ücreti ve nerede? Nasıl Gidilir? bilgileri yanı sıra tüm merak edilenlerini sizler için araştırdık.

Sarısu Piknik Alanı Genel Bilgiler

Sarısu Piknik Alanı Genel Bilgiler
Sarısu Piknik Alanı Genel Bilgiler

Sarısu çayının denize kavuştuğu bölgeyi de kapsayan 350 dönümlük alana üzerine kurulmuştur. 1020 adet kamelya şeklinde Piknik Masası ve çok sayıda Barbekü bulunan piknik alanı, 6 bin kişinin aynı anda piknik yapma olanağı sunmaktadır. Oldukça bakımlı ve temiz olan tesisin içerisinde 5 tanesi engelli vatandaşlar için olmak üzere toplamda 17 tuvalet, 7 duş ve soyunma kabini, 12 büfe ve 58 çeşme bulunmaktadır. Bunların yanı sıra çocuklar için oyun parkları ( Burada da engelli çocuklarımız unutulmamış ve onlara uygun oyun alanları yapılmış), 2000 araç kapasiteli Otopark, Yürüyüş ve bisiklet parkurları,  Balık Lokantası ve Nargile Kafe bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak çevre aydınlatma sistemi ve Renkli Led aydınlatmaları ile akşam saatlerine kadar günün her anını doya doya yaşayabilme olanağı sunuyor.

Antalya‘da bulunan bu yerin en güzel taraflarında birisi de piknik & mangal yaptıktan sonra hemen yanı başınızda bulunan sahilde denize giriyor olabilmeniz. Yaklaşık 800 metrelik doğayla iç içe mavi bayraklı muhteşem sahili deniz severler için tam bir fırsat. Ayrıca sahilde 09:00-19:00 saatleri arasında Cankurtaran hizmeti de verilmektedir.

Girişinde Antalya tarihinde önemli yeri olan Saat Kulesi, Yivli Minare ve Üç Kapıların Minyatürlerinin bulunduğu fotoğraf çekme alanıyla, gelenler Sarısu ziyaretlerini Antalya tarihinin simgeleriyle ölümsüzleştirmektedirler.

DipNot: Ayrıca burası Sarısu kadınlar plajına na yürüme mesafesindedir. Sadece kadınların girebildiği bu plajı ziyaret etmek isterseniz ilgili gezi yazımıza göz atabilirsiniz.

Sarısu Piknik Alanı Giriş Ücreti 2022

  Sarısu Piknik Alanı Giriş Ücreti

Sarısu Piknik Alanı Giriş ÜcretiGiriş Ücreti(Kişi Başı)10 TL gibi cüzi bir ücret ödeyerek burada piknik & mangal keyfinin kadını çıkarabilirsiniz.

Sarısu Piknik Alanı Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü sabah 08:00 akşam 24:00 arası hizmet vermektedir.

Sarısu Piknik Alanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Sarısu Piknik Alanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Sarısu Piknik Alanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Liman Mahallesi, 07130 – Konyaaltı / Antalya

Ulaşım: Sarısu Mesire alanı Kemer yolu üzerinde Antalya’nın hemen çıkışında yer alıyor. Antalya – Kemer yolunu kullanarak buraya ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Son olarak Antalya’da gezilecek yerler neler, göz atmak isterseniz gezi listemizi mutlaka okumanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)