Sarıyer Çilek Bahçesi | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – İSTANBUL

İstanbul’da çocuğunuz ile beraber doğayla iç içe zaman geçirebileceğiniz en özel noktalardan biri de Sarıyer Çilek Bahçesi. Adından da anlaşılacağı üzere çileklerle dolu harika bir bahçede hem toprağa temas edebilecek hem de çileklerin yetiştirilme serüveninin bir parçası olma imkânına ulaşabileceksiniz.

Kaliteli bir deneyim için yanınıza sevdiklerinizi alabilir ya da çocuklarınızla farklı bir deneyim yaşama ayrıcalığına kapı aralayabilirsiniz. İstanbul’un en özel noktalarından birince enfes bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?

Sarıyer Çilek Bahçesi İçerisinde Yapılabilecekler

Çileğin uzun ve emek gerektiren yetişme sürecinin bir parçası olmak mı istiyorsunuz? Sarıyer Çilek Bahçesi’nde eşsiz bir deneyim elde edebileceğiniz gibi kusursuz anların da parçası olma avantajını yakalayabilirsiniz.

Çilek Bahçesi Etkinlik Alanları
Çilek Bahçesi Etkinlik Alanları

Doğayla iç içe olmak, çocuklarınıza çileğin yetiştirilme sürecini canlı canlı aktarmak ve sizin de merak ettiğiniz bir süreci yaşamak için Sarıyer Çilek Bahçesi’nde neler yapabileceğinize bir göz atın!

Çilek Bahçesinde Doğal Bir Gezinti

Çilek bahçesinde harika bir gezinti yaparak topraktan enerji alabilirsiniz. Toprağın kokusu ve yemyeşil çilek bahçeleri arasında gezinmenin ayrıcalığını yakalarken eşsiz bir deneyime de kapı aralayabileceksiniz.

Sarıyer Çilek Bahçesi Nerede ve Aktiviteler
Sarıyer Çilek Bahçesi Nerede ve Aktiviteler

Henüz yeni tomurcuklanan çilekler ya da olgunlaşmış çilekler arasında gezinirken daha önce hiç karşılaşmadığınız hislere ulaşabileceksiniz. Özellikle de çileği sadece manav reyonlarında biriyseniz dalında çileği gözlemlemek sizin adınıza bambaşka bir deneyim olmayı başaracak. O halde Sarıyer Çilek Bahçesi’nde sizi neler bekliyor daha yakından bir göz atın.

Çilek Bahçesinde Dalından Çilek Toplayın

Çilek bahçesi içerisinde gezerken sadece mis gibi kokuları içinize çekmekle kalmayacak aynı zamanda çilekleri toplayarak lezzet dolu bir deneyim yaşamaya başlayabileceksiniz. Peki, çilek bahçesinde çilek toplarken sizi nasıl bir süreç bekliyor olacak?

İstanbul Çilek Bahçesi
İstanbul Çilek Bahçesi

Çocuklarınızla sepetinizi kolunuza takarak olgunlaşmış çilekleri sepetinizde biriktirebileceksiniz. Özellikle de kokusu ve görüntüsü sayesinde öne çıkan çileklerin ayrıcalığını yaşama fırsatına da sahip olabilirsiniz.

Çocuklar için çilek toplamak sadece meyvelere dokunmayı değil emek gerektiren bir sürecin farkına varmayı da sağlayacak bir serüven olarak öne çıkacaktır. Toplanan çileklerin sonraki süreçte afiyetle tüketilmesi de sizin için fazlasıyla özel olacaktır.

Oturma Alanı ve Çocuk Oyun Alanı

Sarıyer Çilek Bahçesi’nde yaşayacağınız deneyimi bambaşka seviyelere taşıyacak özel detaylardan bir tanesi de çocuk oturma ve oyun alanları.

Sarıyer Çiçek Bahçesi Oyun Alanları
Sarıyer Çiçek Bahçesi Oyun Alanları

Gözleme, pankek, ev limonatası, çay ve kahve servisi yapılan bu alanda çocuklar eğlenirken ebeveynler de dinlenme şansı yakalayabilecek. Özellikle de çikolata, pankek ve çilek üçlüsü sayesinde eşsiz bir deneyim sizleri bekliyor olacak.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri

Bölgenin en dikkate değer noktalarından bir tanesi olan Sarıyer Çilek Bahçesi özellikle hafta sonları çok yoğun olması nedeniyle dikkatleri çekmeyi başarıyor. Bu özelliğiyle de pek çok ebeveyn için özel bir mekân olma özelliğini hissettiriyor.

Ziyaret saatleri: Sarıyer Çilek Bahçesi’ne Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 11.00 ile 19.00 arasında gidebilirsiniz. Hafta sonu ise 10.00 ile 19.00 arasında çileklerle dolu bir ortamda enfes deneyimi yaşamalısınız.

Giriş ücreti: Giriş için herhangi bir ücret alınmayan Sarıyer Çilek Bahçesi’nde toplanan çileklerin ücreti ödenerek burada harika bir deneyim yaşama şansı elde edilmektedir.

Sarıyer Çilek Bahçesi Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Gümüşdere, Yörük Sk. No:20, Pk. 34450 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: 0533 512 83 92

Nerede?: Toplu ulaşım sayesinde Sarıyer Çilek Bahçesi’n ulaşmak oldukça kolay olurken bulunduğunuz noktada Sarıyer varışlı hatları kullanmanızı öneriyoruz.

Nasıl gidilir?: Bu doğrultuda Çilek Bahçesi’ne doğru yola koyulduğunuzda Metro ve sonrasında 152 numaralı İETT otobüs hattını tercih edebilirsiniz. Özel aracınızla da kolayca ulaşabileceğiniz Sarıyer Çilek Bahçesi için Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak Gümüşdere tarafında doğru ilerlemelisiniz. Levhaları takip ederek burada harika zaman geçirme ayrıcalığını yakalamaya başlayın!

Konum Bilgisi